کنکور

نحوه تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99

نحوه تكميل فرم ثبت نام اينترنتی کنکور 99

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری سال 99 را دارند توجه داشته باشند که براساس روال سال های گذشته ، ثبت نام بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش به آدرس sanjesh.org  میباشد و داوطلبان برای انجام مراحل ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99 میبایست در بازه زمانی تعیین شده ( 15 بهمن ماه تا 24 بهمن 98 ) به سایت اعلام شده مراجعه نمایند.

با توجه به اینکه در سال های اخیر کنکور دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ادغام گردیده ، علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد می بایست در زمان ثبت نام کنکور 99 به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و بعد از پرداخت هزینه و تکمیل فرم ثبت نام علاقه مندی خود را اعلام نمایند

مراحل ثبت نام کنکور 99 شامل موارد زیر می باشد :

  1. مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری 99
  2. دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99
  3. آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام
  4. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99
  5. تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99

در این مقاله قصد داریم شما داوطلبان عزیز را با نحوه تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی کنکور 99 آشنا سازیم. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله در هریک از مراحل ثبت نام با مشکلی مواجهه شدید با کارشناسان مشاوره تحصیلی سبز مشاور در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

نحوه تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99
نحوه تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور 99

راهنمای تکمیل فرم و تقاضانامه اینترنتی کنکور 99

ردیف های 1، 2 و 3: داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به طور کامل وارد نماید. در صورت داشتن پسوند در شناسنامه میبایست در تقاضانامه عیناً پسوند را نیز درج نمایند(از به کار بردن هرگونه علامت غیر از حروف الفباء و همچنین تکرار حروف به دلیل داشتن تشدید خودداری شود).

ردیف 4: داوطلب باید برحسب اینکه، زن یا مرد است دایره مربوط را علامتگذاری نماید.

ردیف 5: داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.

ردیف 6: داوطلب باید شماره سری و سریال شناسنامه خود را که به رنگ قرمز در حاشیه بالای صفحات شناسنامه درج شده است، در این قسمت وارد نماید.

ردیف 7: داوطلب باید تاریخ تولد خود را به طور دقیق (روز، ماه و سال) در محل مربوط درج نماید(دورقم اول سال تولد یعنی 13 درج گردیده است).

ردیف 8: داوطلب باید شماره ملی خود را که ده رقم است از چپ به راست در محل مربوط درج و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف 9: داوطلب باید کد بخش محل تولد خود را در این محل درج نماید. جدول مربوط به تفکیک استانی کد بخشها در دفترچه راهنمای کنکور 99 درج شده است.

ردیف 10 : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش وپرورش محل اخذ مدرک دیپلم خود را در این بند درج نماید.

ردیف 11 : داوطلبان نظام جدید، بخصوص داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از سال های 1384 تا 1397 دریافت نموده اند، لازم است کد دانش آموزی مقطع دیپلم خود را، در این قسمت درج نمایند.

ردیف 12 : داوطلب باید کد عنوان دیپلم (پایه دوازدهم نظام آموزشی 3- 3- 6 و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم) خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول مربوط به کد عنوان دیپلم مندرج در دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف 13 : داوطلبان نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم نظام آموزشی 3- 3- 6 و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم لازم است سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم خود را در این محل درج نمایند.

ردیف 14 : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک (سال دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دوسال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه دهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 3- 3- 6) خود را در این محل درج نماید. جدول مربوط به تفکیک استانی کد بخش ها در دفترچه راهنما موجود است.

ردیف 15 : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک (دیپلم برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم و یا پایه یازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 3- 3- 6) خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در  دفترچه راهنما موجود است.

ردیف 16 : داوطلب باید معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید 3- 3- 6 و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرف های و یا کاردانش خود را در این محل درج نماید (به صورت اعداد صحیح و اعشار).

ردیف 17 : داوطلبان باید معد ل کتبی نهایی (پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید 3- 3- 6 و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم) خود را در این محل درج نمایند (به صورت اعداد صحیح و اعشار). ضمنا ملاک عمل گواهی پایان دوره متوسطه صادره از آموزش وپرورش است.

