وبلاگ سبز مشاور

زمان انتشار نتایج اولیه کنکور 98

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

خدایی درباره زمان اعلام نتایج اولیخ کنکور 98 گفت : در روز چهار‌شنبه مورخ 98/05/16 نتایج اولیه و رتبه داوطلبان اعلام می‌شود و نتایج نهایی هم در دهه سوم اعلام خواهد شد.

زمان انتشار نتایج اولیه کنکور 98:  نتایج کنکور سراسری سال گذشته در دهه اول مرداد بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفت و داوطلبان تواستند از طریق مشاهده کارنامه خود از میزان درصد دروس خود در کنکور مطلع شوند . امسال نیز  پس از تصحیح اوراق، نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ به صورت کارنامه و در 16 مردادماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

زمان انتشار کارنامه اولیه کنکور 98

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور سراسری سال ۹۸ در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره ظرفیت پذیرش اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه های دولتی ۱۳۲ هزار نفر است که با احتساب دانشگاه آزاد و دانشگاه های غیرانتفاعی و علمی کاربردی به بیش از یک میلیون نفر می‌رسد.

خدایی درباره زمان اعلام کلید سوالات کنکور ۹۸ گفت: پاسخ‌ها از فردا روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، همچنین در دهه دوم مردادماه نتایج اولیه و رتبه داوطلبان اعلام می‌شود و نتایج نهایی هم در دهه سوم اعلام خواهد شد.

افزایش ظرفیت رشته پزشکی نسبت به سال گذشته

وی درباره ظرفیت رشته های پزشکی گفت: ظرفیت رشته پزشکی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بدون دانشگاه آزاد هشت هزار نفر است. وی با اشاره به سهمیه مازاد کنکور ۹۸ بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در آخرین جلسه خود سهمیه مازاد پنج درصدی را به سه هزار و ۷۷۵ نفر در آق‌قلا و گمیشان و معمولان ظرفیت اختصاص داد اما این ظرفیت نیاز استانداری و مازاد است یعنی سهمیه‌ای از هیچ داوطلبی کم نمی‌شود و این افراد جای کسی را نمی‌گیرند.

اعلام ظرفیت پذیرش کنکور در کل آموزش عالی

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ظرفیت رشته‌های پزشکی امسال نسبت به سال گذشته کمی افزایش داشته است و بیش از ۸۷۰۰ نفر در رشته های دکترای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته می‌شوند.

ظرفیت پزشکی در دانشگاه ها هنوز نهایی نشده و دانشگاه ها تا مرداد ماه فرصت دارند ظرفیت خود را اعلام کنند. همچنین ظرفیت اعلام شده بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد است.

وی در مورد سهمیه مناطق سیل زده یادآور شد: سهمیه مناطق سیل زده، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. در چهار شهر معمولان، گمیشان، پلدختر و آق قلا ۳۷۵۵ نفر شرکت کردند و برای آنها سهمیه ۵ درصدی مازاد در دانشگاه‌های استان لرستان و گلستان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان سنجش افزود: استانداری ها رشته های مورد نیاز را به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اعلام می‌کنند و هزینه پذیرش در این سهمیه بر عهده وزارتین است.

خدایی تصریح کرد: بر اساس سهمیه سال گذشته که برای زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص یافته بود، تعداد ۲۸۲ ظرفیت برای آن داوطلبان اختصاص یافت.

وی یادآور شد: نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ دهه دوم مرداد ماه و نتیجه نهایی کنکور 98 دهه سوم شهریور ۹۸ اعلام می‌شود.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: کلید سوالات پس از پایان آزمون و دفترچه سوالات پس از کنترل های مربوطه در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. ظرفیت کل دانشگاه‌ها بدون احتساب فنی و حرفه‌ای و علمی‌کاربردی، حدود ۷۳۰ هزار نفر است که ظرفیت دانشگاه آزاد نیز حدود ۵۰۰ هزار نفر است. در مجموع حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ظرفیت کل آموزش عالی خواهد بود که نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است.

خدایی بیان کرد: ظرفیت اعلام شده (یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر)، مجموع ظرفیت‌های با آزمون و بدون آزمون تمامی دانشگاه ها و مراکز دولتی و غیردولتی به غیر از فنی و حرفه ای و علمی کاربردی است.

وی خاطرنشان کرد: برای ظرفیت بدون آزمون که در اسفند ماه ۹۷ اعلام کردیم، ظرفیتی حدود ۵۷۱ هزار نفر در نظر گرفته شده و برای پذیرش با آزمون که در مرداد ماه داوطلبان انتخاب رشته می‌کنند، ظرفیت ۱۳۲ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

برای اطلاع از زمان انتشار کارنامه اولیه کنکور 98 و تخمین رتبه کنکور سراسری 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + شانزده =