تیزهوشان و نمونه دولتی

دانلود دفترچه راهنمای تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400

دانلود دفترچه راهنمای تیزهوشان و نمونه دولتی 99 - 1400

دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس تیزهوشان و ثبت نام مدارس نمونه دولتی جهت شرکت دانش آموزان در آزمون ورودی این مدارس به صورت کامل در این بخش قرار داده شده است. توصیه می شود داوطلبان عزیز  قبل از هر اقدامی برای ثبت نام با مطالعه دقیق دفترچه آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 99 از شرایط و نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون اطلاع پیدا کنند.

همچنین در انتهای مقاله دفترچه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400 در قالب فایل pdf برای دانلود شما عزیزان قرار داده شده است که میتوانبد با کلیک بر روی لینک دانلود ، آن را دریافت نمایید.

برای مشاوره ثبت نام و اطلاع از شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

دانلود دفترچه راهنمای تیزهوشان و نمونه دولتی 99 - 98

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ( دوره دوم متوسّطه )  سالتحصیلی 99 – 1400

الف ) آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان مستعد جهت ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش ، آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی 99 – 1400 وفق مفاد این دفترچه برگزار میشود.

به داوطلبان گرامی توصیه میشود مطالب این دفترچه و راهنمای تکمیل نمون برگ تقاضانامه ثبت نام را با دقت مطالعه کرده و با اطلاع کامل، نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام نمایند.

توجه: آزمون مذکور برای دانش آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت همزمان در داخل کشور برگزار خواهد شد. مسئولیت اطلاع رسانی به دانش آموزان مدارس خارج از کشور در خصوص ثبت نام و شرکت در آزمون بر عهده مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور می باشد.

ب ) مهلت ثبت نام ، زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون

1 –دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی، از طریق سامانه ثبتنام به نشانی azmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان ( داخل و خارج از کشور ) قرارمیگیرد. مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور ، هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

2- ثبت نام داوطلبان: ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ، از روز شنبه 98/11/26 تا مورخ 98/12/03 از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام میشود.

توجه: تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان ، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

3-کارت ورود به جلسه آزمون ( شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه امتحانی ) ، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسه آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

4- آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ، رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 99/02/04 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می شود.

ج ) مراحل ثبت نام داوطلبان در آزمون

1- تکمیل نمون برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت نام در آزمون: داوطلبان باید ضمن ورود به سامانه ثبت نام، تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کنند.

2- بارگذاری فایل عکس داوطلب: جهت ثبت نام، فایل عکس با ابعاد حداکثر 400×300 پیکسررل در قالب «Jpg» با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز مورد نیاز است. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیراز دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون ، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.

3- پرداخت وجه ثبت نام: مبلغ ثبت نام 250000 ریال ( دویست و پنجاه هزار ریال) می باشد .که صرفاً از طریق از درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام دریافت و به حساب درآمد اختصاصی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها واریز خواهدشد .
داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام ، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایند.

توجه 1: در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم، از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت نام انجام نمیشود و وجه واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

توجه 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

4- دریافت شماره پیگیری : ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شمار ه پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

د) ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان درآزمون :

د-1) – داشتن تابعیت ایرانی

توجه : ثبت نام اتباع غیرایرانی، تابع بخشنامه شماره 45/5122/341 به تاریخ 16/14/1397 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

د-2) ضوابط و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 99

1- داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی97-1398

توجه: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 98-1399 مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده 15 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دوره اول متوسطه مصوب جلسه 16 کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 97/07/14 است.

د -3) ضوابط و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98

1- تمامی دانش آموزانی که در سال تحصیلی 98- 1399 در پایه نهم مشغول به تحصیل می باشند، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

توجه: به استناد بخشنامه شماره 3583 مورخ 95/1/16 ملاک شرکت در آزمون ورودی ، کسب حداقل معدل 17 برای فارغ التحصیلان پایه نهم می باشد.

2 – در محدوده هایی که امکان ثبت نام در دو واحد آموزشی ( دبیرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه ) وجود داشته باشد، دانش آموزان میتوانند در فرم تقاضانامه ثبت نام، هر دو اولویت ( اول و دوم ) را انتخاب نمایند .

3 – رقابت علمی برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی، در بین دانش آموزان شهر و شهرستان، بدون درنظر نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

4-دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر منطقه ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشند.

هـ) مواد امتحانی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون :

1- محتوای آزمون مشتمل بر دو دسته سوالات« استعداد تحلیلی » و « استعداد تحصیلی» است . 50٪ امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و 50٪ آن مربوط به سوالات « استعداد تحصیلی» است ( امتیاز آزمون، از طریق وزندهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت 50٪ و 50٪ محاسبه و به صورت یک عدد بین 333،33- و 100،000 بیان میشود.)