ردیف 18 : داوطلبان باید وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی خود در هر یک از نظامهای آموزشی را با علامتگذاری در یکی از قسمتهای این بند مشخص نمایند.

ردیف 19 : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش وپرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.

ردیف 20 : داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، بخصوص داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از سالهای 1391 تا 1398 دریافت نموده و یا مینمایند، لازم است کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی خود را، در این قسمت درج نمایند.

ردیف 21 : داوطلب باید کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول مربوطه در دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.

ردیف 22 : داوطلب باید سال، ماه و روز اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.

ردیف 23 : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی / محل اخذ مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم / محل اخذ مدرک پایه دوازدهم برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 3- 3- 6 خود را در این محل درج نماید. جدول کد بخش به تفکیک هر استان در دفترچه راهنما موجود است.

ردیف 24 : داوطلب باید معدل کل دوره پیش دانشگاهی خود را در صورت فارغ التحصیلی (به صورت اعداد صحیح و اعشار) در این محل درج نماید.

ردیف 25 : داوطلبان اقلیتهای دینی چنانچه به سؤالات معارف غیر اسالم پاسخ میدهند، بایستی یکی از ادیان مورد نظر را انتخاب نمایند.

ردیف 26 : هر یک از داوطلبان لازم است با مشخص نمودن یکی از موارد این بند، سهمیه خود را مشخص نمایند. درصورت یکه سهمیه پذیرش شما غیر از مناطق است، حسب مورد بند مربوطه را علام تگذاری و همچنین اگر ارگان تائیدکننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه، وزارت جهاد کشاورز ی و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، بند 27 تقاضانامه (کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران) را نیز تکمیل نمایید.

ردیف 27 : چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح است، میبایست برای دریافت کد پیگیری به نواحی محل اعزام خود مراجعه نموده و پس از دریافت کد پیگیری 12 رقمی، آن را در این بند درج نمایید (کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت است).

چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما، وزارت جهاد کشاورزی است کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران عبارت است از: (کد ملی خودِ رزمنده+ 55 ). مثال: اگر کد ملی رزمنده: 0321644670 باشد. کد پیگیری 12 رقمی ایثارگر: 550321644670 خواهد بود.

داوطلبان مذکور در صورت داشتن هرگونه سؤال و ابهام در این خصوص به ادارات امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان مراجعه نمایند.

ردیف 28 : داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (موارد 11 ، 12 ، 13 ، 17 ، 18 ، 19 ، 20 ، 21 و 22 از بند 26 تقاضانامه ثبت نام) که به صورت داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است مدت حضور فرد رزمنده در جبهه را به «ماه » در این بند تکمیل نمایند.

ردیف 29 : آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند.

وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

* تذکر: آن دسته از داوطلبانی که یکی از موارد بند 29 تقاضانامه را علامتگذاری مینمایند، میبایست با توجه به نوع و میزان معلولیت، برای شرکت در آزمون و پاسخگویی به سؤالات، نیاز خود به منشی را اعلام نمایند.

ردیف 30 : داوطلبان اتباع خارجی که مجاز به ثبت نام در آزمون میباشند برحسب ملیت خود یکی از گزینه ها را علامت گذاری نموده و کد پیگیری 13 رقمی خود را در محل مخصوص درج نمایند.

ردیف 31 : داوطلبان با وضعیت: بهیار شاغل و یا داوطلب با وضعیت چپ دست (ویژه داوطلبانی که متقاضی استفاده از صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست در جلسه آزمون میباشند)، لازم است وضعیت خود را با علامت گذاری در محل مربوطه مشخص نمایند.

ردیف 32 : داوطلبان با وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیر روزانه و دانشجویان اخراجی دانشگا هها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علام تگذاری در محل مربوطه وضعیت تحصیلی خود را مشخص نمایند.

ردیف 33 : داوطلبان با وضعیت فار غالتحصیلی در مقاطع: کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، لازم است با علامتگذاری در محل مربوط وضعیت فارغ التحصیلی خود را در هریک از مقاطع مزبور مشخص نمایند.

