تیزهوشان و نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی : همان طور که در زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی بیان کردیم آزمون نمونه دولتی هم زمان با آزمون تیزهوشان برگزار می گردد و به احتمال بسیار زیاد این آزمون به صورت هماهنگ کشوری و در اردیبهشت ماه برگزار خواهد گردید.

پس از برگزاری در این آزمون داوطلبان داوطلبان شرکت کننده در آن بایستی برای دریافت نتایج آن اقدام نمایند. به همین جهت موضوع مهم مطرح شده پس از برگزاری آزمون اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی می باشد که در ادامه مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی همانند دیگر مراحل این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.azmoon.medu.ir صورت می گیرد. به همین جهت داوطلبان پس از شرکت در آزمون نمونه دولتی برای دریافت این نتایج بایستی به این سایت مراجعه نمایند.

در رابطه با اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی موارد متعددی ممکن است مطرح باشد که از جمله مهمترین این موارد می‌توان به زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی و نحوه دریافت آن اشاره نمود. در ادامه این مطلب به صورت تصویری به بررسی این موضاعات خواهیم پرداخت.

در صورتی که دانش اموزان عزیز در این رابطه سوال و یا ابهامی داشته باشند توصیه می گردد به ادامه این مطلب مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

در ابتدا بیان شد که پس از اعمال تغییرات متعدد در زمینه آزمون نمونه دولتی این آزمون به صورت هماهنگ کشوری همزمان با آزمون تیزهوشان برگزار می گردد.

به همین جهت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نیز هم زمان با اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و به صورت هماهنگ صورت می گیرد. بر اساس آخرین دروره  برگزاری این آزمون می‌توان زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی را حداکثر یک ماه پس از برگزاری آزمون در نظر گرفت.

 این رو می‌توان زمان اعلام نتایج این آزمون را خرداد ماه تخمین زد. در این بازه زمانی داوطلبان بایستی مطابق با دستورالعملی که در ادامه بیان می شود برای دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند.

نحو دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

با توجه به اینکه تمامی مراحل آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.medu.ir صورت می‌گیرد به همین جهت برای دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی نیز داوطلبان بایستی به این سایت مراجعه نمایند.

از این رو اولین اقدام پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی مراجعه به سایت azmoon.medu.ir می باشد. پس از ورود به این سایت دانش آموزان می توانند با ورود کد ملی خود و رمز عبور همگام خود در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوند.

کلیک بر روی گزینه دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

پس از اینکه داوطلبان کد ملی و رمز همگام خود را وارد نمودن با تصویر زیر مواجه می شوند. همانگونه که در تصویز می توان مشاهده نمود در این مرحله و در بخش پنل مدیریت برای دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی بر روی گزینه ی استعداد درخشان و نمونه دولتی کلیک نمایید.

دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

پس از کلیک بر روی گزینه استعداد درخشان و نمونه دولتی دانش آموزان در این مرحله مطابق با تصویر زیر ابتدا اطلاعات شناسایی خود را می‌توان مشاهده نمایند.

دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

در بخش دیگر آن همان طور که در تصویر می توان مشاهده نمود وضعیت در سمپاد و وضعیت در دبیرستان نمونه دولتی وجود دارد. در صورتی که داوطلب مورد نظر در هر کدام از این موارد پذیرفته شده باشد در این بخش وضعیت داوطلب مشخص گردیده و رشته و همچنین مدرسه مورد پذیرش آن در این بخش مشخص می گردد. به همین جهت پس از ورود به این بخش برای اطلاع از وضعیت قبولی خود بایستی به این موارد توجه نمایید.

توضیحات پایانی در زمینه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

درصورتی که داوطلبان در بخش وضعیت در سمپاد و یا وضعیت در دبیرستان های نمونه دولتی مورد خاصی را مشاهده نکرده باشند در واقع داوطلب مورد در این مراکز علمی پذیرفته نشده است.

در این صورت پس از گذشت بازه زمانی مشخصی امکان دریافت کارنامه داوطلب برای این دسته از دانش آموزان فراهم می گردد. مطابق با تصویر زیر داوطلبان در صورت چه در بازه زمانی ابتدایی وارد این بخش شده باشد و در این آزمون پذیرفته نشده باشد در بخش کارنامه با پیام کارنامه متعاقبا اعلام خواهد شد مواجه می شوند.

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل نسبت به نتیجه آزمون نمونه دولتی خود اعتراض نمایند. باثبت این اعتراض پاسخ نامه داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت وجود هر گونه مغایرت و یا اشتباهی ممکن است نتیجه آزمون تغییر یابد. از این رو این مورد می تواند آخرین گزینه برای این دسته از داوطلبان باشد.

برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به مطلب اعتراض به نتایج مدارس نمونه دولتی مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.