2- منابع، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:

مدت پاسخگویی

تعداد سوال

سؤالات استعداد تحلیلی

50 دقیقه

 50

استعداد تحلیلی

نمره کل استعداد تحلیلی 50

50

نمره کل استعداد تحلیلی

مدت پاسخگویی

منابع طرح سوال

ضریب

تعداد سوال

سوالات استعداد تحصیلی

105 دقیقه

سوالات از محتوای تمامی کتاب های درسی پایه هشتم سال تحصیلی 97-1396  و

 1

10

قرآن و معارف اسلامی ( قرآن و پیام های آسمان )

 2

 10

زبان و ادبیات فارسی

تمامی کتاب های درسی پایه نهم سال تحصیلی 98-1397 طراحی خواهد شد.

 1

 10

مطالعات اجتماعی

( تاریخ، جغرافیا، اجتماعی )

 2

 10

علوم تجربی

 3

 10

ریاضیات

نمره کل استعداد تحصیلی: 50

 50

جمع کل

3- سوالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای ( فقط با یک پاسخ درست ) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل ، ریشه یابی ، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون، طراحی میشود. طراحی این سوالات عمدتاً مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود.

4- سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهارگزینه ای( فقط با یک پاسخ درست ) در سطح محتوای کتاب های درسی ، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت های دو یا چند ماده در سی در برخی از سؤالات ، طراحی میشود.

5- سوالات درس « قرآن و معارف اسلامی » از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور ( مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان ) ، به سؤالات مشترک اقلیت های دینی ( بر اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد 2/119 پایه هشتم چاپ سال 1396 وکد 2/135 پایه نهم چاپ سال 1396 ) پاسخ خواهند داد.

6- به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط ،1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود.
برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

و) ظرفیت ، ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

1- ظرفیت پذیرش مدارس دوره دوم ا ستعدادهای درخ شان و نمونه دولتی در هر شهر ستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش، بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تأیید مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش متو سطه تعیین شده است که در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام، به اطلاع داوطلبان میرسد.

توجه 1: پس از تعیین ظرفیت و اعلام نتایج هیچگونه افزایش در تعداد مدارس دوره دوم اسررتعدادهای درخشرران ونمونه دولتی یا افزایش در ظرفیت پذیرش آنها، مجاز نیست.

توجه 2: در مواردی که تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون، متقا ضی یک ر شته تحصیلی در هریک از مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ، کمتر از حد نصاب مورد نیاز بوده یا نمرات آنان کمتر از حد قابل قبول باشد، به تشخیص مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانشپژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزشمتوسطه، اسامی قبول شدگان آن رشته تحصیلی در مدرسه مذکور کمتر از ظرفیتِ اعلام شده تعیین و با هماهنگی استان و در نظر گرفتن سایر شرایط، حداکثر معادل ظرفیتِ کاسته شده از آن ر شته به ظرفیت پذیرش ر شته های دیگر افزوده خواهد شد.

2 – پذیرش نهایی دانش آموز در مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ، برای رشته های تحصیلی
(علوم تجربی، ریاضی فیزیک و ادبیات علوم انسانی، شاخه فنی و حرفه ای) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی است.

توجه 1: دانش آموزان پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان در همان ر شته ای که پذیرفته شده اند، مجاز به ادامه تحصیل می باشند.

توجه 2: در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز مطابق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی اثر خواهد بود.

و-1( ضوابط و شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس استعدادهای درخشان

1- پذیرش دانش آموزان برای ورود به دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبه مبتنی برامتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.

2- با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخ شان ،لازم است داوطلبان، دبیرستانهای استعدادهای درخشان مورد نظر شان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی 99-1398 و با عنایت به منطقه/ ناحیه آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب کنند.

3- حوزه امتحانی داوطلبان آزمون، بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل سالتحصیلی 99-1398 آنان تعیین خواهد شد.

توجه: حوزه امتحانی داوطلبان مدارس خارج از کشور بر اساس منطقه محل آزمون در یکی از حوزه های امتحانی داخل کشور که توسط داوطلب تعیین می شود، خواهد بود.

4- در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسه مورد نظر خود در سطح شهرستان، اختیار کامل دارند و هر داوطلب میتواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان (همگی در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمونبرگ تقاضانامه خود انتخاب نماید.

ضمنا، داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویتهای انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون،صرفاً مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی هستند.

توجه 1: درشهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشند ضروری است داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند .ضمناً بعداز قبولی داوطلب در ر شته مورد تقاضا ، انتقالی ممنوع میباشد.

