کنکور

ثبت نام کنکور 99

ثبت نام کنکور 99

احتمالا همه داوطلبان با کنکور سراسری به عنوان بزرگترین آزمون جامع کشور آشنا هستند و متوجه رقابت شدید داوطلبان برای کسب کرسی های دانشگاه ها شده اند. این آزمون همه ساله در گروه های آزمایشی پنج گانه (علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زبان ) برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری (روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان،پیام نور و غیرانتفاعی ) و دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

همانطور که اطلاع دارید کنکور 98 به دو صورت نظام قدیم و نظام جدید برگزار گردید و قرار است امسال نیز کنکور 99 با همین فرمت برگزار گردد و داوطلبان با توجه به گروه آزمایشی خود در یکی از این آزمون ها شرکت می کنند.

پس داوطلباانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بایستی از تمامی جزئیات آزمون ؛ زمان ، سایت ، مدارک و شرایط ثبت نام کنکور 99 اطلاعات کامل و جامع داشته باشند تا بتوانند تمامی مراحل شرکت در آزمون را بدون هیچ نقصی انجام دهند. در ادامه مقاله به بررسی جزئیات این آزمون خواهیم پرداخت.

جهت دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفت ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام کنکور 99

همانطور که گفتیم ثبت نام کنکور سالی یک مرتبه ازطریق سازمان سنجش انجام می گیرد که زمان ثبت نام از طریق جدول زمانبندی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. ولی بر اساس روال سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون رو میتوان نیمه دوم بهمن تا اوایل اسفند تخمین زد.

زمان دقیق ثبت نام آزمون سراسری از روز چهارشنبه مورخ 98/11/16 اعلام شده و داوطلبان تا روز پنجشنبه 98/11/24 مهلت خواهند داشت تا مراحل ثبت نام خود را بصورت اینترنتی و آنلاین تکمیل نمایند.

البته لازم به ذکر می باشد که پس از اتمام زمان ثبت نام ، سازمان سنجش مهلتی را با عنوان تمدید ثبت نام کنکور 99 در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا آندسته از متقاضیانی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی مشخص نشده اند ، با مراجعه به سایت سنجش ثبت نام خود را انجام دهند.

همچنین علاوه بر مهلت اعلام شده، سازمان سنجش مهلت مجدد ثبت نام کنکور 99 برای ثبت نام جاماندگان و ویرایش ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا اطلاعات داوطلبی خود را در فرم ثبت نام بطور کامل درج کنند.

شرایط ثبت نام کنکور 99

با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور 99 ، شرایط عمومی و اختصاصی آزمون در آن درج خواهد شد که داوطلبان برای شرکت در آزمون باید واجد این شرایط باشند.

شرایط عمومی آزمون سراسری :

  •  اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی
  • عدم عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
  • نداشتن سابقه عضویت تو سازمان های غیر قانونی فراماسونری و …
  • عدم احراز فساد اخلاقیو سوء پیشینه
  • داشتن توانایی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی آزمون سراسری :

  • داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی
  • فارغ التحصیل دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 تا تاریخ 99/6/31
  • داشتن دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه
  • دارندگان مدرک کاردانی(فوق دیپلم)

نکات مهم

دانشجویان دوره روزانه جهت ثبت نام در آزمون بایستی تا مورخه 99/12/25 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف قطعی بدهند.

دانشجویان غیر روزانه یا دانشگاه آزاد امکان شرکت در کنکور بدون انصراف ، رو دارند و چنانچه بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور 99 ، در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود پذیر ششدند میتوانند از دانشگاه فعلی خود درخواست انصراف داده و در محل قبولی جدید ثبت نام کنند.

پذیرفته شده گان دوره های روزانه در آزمون 98 ، در صورتی که ثبت نام کنکور 99 رو انجام داده و در جلسه آزمون شرکت کنند ، با توجه به محروم بودن روزانه های کنکور 99 ، در مرحله انتخاب رشته فقط مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد می باشند.

در رابطه با تحصیل مجدد رایگان فارغ التحصیلان تحصیلات دانشگاهی ، با توجه به رای موقت دیوان عدالت اداری ، فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و پیوسته در تمامی رشته ها و دکتری عمومی پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دکتری حرفه ای دامپزشکی متقاضی تحصیل مجدد میتوانند با قبولی در آزمون ، در مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل کنند و محدودیتی از لحاظ انتخاب دوره های روزانه و غیر روزانه نخواهند داشت . در رابطه با پرداخت هزینه و شهریه نیز بعد از تصمیم و رای نهایی دیوان اقدام خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99

در این بخش به بررسی مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99 می پردازیم. اولین گام برای ثبت نام ، دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلب می باشد که دانش آموزان میتوانند با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir و وارد نمودن کد دانش آموزی و کد منطقه از سایت مذکور دریافت نمایند.

تمامی فارغ التحصیلان دیپلمه رشته های نظری بعد از سال 84  ، فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی بعد از سال 91 و فارغ التحصیلان رشته های نظری سال دوازدهم مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند و بایستی اقدام به دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت dipcode.medu.ir نمایند.

دومین گام خرید سریال کارت اعتباری است که مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ۹۹ از طریق سایت سنجش می باشد

شناسنامه و کارت ملی ، کد منطقه و کد پستی محل سکونت ، کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد ، معدل کتبی و معدل کل دیپلم ، کد پیگیری سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران ، کد رهگیری داوطلبای غیر ایرانی و فایل عکس اسکن شده از دیگر مدارک لازم برای ثبت نام می باشد که داوطلبان باید جهت انجام فرایند ثبت نام این مدارک لازم را تهیه نمایند.

مشاوره ثبت نام کنکور 99

داوطلبان عزیز حتما اطلاع دارید که شرکت تو کنکور سراسری تنها راه ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد نمیباشد. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش تقریبا بیش از 85 درصد رشته های دانشگاه ها و موسسات بصورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی داوطلبان ارائه می شود و داوطلبان میتوانند با اطلاع از  پذیرش بدون کنکور سراسری 99 و همینطور لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 در این رشته محل ها اقدام به انتخاب رشته نمایند.

مقالات مفید

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

بودجه بندی کنکور سراسری 99

ملاک بومی بودن در کنکور

آشنایی با سهمیه های مختلف در آزمون سراسری

 

داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور ۹۹ را دارند چناچه در فرایند ثبت نام با سوال و یا مشکلی مواجهه شده باشند میتوانند از طریق سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی سبز مشاور با کارشناسان ما در ارتباط باشند و تمامی ابهامات مربوط به فرایند ثبت نام را برطرف نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 6 =