ردیف 34 : داوطلبانی که در دوره کاردانی فار غالتحصیل شد هاند، لازم است معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی خود را به صورت اعداد صحیح و اعشار در این محل درج نمایند.

ردیف 35 : داوطلب شاغل باید کد محل اشتغال به کار خود را از جدول استخراج و در محل مربوطه درج نماید.

ردیف 36 : داوطلبان بهیار شاغل باید کد استان محل خدمت خود را از جدول مندرج در دفترچه استخراج و در این محل درج نماید.

ردیف 37 : داوطلب باید منحصرا یکی از گروه های آزمایشی را انتخاب نماید و چنانچه به غیراز گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) متقاضی گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی است باید حسب مورد گزینه های مربوط را در بندهای 39 و 40 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی تکمیل نماید. ضمنا داوطلب باید برای ثبت نام و شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی، سریال اعتباری جداگانه نیز تهیه نماید.

ردیف 38 : داوطلب باید با انتخاب منحصرا یک مورد، زبان امتحانی خود را انتخاب نماید. شایان ذکر است چنانچه داوطلب علاوه بر شرکت در یکی از گروه های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) علاقهمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر یا زبان های خارجی باشد، زبان امتحانی وی همان زبان امتحانی گروه آزمایشی اصلی است.

ردیف 39 : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری رای شرکت در گروه آزمایشی هنر اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامتگذاری نمایند.

ردیف 40 : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبانهای خارجی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری برای شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی اقدام و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامتگذاری نمایند.

ردیف 41 : داوطلبان متقاضی در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری اقدام و سپس این بند را علامتگذاری نمایند.

ردیف 42 : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی” (وابسته به وزارت اطلاعات)، این بند را علامتگذاری نمایند.

ردیف 43 : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه امام صادق(ع)، این بند را علامتگذاری نمایند.

* تذکر مهم: داوطلبان توجه نمایند، اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه امام صادق(ع) در این بند، به منزله ثبت نام قطعی آنان در این دانشگاه نبوده و متقاضیان لازم است برای تکمیل مراحل ثبت نام، به پایگاه اینترنتی دانشگاه مذکور مراجعه و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط دانشگاه، نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام اقدام نمایند.

ردیف 44 : داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت خود را برای تعیین حوزه امتحانی از جدول مربوطه استخراج و از چپ به راست در محل مربوطه درج نماید.

ردیف 45 : داوطلبان مرد (برادران) باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه کنکور 99 با یکی از کدهای 1 تا 12 با مطالعه دقیق و توجه لازم به تذکرات مهم ذیل صفحه، مشخص نمایند.

ردیف 46 : داوطلب باید کد پستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی است، در محل مربوط یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

ردیف 47 : داوطلب باید منطقه شهرداری محل سکونت خود را که از 1 تا 22 است در محل یادداشت نموده و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. این بند برای در نظر گرفتن نزدیکترین حوزه امتحانی به محل سکونت داوطلب در شهرهای بزرگ، پیش بینی شده است.

ردیف 48 : داوطلب باید شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.

ردیف 49 : برای استفاده از خدمات پیام کوتاه، شماره تلفن همراه خود را در این بند درج نمایید.
تذکر: با توجه به اینکه مقرر گردیده در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند در زمان ثبت نام با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، میتوانند از این خدمات استفاده نمایند.

ردیف 50 : داوطلب باید آدرس دقیق پستی خود را مطابق موارد درخواست شده در این ردیف درج نماید(طی مراحل آزمون چنانچه آدرس داوطلب تغییر کند لازم است آدرس جدید خود را کتبا به سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع دهد).

ردیف 51 : آن دسته از داوطلبانی که دارای رایانامه ( E-Mail ) میباشند، آدرس الکترونیکی خود را در این بند درج نمایند.

ردیف 52 : آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1398 ثبت نام نموده اند، این بند را علامتگذاری نمایند.

