کنکور

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری : با توجه به اینکه آزمون دکتری به صورت مشترک برای تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می گردد به همین جهت اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری نیز به همان نسبت به صورت مشترک در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری از روز سه شنبه مورخه 27 فروردین ماه بر روی سایت sanjesh.org منتشر خواهد شد.

برای اطلاع از نتایج آزمون دکتری و انتخاب رشته کنکور دکتری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

همانند سایر آزمون هایی که توسط سازمان سنجش برگزار می گردد اعلام نتایج آزمون دکتری در سه مرحله صورت می گیرد. این سه  مرحله اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری می باشد. در مرحله اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان در واقع کارنامه آزمون خود را می توانند مشاهده نمایند.

در این کارنامه رتبه کسب شده داوطلبان در آزمون سراسری دکتری و همچنین وضیعت داوطلبان در زمینه مجاز برودن برای انتخاب رشته در دوره های تعیین شده مشخص می شود. از این رو داوطلبانی که در این مرحله مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند برای این امر اقدام نمایند. از این رو این مرحله از اعلام نتایج آزمون دکتری برای داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و بخش قابل توجهی از داوطلبان پس از این مرحله از ادامه فرایند آزمون دکتری حذف خواهند گردید.

با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به بررسی اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و نحوه دریافت و مشاهده و دیگر موارد مرتبط با آن را بررسی خواهیم نمود.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

در رابطه با زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری بایستی بیان کرد که. بر اساس سنوات گذشته اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در روز سه شنبه 27 فروردین ماه خواهد بود.

در این بازه زمانی داوطلبان برای دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت داوطلبان بر اساس دستورالعملی که در ادامه بیان خواهیم نمود برای دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری خود اقدام نمایند.

نحوه دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری

در همین ابتدا بایستی بیان نماییم که اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری توسط این سایت و از طریق بخش دکتری تخصصی آن صورت می‌گیرد. به همین جهت داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org بایستی به بخش دکترای تخصصی سایت سنجش مراجعه نمایند. برای ورود به این بخش از منوی سمت راست سایت گزینه دکتری تخصصی را انتخاب نمایید.

با ورود به بخش دکترای تخصصی سایت سازمان سنجش در بازه زمانی اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان لینک اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری را مشاهده خواهند نمود. به همین جهت همانگونه که در تصویر زیر مشخص می باشد برای دریافت این نتایج بر روی این لینک کلیک نمایید.

نتایج اولیه آزمون دکتری

پس از کلیک بر روی این کلیپ داوطلبان با تصویر زیر مواجه خواهد شد . همانگونه که در تصویر می توان مشاهده نمود برای دریافت نتایج اولیه بایستی داوطلبان برخی از اطلاعات را وارد نمایند. برای این امر نیز دو روش وجود دارد در ادامه به توضیحاتی در رابطه با این دو روش خواهیم پرداخت.

دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری

روش اول جستجو بر اساس مشخصات فردی

در روش اول داوطلبان برای دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری بایستی به ترتیب شماره داوطلبی ، نام خانوادگی ، نام ، شماره شناسنامه ، سال تولد و کد امنیتی تصویری را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. پس از ورود این اطلاعات بر روی دکمه جستجو کلیک نموده و اقدام به دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری خود نمایید.

دریافت نتایج اولیه دکتری

روش دوم جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه

در روش دوم برای دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان بایستی شماره پرونده ، شماره شناسنامه و کد امنیتی تصویر را در بخش‌های تعیین شده وارد کنند. پس از ورود این اطلاعات بر روی دکمه جستجو کلیک نموده و نتیجه آزمون خود را مشاهده نمایید.

دریافت نتایج اولیه کنکور دکتری

لازم به ذکر می باشد در صورت عدم دسترسی به شماره پروند و یا شماره داوطلبی می توانید از بخش سیستم پاسخگویی سایت سنجش برای دریافت مجدد این اطلاعات اقدام نمایید.

اقدامات پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

پس از اینکه داوطلبان با یکی از دو روش بالا اقدام به دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری خود نمودند در صورتی که مجاز به انتخاب رشته در یکی دوره های مذکور شدند می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند. ( همانند کارنامه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید)

مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری

با وجود اینکه آزمون دکتری به صورت مشترک برای دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد برگزار می گردد اما فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه ها متفاوت می باشد. به این صورت که داوطلبان که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های سراسری و سایر دوره های آن از جمله دوره روزانه ، شبانه ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان را داشته باشند بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

اما آن دسته از داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را دارند بایستی برای انتخاب رشته خود به صورت جداگانه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

لازم به ذکر می باشد داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دوره دکتری دانشگاه آزاد را دارند بایستی برای شروع فرایند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در ابتدا کد دسترسی به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد خود را که در انتهای کارنامه قرار دارد دریافت نمایند.

داوطلبان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات کامل در زمینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به مطلبی که در این رابطه انتشار دادیم مراجعه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.