توجه 2: در صورت انتخاب مدارس شهرهای مختلف یک استان یا رشتههای تحصیلی متفاوت در اولویتهای سه گانه،فقط شهر، مدرسه و رشتهای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است، ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

و-2( ضوابط و شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس نمونه دولتی

1- مطابق با تبصره یک ماده 11 از دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی گزینش دانش آموزان در آزمون ورودی دبیرستان های دوره دوم متوسطه در رشته های نظری و یا هنرستان های فنی و حرفه ای ، بر اساس  میانگین امتیاز کل آزمون ورودی و معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم پایه نهم به نسبت مساوی 51% امتیاز کل آزمون ورودی و 51%معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم پایه نهم خواهد بود.

توجه: مطابق با تبصره یک ماده 11 از دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به شماره 227195 مورخ 11/11/1391 ،ملاک محاسبه امتیاز تراز شده بر اساس معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم حداقل 17 می باشد.

2- از پذیرش دبیرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه و هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی، در صورت وجود داوطلب، به دانش آموزان شاهد تعلق دارد. دانش آموزان با شرایط زیر، به ترتیب اولویت میتوانند از این سهمیه استفاده کنند:

  • الف) اولویت اول – فرزندان شاهد؛
  • ب) اولویت دوم – فرزندان جانباز 51 درصد به بالا و آزادگان با بیش از 3 سال سابقه اسارت؛
  • ج) اولویت سوم – فرزندان جانباز 25 درصد تا 49 درصد و آزادگان با بیش از 6 ماه سابقه اسارت؛
  • د) اولویت چهارم – فرزندان جانباز زیر 25 درصد و آزادگان با کمتر از 6 ماه سابقه اسارت.

توجه 1: متقاضی استفاده ازسهمیه شاهد در مدارس نمونه دولتی می بایست در نمون برگ ثبت نام اولویت خود رامشخص نماید.

توجه 2: دانش آموزان سهمیه شاهد با توجه به اولویت های فوق به شرط کسب حداقل هفتاد درصد امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته( 51% امتیاز کل آزمون ورودی و 51%معدل معدل کتبی ارز شیابی نوبت دوم پایه نهم) شده مدرسه مورد تقاضای خود پذیرش میشوند.

توجه 3: در صورت عدم احراز سهمیه شاهد در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز مطابق ضوابط ، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد بود.

توجه 4: به مدارک ارائه شده پس ازمهلت ثبت نام ترتیب اثرداده نخواهد شد.

3- دراجرای ماده 12 دسررتورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به شماره 227195 مورخ 11/11/1391،ادارات کلآموزش و پرورش استانها می توانند نسبت به تعیین سهمیه روستایی اقدام و به دفاتر ذیربط پیشنهاد نمایند.

4- قبولی درآزمون ورودی دبیرستان ها ی دوره دوم متوسطه نمونه دولتی،اختصاص به منطقه برگزاری آزمون داشته و دانش آموزانی که درآزمون یک مدرسه پذیرفته شده اند، مجاز به ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی نخواهند بود.

5- مطابق ماده 18 دستور العمل اجرایی مدارس دوره دوم متوسطه نمونه دولتی و تبصره آن در خصوص برگزاری آزمون جایگزینی و تکمیل ظرفیت پایه های میانی مدارس نمونه دولتی اقدام گردد.

ز ) ضوابط تصحیح پاسخ برگها، اعلام نتیجه و ثبت نام قبول شدگان

1-دفترچه سؤالات وکلید تصحیح آزمون، به همراه نحوه محاسبه امتیاز آزمون داوطلبان، حداکثر یک هفته پس از برگزاری آزمون ،در پایگاه اینترنتی به نشانیazmoon.medu.ir منتشر میشود.

توجه 1: چنانچه بنا به ملاحظات فنی و کارشناسی، سؤال یا سؤالاتی در کلید آزمون حذف شود، محاسبه نمره آزموناستعداد تحصیلی و تحلیلی برای تمامی داوطلبان )اعم از آنکه به آن سؤال پاسخ درست یا نادرست داده باشند یااصلاً پاسخ نداده باشند( بدون در نظر گرفتن نمره آن سؤال یا سؤالات، بهصورت یکسان انجام خواهد شد. لازم بهذکر است حذف احتمالی سؤال یا سؤالات، تأثیری در سهم درصدی آزمون استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی درامتیاز کل آزمون )موضوع بند 1 بخش « هر»( نخواهد داشت.

توجه 2: فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی که به تأیید و مهر مرکز ملی پرورش استعدادهای درخ شان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش متوسطه رسرریده اسررت، باید از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان به این مدارس ارسال و در انتهای دفتر آمار سالتحصیلی 99-1400درج و صحافی شود.

2- هیچ فهرست ذخیرهای برای دبیرستانهای دوره دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.

