تیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام مدارس فرهنگ مشهد 99

زمان و نحوه ثبت نام مدارس فرهنگ خراسان رضوی

شیوه نامه ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان های فرهنگ (اختصاصی رشته ادبیات و علوم انسانی) سال تحصیلی 991400 :

کلیه دانش آموزان علاقمند به رشته ادبیات و علوم انسانی که در سال تحصیلی 98-99 در پایه نهم مشغول به تحصیل می باشند ،می توانند در آزمون ورودی سال تحصیلی 99-1400 دبیرستان های فرهنگ خراسان رضوی و مشهذ ثبت نام نمایند.

مراحل ثبت نام مدارس فرهنگ مشهد اعم از تکمیل فرم ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و مشاهده نتایج و کارنامه، به صورت اینترنتی و از طریق سایت mt2.razavi.medu.ir خواهد بود. داوطلبان جهت شرکت در آزمون می توانند از هفتم اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت مذکور، از طریق گزینه « ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ مشهد» طبق مراحل و شرایط زیر اقدام نمایند.

ثبت نام مدارس فرهنگ و پذیرش در دبیرستان های فرهنگ مشهد و سایر شهرهای خراسان رضوی از طریق آزمون ورودی هماهنگ انجام خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام و دریافت کارت آزمون مدارس فرهنگ خراسان رضوی سالتحصیلی 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام مدارس فرهنگ خراسان رضوی
زمان و نحوه ثبت نام مدارس فرهنگ خراسان رضوی

مراحل ثبت نام در آزمون مدارس فرهنگ مشهد 99

مرحله اول: متقاضیان شرکت در آزمون ورودی مدارس فرهنگ مشهد می بایست با مراجعه به سایت mt2.razavi.medu.ir، ازطریق گزینه «ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ مشهد» فرم ثبت نام را به دقت تکمیل نمایند. لازم است پیش از مراجعه به سایت، اطلاعات زیر آماده گردد:

 • کد دبیرستان محل تحصیل پایه نهم. این کد در بالای کارنامه نیمسال اول دانش آموزان درج شده است. همچنین می توانیداین کد را از آموزشگاه محل تحصیل، دریافت نمائید.
 • فایل عکس متقاضی در ابعاد حداکثر 400*300 پیکسل با پسوند jpg با زمینه سفید مربوط به سال جاری دانش آموز. شایانذکر است در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب ازشرکت در آزمون، ثبت نام وی بلا اثر خواهد شد.

تذکر: داوطلبان باید پس از تکمیل فرم ثبت نام، طبق مراحل تعریف شده ، نام کاربری و رمز عبور را از سایت  دریافت نموده و آن را جهت مراجعات بعدی (جهت مشاهده نتایج آزمون) نزد خود نگهداری کنند.

مرحله دوم: متقاضی می بایست پس از تکمیل فرم ثبت نام در سامانه، آن را پرینت گرفته و پس از امضاء، آن را به همراه هزیته شرکت در آزمون فرهنگ مشهد به میزان 180000ریال (هیجده هزار تومان) به مدیر مدرسه محل تحصیل پایه نهم خود تحویل دهد .

مرحله سوم: دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس فرهنگ مشهد با مراجعه داوطلب به سامانه ثبت نام در تاریخ مقرر طبق تقویم زمانی اعلام شده.

مرحله چهارم ( ویژه مدیران مدارس مبدا): مدیران محترم مدارس، پس از بررسی اطلاعات فرم های ثبت نهام دریافتی ازدانش آموزان متقاضی و انطباق آن با مشخصات ثبت شده در سایت ،نسبت به تأیید آن ها اقدام نموده و فرم های تاییدشده را به همراه مبالغ دریافتی از متقاضیان ،به کارشناسی آموزش دوره دوم متوسطه نظری اداره تابعه تحویل می نمایند.

مرحله پنجم (ویژه مسئولین آموزش ادارات): مسئولین آموزش ادارات نیز پس از بررسی فرم ها و تأیید نهایی آنها، نهبت به واریز کلیه وجوهات ثبت نام به شماره حساب بانک ملی به نام درآمد شهریه کلاس های بزرگسالان اقدام نموده و اصل فیش واریزی را به اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری اداره کل تحویل می نمایند.

تقویم اجرایی اقدامات و تاریخ برگزاری آزمون مدارس فرهنگ مشهد

بازه زمانی

 اقدام

مرحله

هفتم تا 31 اردیبهشت

تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و تحویل پرینت آن به مدیر آموزشگاه مبدأ توسط متقاضیان 1

یکم تا 12 خرداد

بررسی و تأیید فرم ها توسط مدیران مدارس و تحویل مدارک به کارشناسی آموزش 2

18 تا 23 خرداد

تأیید نهایی فرم ها توسط مسئولین آموزش ادارات 3

3 تیز تا 6 تیز

دریافت اینترنتی کارت ورود به جلسه از سامانه ثبت نام توسط متقاضیان 4

روز پنج شنبه ساعت 9 صبح ششم تیر

برگزاری آزمون )در حوزه های تعیین شده مندرج روی کارت ورود به جلسه( 5

نیمه دوم تیرماه

اعلام نتایج(بصورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام)6

منابع آزمون و ضرایب آزمون دبیرستان فرهنگ مشهد

سؤال های آزمون از دروس پایه نهم دوره اول متوسطه، به صورت چهارگزینه ای خواهد بود.

منابع، تعداد و ضرایب سوالات آزمون و مدت پاسخ گویی آن ها ، به شرح جدول ذیل می باشد:

مدت پاسخ گویی

ضریب

تعداد سوال

دروس

100 دقیقه

 2

10

پیام های آسمانی

 3

16

زبان و ادبیات فارسی

212

مطالعات اجتماعی

 3

 15

عربی

110

علوم تجربی

1

 7

زبان انگلیسی

110

ریاضی

100 دقیقه

 –

80

جمع کل دروس

آزمون دارای نمره منفی می باشد.( به ازای هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط،1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد).

تذکر: چنانچه داوطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، یک مره منفی برای او منظور خواهد شد.

تذکرات مهم  در رابطه با ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ مشهد 99

 • ثبت نام قطعی پذیرفته شدگان آزمون ورودی، مشروط به کسب معدل کل حداقل 17 در پایه نهم سال 98-97 می باشد.
 • پذیرش نهایی در آزمون جهت ورود در هر آموزشگاه ، بر اساس «نمره آزمون و معدل دانش آموزان متقاضی» خواهد بود.
 • قبولی در آزمون، اختصاص به همان دبیرستانی است که دانش آموز هنگام ثبت نام در سایت انتخاب نموده است؛ لذا ضروری است دانش آموزان در انتخاب دبیرستان فرهنگ مورد نظر و نیز دبیرستان محل تحصیل ،دقت نمایند زیرا پس از برگزاری آزمون، ثبت نام یا انتقال آنها به سایر مدارس فرهنگ(در همان سال) امکان پذیر نمی باشد. 
 • دانش آموزان در هر ناحیه ،شهرستان،منطقه که باشند امکان ثبت نام در دو  واحد آموزشی (دبیرستان فرهنگ) را دارند  و این قبیل افراد می توانند در فرم تقاضانامه ثبت نام هردو اولویت(اول و دوم) را انتخاب نمایند . در صورت قبولی در دبیرستان در سال اول امکان ثبت نام یا انتقال به سایر مدارس فرهنگ را ندارد و در همان دبیرستانی که قبول شده است ملزم به ثبت نام می باشند .

“حوزه امتحانی داوطلبان آزمون متعاقبا از طریق کارت ورود به جلسه اعلام خواهد شد “

 • انتقال دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس فرهنگ به دبیرستان های نمونه دولتی امکان پذیر نمی باشد. بهدیی استث بت نام دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان، تابع ضوابط دستورالعمل اختصاصی مدارس استعدادهای درخشان می باشد.
 • توجه : ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم از طریق سایت اینترنتی hoosh.medu.ir و ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم از طریق سایت  azmoon.medu.ir می باشد. همجنین ثبت نام مدارس شاهد مشهد و سایر شهرهای استان خراسان رضوی از طریق سامانه سجا بنشانی saja.medu.ir انجام می گیرد.
 • مدارس فرهنگ مشهد و خراسان رضوی، مجاز به جذب دانش آموز در سایر رشته ها به جز رشته ادبیات و علوم انسانی نمی باشند؛ از این رو در صورت انتقال دانش آموز از دبیرستان فرهنگ به دلیل تغییر رشته، هزینه های انجام گرفته از وی اخذ خواهد شد. لذا لازم است این موضوع هنگام ثبت نام به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیای آنان رسانده شود.

ده درصد از پذیرش دبیرستان های فرهنگ در صورت وجود داوطلب ،به دانش آموزان شاهد تعلق دارد. دانش آموزان با شرایط زیر ، به ترتیب اولویت می توانند از سهمیه شاهد مدارس فرهنگ استفاده کنند.

 1. الویت اول-فرزندان شاهد
 2. الویت دوم – فرزندان جانباز 50 درصد به بالا و آزادگان با بیش از 6ماه اسارت
 3. الویت سوم – فرزندان جانباز 25 تا 49 درصد و آزادگان با کمتر از 6 ماه اسارت
 4. الویت چهارم- فرزندان جانباز زیر 25تا 49 درصد و آزادگان با کمتر از 6 ماه اسارت

توجه 1: متقاضی استفاده از سهمیه شاهد در مدارس فرهنگ می بایست در نمون برگ ثبت نام اولویت خود را مشخص نماید.

توجه 2: دانش آموزان سهمیه شاهد با توجه به اولویت های فوق به شرط کسب حداقل هفتاد درصد امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مورد تقاضای خود پذیرش می شوند.

 • در صورت شرکت هم زمان دانش آموزان هم زاد)دو قلو یا بیشتر،هم جنس یا غیر هم جنس(در آزمون ورودی مدارس فرهنگ و پذیرش یکی از آنان ، دیگری فقط به شرط هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته شده، در مدرسه مورد تقاضا می تواند بر اساس اولویت های انتخابی خود،مازاد بر ظرفیت پیش بینی نشده ،ثبت نام نماید.

توجه : اولویت ها و نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان هم جنس موضوع این بند ،می بایست مشابه یکدیگر باشند.

 • آزمون جایگزینی (تکمیل ظرفیت مدارس فرهنگ مشهد) برای پایه های میانی یازدهم و دوازدهم صرفاً در صورت نیاز احتمالی به دلیل ترک تحصیل یا عدم احراز شرایط ادامه تحصیل دانش آموزان موجود با هماهنگی اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری این اداره کل صورت خواهد گرفت.
 • شایسته است هر یک از نواحی و مناطق دارای دبیرستان فرهنگ، با طرز مختلف نظیر ارسال بروشور و اطلاعیه های لازم به مدارس دوره اول متوسطه اول یا مراجعه و سخنرانی مدیر یا یکی از عوامل دبیرستان فرهنگ در مدارس دوره اول متوسطه، جهت معرفی دبیرستان فرهنگ، اقدامات لازم را به عمل آورند.   

توجه: هیچ یک از مدارس فرهنگ شبانه روزی نمی باشند و امکان پذیرش دانش آموز به صورت اسکان و خوابگاهی ندارند.

 • به منظور آشنایی دانش آموزان با نمونه سئوالات آزمون ورودی، کتاب جدید آشنایی با آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی و فرهنگ، موجود می باشد. ادارات تابعه می توانند نسبت به تهیه آن اقدام و در موعد مقرر در اختیار متقاضیان قرار دهند.

فهرست و آدرس دبیرستان های  فرهنگ مشهد و خراسان رضوی

جهت آگاهی دانش آموزان و اولیاء آنان، فهرست مشخصات دبیرستان های فرهنگ استان خراسان رضوی در ادامه آمده است.

اسامی مدارس فرهنگ شهر مشهد :

 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 1 مشهد : دبیرستان دخترانه حضرت فاطمه (س) – انتهای رسالت 41  ، تلفن : 32703636
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 2 مشهد : دبیرستان دخترانه فرهنگ شهید شفیعی – خیابان 17 شهریور، جنب پمپ بنزین، کوچه ساحل، تلفن : 334420330
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 4 مشهد : دبیرستان دخترانه فرهنگ بلوارشهید قرنی 41، کوچه شهید واحدی 6 ، تلفن: 37125138
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 5 مشهد : دبیرستان دخترانه فرهنگ ام ابیها – چهار راه مقدم طبرسی به طرف پنجراه، جنب شرکت نفت، تلفن : 33292402
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 6 مشهد : دبیرستان دخترانه فرهنگ مهشید مصلی نژاد – بلوار وکیل آباد، بلوار دانشجو ، دانشجو 8 ، تلفن: 38697100
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 7 مشهد : دبیرستان دخترانه فرهنگ آرمینه مصلی نژاد – قاسم آباد، بلوار شهید فلاحی، شهید فلاحی 27 ،تلفن:  36210003
 • دبیرستان فرهنگ ناحیه ناحیه 7 مشهد :دبیرستان پسرانه فرهنگ حاج سید احمد خمینی(ره) – آزاد شهر بلوار سید رضی، نبش سید رضی 13 تلفن : 36088565

اسامی مدارس فرهنگ استان خراسان رضوی :

نیشابور : دبیرستان دخترانه فرهنگ مهر –  فاطمی کوچه امین الاسلامی

نیشابور : دبیرستان پسرانه فرهنگ جعفری – فردوسی شمالی ، خیابان بهشت

سبزوار : دبیرستان دخترانه فرهنگ  رسالت – خیابان پایین تر از چهار راه فرودگاه خیابان شهید بهشتی

سبزوار : دبیرستان پسرانه فرهنگ دکتر دانش – خیابان سی متری رازی انتهای بیست متری فقیه سبزواری

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − نه =