توصیه های مهم:

1. قبل از تکمیل و درج اطلاعات در تقاضانامه اینترنتی، نخست کلیه مطالعات لازم انجام گیرد و پیشنویس دقیق تهیه شود (فرم پیش نویس در انتهای دفترچه دفترچه راهنما درج شده است) و سپس مندرجات آن به صورت دقیق در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج گردد.

2. از تقاضانامه تکمیل شده اینترنتی که شماره پرونده و کد پیگیری بر روی آن درج شده، حتماً یک نسخه پرینت تهیه و در پرونده شخصی نگهداری کنید.

3. داوطلبانی که میخواهند در چند گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی بعلاوه علاقه مندی در گروه یا گرو ه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی) ثبت نام نمایند، میبایست در یک نوبت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

تذکرات:

1 . درصور‌تیکه  داوطلبان در هنگام تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی برای گروه آزمایشی اصلی خود، سریال اعتباری برای ثبت نام در گروه آزمایشی هنر یا زبان های خارجی یا هر دو این گروه ها و همچنین اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی
تهیه نکرده اند، میتوانند ثبت نام خود را تکمیل کرده و پس از تهیه سریال اعتباری مورد نیاز، در مهلت ثبت نام مجددا به سایت سازمان مراجعه و از قسمت قبلاً ثبت نام کرده ام (منوی سمت راست) و با واردکردن شماره پرونده و کد رهگیری، نسبت به اضافه کردن گروهه ای آزمایشی مورد نظر خود یا اعلام علاقه مندی به رشته های مؤسسات مذکور اقدام نمایند.

2. داوطلبان توجه داشته باشند پس از تکمیل “تقاضانامه ثبت نام” و “ارسال عکس” و “دریافت شماره پرونده 7 رقمی” و “کد پیگیری 16 رقمی” ثبت نام خود میتوانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرینت تهیه نمایند.

دریافت کد رهگیری ثبت نام:

با تایید اطلاعاتی که وارد کرده اید، کد رهگیری (16 رقمی) برای شما نمایش داده میشود. لازم است این کد، شماره پرونده و همچنین اطلاعات کارت یا کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نگهداری نمایید.

مطالب مفید:

بودجه بندی کنکور سراسری 99

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

تغییرات کنکور 99

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

امکان ویرایش و تصحیح فرم ثبت نام کنکور سراسری 99

در صورتی که بخواهید هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحیح کنید، از تاریخ 15/ 11 / 98 تا تاریخ 98/11/24 ، با ورود به صفحه ثبت نام در بخشی با عنوان « قبلاً ثبت نام کرده ام » و با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی میتوانید این کار را انجام دهید.

اگر بعد از ثبت نام در گروه اصلی، قصد داشتید در آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم(هنر یا زبان های خارجی) هم ثبت نام کنید، پس از خریدکارت اعتباری مجزا برای هر گروه، با ورود به صفحه ثبت نام، در بخش « قبلاً ثبت نام کرده ام » با وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری میتوانید در گروه های مورد علاقه خود  ثبت نام نمایید.

اگر بعد از اتمام ثبت نام، علاقه مند شده اید که در زمان انتخاب رشته، از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور(آموزش از راه دور) و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی هم رشته هایی را انتخاب کنید، پس از تهیه کارت اعتباری، طبق توضیح بند قبلی، میتوانید علاقه خود را به انتخاب این رشته ها نیز اعلام نمایید.

برای دریافت فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید

متقاضیانی که داوطلب شرکت در کنکور سراسری 99 می باشند ، چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی کنکور 99 با سوال و ابهامی مواجه شدید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور در تماس باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

یک نظر

  1. سلام. من پارسال سال دوازدهم بودم و برای اولین بار در کنکور ۹۸ شرکت کردم. بعدش دانشگاه آزاد قبول شدم و ثبت نام کردم ولی چون به رشته ی قبولی علاقه نداشتم تصمیم گرفتم از دانشگاه مرخصی بگیرم که دوباره بشینم برای کنکور ۹۹ بخونم. سوالم ازتون اینه که الان بنده باید چه کدی رو برای نظام وظیفه توی ثبت نام کنکور وارد کنم با توجه به اینکه ۱۹ سال دارم و دانشجوی دانشگاه آزادم هستم؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − سه =