کنکور

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

اعلام نتايج نهایی آزمون دکتری

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری : آخرین مرحله در فرایند آزمون دکتری اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری می باشد. فرایند اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به مانند دیگر مراحل این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت های منتخب صورت می گیرد. در این مرحله داوطلبان نتیجه نهایی پذیرش عدم پذیرش خود را در رشته محل های انتخابی مشاهده می نمایند.

اعلام نتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامی : نتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه مورخ 22 خرداد ماه اعلام شد.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org  با وارد نمودن کد دسترسی انتخاب رشته (عدد 7 رقمی ذیل کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور) و کد ملی از نتیجه انتخاب رشته خود مطلع شوند.

آن دسته از داوطلبانی که در یک یا چند کد رشته/ محل دعوت به مصاحبه شدند لازم است حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 29 خرداد ماه از طریق سامانه فوق نسبت به ثبت نام به منظور شرکت در مصاحبه اقدام نمایند. عدم ثبت نام در سامانه جهت شرکت در مصاحبه به منزله انصراف می باشد.

مصاحبه کلیه رشته گرایش های دوره دکتری تخصصی سال 98 به صورت متمرکز از نیمه دوم تیر ماه در تهران برگزار می شود. زمان و نحوه شرکت داوطلبان در مصاحبه این دوره متعاقباً اعلام خواهد شد. شایان ذکر است نتایج بدون آزمون دکتری تخصصی ویژه استعدادهای درخشان نیز متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت اطلاع از نتایج نهایی آزمون دکتری و مشاوره شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 98 با شماره های زیر در ارتباط باشید.

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور   ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران  ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق همراه اول  ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

در مطالب قبلی به بیان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری پرداختیم. به این مراحل نتیجه پذیرش عدم پذیرش داوطلبان اعلام نمی گردید بلکه هر کدام از این اعلام نتایج ها در واقع مرحله ای از فرایند آزمون دکتری به حساب می آمد. اما در اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری داوطلبان نتیجه نهایی پذیرش خود را در این مقطع تحصیلی مشاهده می نمایند.

با وجود اینکه آزمون دکتری به طور مشترک برای دانشگاه های سراسری و آزاد صورت می گرفت اما اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری برای این دانشگاه ها به صورت جداگانه انجام می گیرد.

به این صورت که داوطلبان برای دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری خود در دانشگاه های سراسری بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. اما برای دانشگاه آزاد اعلام نتایج از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.net و یا از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org صورت می گیرد.

لازم به ذکر است پردازش و بررسی کارنامه داوطلبان بر اساس نمرات آزمون ها برای دانشگاه آزاد نیز از طریق سازمان سنجش صورت می‌ گیرد اما اعلام نتایج به صورت جداگانه و توسط خود دانشگاه آزاد انجام می‌ گیرد. در ادامه مطلب به بررسی فرایند اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری برای این دانشگاه ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری

همانطور که در ابتدا بیان شد اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. از این رو داوطلبان بایستی برای دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری به سایت اعلام نتایج مراجعه نمایند.

داوطلبان دانشگاه سراسری به سایت سازمان سنجش و داوطلبان دانشگاهی آزاد بایستی به سایت آزمون مراجعه کنند. در ادامه به صورت تصویری به بیان مراحل اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری خواهیم پرداخت.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه سراسری

در اولین اقدام پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری داوطلبان باید به سایت مورد نظر مراجعه نمایند. به همین جهت داوطلبان تحصیل در دانشگاه های سراسری به سایت سازمان سنجش و بخش دکتری تخصصی این سایت مراجعه نمایند. برای ورود به این بخش از منوی سمت راست صفحه اصلی سایت گزینه ای دکتری تخصصی را انتخاب نمایید.

پس از ورود در بازه زمانی اعلام نتایج داوطلبان می توانند لینک اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری را می توانند مشاهده نمایند. پس از مشاهده این لینک بر روی آن کلیک نمایید. پس از کلیک همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود داوطلبان به بخش ورود اطلاعات هدایت می شوند. مطابق با تصویر زیر داوطلبان می توانند با استفاده از یکی از سه روش زیر برای دریافت نتایج خود اقدام نمایند.

نتایج نهایی آزمون دکتری

 

  1. در روش اول داوطلبان شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی را در بخش تعیین شده وارد کند.
  2. در روش دوم داوطلبان بایستی به ترتیب شماره پرونده ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی را وارد نمایند.
  3. در نهایت در روش سوم داوطلبان شماره پرونده به همراه شماره داوطلبی و در آخر عبارت امنیتی را عیناً وارد نمایند.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

همان طور که بیان کردیم اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری به صورت جداگانه صورت می‌گیرد. به همین جهت داوطلبان برای دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد می‌توانند به سایتهای www.azmoon.org و یا www.azmoon.net مراجعه نمایند. در هر دو این سایت ها اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد.

از این رو پس از ورود به یکی از این دو سایت در بازه زمانی اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک اعلام نتایج کلیک نمایید.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

پس از کلیک بر روی لینک اعلام نتایج داوطلبان وارد بخش سامانه یکپارچه مدیریت انتخاب رشته و نتایج دوره دکتری تخصصی خواهند شد .این مرحله همانطور که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود داوطلبان باعث کد ملی یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی به همراه شناسه دانشگاه آزاد را در بخش‌ های تعیین شده وارد نمایند.

دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری آزاد

پس از ورود به این اطلاعات بر روی دکمه ورود به سامانه کلیک نمائید. با این کلیک داوطلبان به سامانه یک پارچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد وارد می شوند. همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید پس از ورود به سامانه از طریق منوی سمت راست گزینه اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری را انتخاب نمایید. با این انتخاب داوطلب می تواند نتیجه نهایی آزمون دکتری خود را مشاهده نمایید.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری آزاد

اقدامات پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری و مشاهده نتایج توسط داوطلبان در صورت که داوطلب پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری باشد بایستی برای مراحل ثبت نام خود اقدام نمایید.

ثبت نام اکثر دانشگاه ها در دو مرحله ثبت نام اینترنتی و ثبت نام حضوری صورت می گیرد. داوطلبان با در دست داشتن مدارک مورد نیاز بایستی در ابتدا با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود در صورت وجود ثبت نام اینترنتی اقدام به این ثبت نام نماید. و پس از پایان مراحل ثبت نام اینترنتی با توجه به زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت نام حضوری به محل دانشگاهی خود مراجعه نمایند. لازم به ذکر است عدم مراجعه حضوری برای ثبت‌ نام از سوی داوطلبان این امر به منزله انصراف آنان به حساب می آید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شش =