3- فهرست ذخیره برای دبیرستان های دوره دوم مدارس نمونه دولتی عنداللزوم با هماهنگی و تایید دفاتر ذیربط معاونت آموزش متوسطه اعلام خواهد شد.

4- برای تمامی داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده اند، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتیجه آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل تعداد پاسخهای صحیح و غلط، نمره مکتسبه هر ماده درسی، امتیاز کل آن داوطلب و امتیاز آخرین فردپذیرفتهشده در مدارس مورد تقاضای او صادر میشود.

توجه: برای پذیرفته شدگان آزمون، کارنامه صادر نخواهد شد.

5- در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا بیشتر ، همجنس یا غیرهمجنس) در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی و پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شرط کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته شده ، درمدرسه مورد تقاضا میتواند بر اساس اولویت های انتخابی خود، مازاد بر ظرفیت پیشبینی شده، ثبت نام نماید.

توجه 1: اولویت ها و نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان همجنس موضوع این بند، میبایست مشابه یکدیگر باشند.

توجه 2: اگر یکی از همزادان در ردیف پذیرفته شدگان آزمون قرار گیرد، امکان قبولی سایر همزادان در اولویت های انتخابی خود و یا بهبود اولویتهای انتخابی وی به شرطی فراهم میشود که امتیاز کف مدرسه قبولی جدید همزاد دیگر، بالاتر از امتیازکف مدرسه محل قبولی همزاد اول نباشد.

توجه 3: به منظور بررسی و اعمال تسهیلات پذیرش دانش آموزان همزاد ) در صررورت خود اظهاری(، پیش از اعلامنتیجه آزمون، امتیاز دانش آموزان همزاد بررسی شده و در صورت دارا بودن حداقل امتیاز لازم، نام ایشان نیز مازاد برظرفیت پیشبینی شده، در فهرست پذیرفته شدگان اعلام میشود.

6-مهلت ثبت نام پذیرفته شدگانمدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، حداکثر تا اول شهریور ماه 1399 خواهد بود.

ح( ضوابط و نحوه نقل و انتقال دانش آموز

1-داوطلبانی که پس از زمان ثبت نام یا پس از زمان برگزاری آزمون ورودی، به هر دلیل تصمیم میگیرند در سالتحصیلی 99-1400درشهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند، تنها در صورت شبولی در یکی از مدارس انتخابشده خود در شهرستان مبدأ ودارا بودن امتیازکف شبولی مدرسه شهرستان مقصد ودرصورت داشتن ظرفیت خالی، با ک سب موافقت اداره کل آموزش و پرورش ا ستان های مبدأ و مق صد ، مجاز به انتقال و ثبت نام در سایرمدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی (در شهرستان یا استان دیگر) خواهند بود.

توجه1: انتقال دانش آموزان پذیرفته شده مدارس نمونه دولتی تا پایان دوره تحصیلی به مدارس استعدادهای درخشان ممنوع است.

توجه 2: انتقال دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی مطابق ضوابط خاص خود میباشد.

2- در مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ( به جز هنرستان های فنی و حرفه ای) در داخل یک شهرستان دردوره دوم متوسطه حتی در صورت دارا بودن امتیازکف قبولی مدرسه مقصد انتقال دانش آموز در سال اول پذیرش، ممنوع است . لازم است داوطلبان مدارس استعدادهای درخشان ضمن دقت کافی به این موضوع، نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر بر اساس اولویت اقدام نمایند.

به اطلاع میرساند که مدارس استعدادهای درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی هستند. ضمناً، تحصیل دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس استعدادهای درخشان طبق مصوّّبه هیئت امنای سمپاد، مستلزم پرداخت حق الثبت به میزان 51% شهریه مصوّّب مدارس غیردولتی شهرستان مربوطه است ( رقم مصوّّب حق الثبت قابل پرداخت ،هر ساله از سوی اداره کلّ آموزش و پرورش استان اعلام خواهد شد).

دانش آموزان این مدارس حداکثر تا 42 ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند. هزینه فعالیت های فوق برنامه این مدارس بر اساس آیین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوقبرنامه در مدارس دولتی ( مصوب جلسه 621 مورّخّ 3/2/77 شورای عالی آموزش و پرورش) محاسبه و دریافت خواهد شد.

تأکید میشود به استثنای موارد اشاره شده در این راهنما، هیچگونه آزمون دیگری برای پذیرش دانش آموز جهت تحصیل در دبیرستان های دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 99-1400( از جمله آزمون تکمیل ظرفیت میاندوره) برگزار نخواهد شد.

دانش آموزانی میتوانند از سهمیه روستایی استفاده نمایند که در پایه هشتم و نهم در مدارس روستایی مشغول به تحصیل بوده باشند .

توجه : ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز از طریق سامانه hoosh.medu.ir انجام خواهد گرفت.

جهت دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400 کلیک کنید

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =