وبلاگ سبز مشاور

ثبت نام و لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اراک

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اراک

امروزه گستردگی مراکز دانشگاه علمی کاربردی در سراسر کشور و تنوع رشته های موجود در آن موجب گشته تا دسترسی به کسب علم راحت تر باشد و افراد با هر شرایطی توانایی ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک نیز در مقطع کاردانی و کارشناسی در همین راستا انجام می گیرد و داوطلبان میتوانند متناسب با مدرک پایه خود در این دوره ها شرکت نمایند. پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در تمامی مقاطع براساس سوابق تحصیلی داوطلبان بوده و داوطلبان محدودیتی برای تطبیق مدرک پایه خود ، با رشته انتخابی شان ندارند و مجاز به انتخاب رشته های مورد علاقه خود بدون توجه به مدرک پایه خود می باشند. با توجه به پذیرش بدون آزمون مراکز دانشگاه علمی کاربردی در اراک و تنوع بسیار بالای رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اراک ، برای داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور سراسری را ندارند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک گزینه بسیار مناسبی به حساب می آید.

لیست رشته های مراکز دانشگاه علمی کاربردی اراک در چهار گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، صنعت ، فرهنگ و هنر و کشاورزی گنجانده شده است. داوطلبان در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی ملزم هستند تنها از میان رشته های یک گروه آموزشی اقدام به انتخاب رشته نمایند به همین جهت در صورت انتخاب رشته از سایر گروه ها فرآیند ثبت نام تکمیل نمی گردد.

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن اراک همه ساله در دو مرحله انجام می پذیرد یک بار برای ورودی مهر (نیم سال اول تحصیلی) که از اواخر تیرماه ثبت نام آن شروع میشود و مرحله بعدی که برای ورودی بهمن (نیم سال دوم) هست از اواخر دی ماه شروع میشود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اراک و ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اراک در دو بازه زمانی متفاوت و معمولا در ابتدا ثبت نام کاردانی شروع می گردد و پس اتمام ثبت نام کاردانی ، ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته شروع می گردد.

برای دریافت مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک ورودی مهر و بهمن

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک

علاقه مندان به ادامه در مقاطع دانشگاهی می توانند از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک رشته دلخواه خود را تحصیل نمایند ولی قبل از اقدام به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی بایستی از شرایط تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی اراک مطلع بود و اطلاعاتی را در مورد رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اراک بدست آورد.

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی اراک و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی اراک دارای شرایطی است که آگاهی از آن ها کمک بسیاری به داوطلبان عزیز جهت ثبت نام موفقیت آمیز خواهد نمود. از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک میتوان به شرح ذیل اشاره نمود:

  • دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم چهار ساله
  • دارا بودن معدل مناسب جهت قبولی در رشته مورد نظر
  • نداشتن منع خدمت سربازی برای آقایان
  • شرایط بومی بودن

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اکثرا برای همه دانشگاه ها یکسان میباشد.

داشتن گواهینامه پایان دوره متوسطه از داخل یا خارج کشور مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش یا برابر آن برای آموزش‌های حوزوی (مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اراک و نیز ارائه تاییدیه تحصیلی یک هفته پس از شروع تحصیل.

داشتن گواهینامه مقطع کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اراک و نیز ارائه تاییدیه تحصیلی یک هفته پس از شروع تحصیل.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک

جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی اراک بعد از اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک و اطلاع از لیست رشته های علمی کاربردی اراک می توان با مراجعه به سایت و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمود.

داوطلب می بایست پس از اخذ دفترچه راهنمای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی اراک در ورودی نیمسال اول (مرداد و شهریورماه) و نیز نیمسال دوم (آذر تا بهمن ماه) هر سال نسبت به ثبت نام در آزمون مربوطه اقدام نماید. زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک مهر و بهمن نیز از طریق سایت سازمان سنجش بنشانی sanjesh.org به اطلاع عموم می رسد.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک باید در قدم اول از قسمت خرید کارت ثبت نام نسبت به دریافت کد ثبت نام و رمز عبور اقدام نمود. خرید کارت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی میباشد که بایستی توسط داوطلب خریداری شود. ذکر این نکته اهمیت دارد که افراد شاغل نیز مناسب با رشته شغلی خود میتوانند از بین رشته های مخصوص افراد شاغل انتخاب نمایند. یکی از مسایل عمده ای که در بحث ادامه تحصیل مطرح است این است که آیا افراد شاغل هم میتوانند با وجود دغدغه های شغلی فراوان در دانشگاه تحصیل نمایند، دانشگاه علمی کاربردی یک مزیت عمده ای که دارد این است که بستری را را فراهم می آورد تا دانشجویان استرس شاغل بودن را نداشته باشند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک مهر و بهمن در مقاطع ذیل می باشد:

  • ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی اراک
  • ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی اراک
  • ثبت نام مقطع ارشد دانشگاه علمی کاربردی اراک

همانطور که ذکر شد برای ورود به مقاطع مختلف دانشگاه علمی کاربردی اراک نیاز به هیچ آزمون یا کنکوری نیست و ملاک اصلی معدل دوره قبل میباشد یعنی برای قبولی در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اراک فقط معدل دوره دیپلم ملاک است و یا برای قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اراک ملاک اصلی معدل دوره کاردانی میباشد. البته باید اشاره نمود که علاوه بر شرط معدل بومی بودن و در برخی رشته ها شاغل بودن نیز مزیت محسوب میشود.

یکی از ویزگی های تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی اراک پایین بودن شهریه این دانشگاه می باشد. میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و میزان شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به نوع رشته و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد . به طور کلی شهریه های پرداختی توسط دانشجویان به دو دسته شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد.

در ذیل لینک رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اراک ورودی مهر و بهمن قرار داده شده و شما میتوانید با کلیک بر روی لینک های زیر از رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اراک اطلاع پیدا کنید.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نحوه اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک : اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربری در واقع از آخرین مراحل فرایند ثبت نام و کسب پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به حساب می آید. داوطلبان در این مرحله نتیجه انتخاب رشته یا پذیرش یا عدم پذیرش خود را در دانشگاه علمی کاربردی اراک را کسب می نمایند. از اینرو میتوان زمان اعلام نتایج کاردانی علمی کاربردی اراک و اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی اراک را حداکثر یک ماه پس از اتمام فرآیند ثبت نام تخمین زد.  با توجه به این توضیحات زمان دقیق اعلام نتایج رابطه مستقیمی با زمان اتمام فرآیند ثبت نام دارد.

لیست دانشگاه های علمی کاربردی اراک و مراکز علمی کاربردی استان مرکزی

در جدول ذیل لیست رشته های مراکز علمی کاربردی استان مرکزی به همراه آدرس مراکز علمی کاربردی استان مرکزی و شماره تماس مراکزی که بصورت بدون آزمون اقدام به جذب دانشچو می نمایند آورده شده است. همچنین داوطلبان عزیز میتوانید برای اطلاع از لیست رشته های موجود در مراکز علمی کاربردی شهر اراک و استان مرکزی از نرم افزار رشته های بدون کنکور استفاده نمایند.

 

اراک-خیابان دانشگاه-دانشگاه علم و صنعت ایران
مرکز آموزش علمی-کاربردی امام حسین(ع)-استان مرکزیخیابان قائم مقام
مرکز آموزش علمی-کاربردی بعثت۲۴اراک-خیابان آیت الله غفاری-نبش خیابان آیت الله سعیدی-اداره کل زندان ها
مرکز آموزش علمی-کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی استان مرکزیاراک-کوی رضوی-پشت بیمارستان امام خمینی. روبروی میدان کوهنورد
مرکز آموزش علمی-کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی شهرستان ساوهساوه خیابان شهید بهشتی -خیابان باهنر – باهنر۲- پلاک ۱
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی اراکاراک-خیابان شهید بهشتی-حد فاصل میدان هفت تیرومیدان شهدا(پشت مسجد حاج آقا صابر) کوچه ساسان جهاد دانشگاهی اراک
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی ساوهساوه-شهرک فجر -ابتدای فاز ۲ شهرک فجر-بعداز اداره آب و فاضلاب روستایی- جنب ساختمان شورای حل اختلاف
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ورنیم ور-خیابان امام خمینی(ره) _ انتهای بلوار امام علی(ع)
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد کشاورزی مرکزی(اراک)اراک خ تختی جنب مسکن وشهرسازی مجتمع آموزش عالی جهاد کشاورزی( مرکز شهید بابایی )
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد کشاورزی مرکزی(ساوه)ساوه-سه راهی اوه کیلومتر ۲۵ جاده ساوه سلفچگان مرکز آموزش کشاورزی ساوه
مرکز آموزش علمی-کاربردی دادگستری کل استان مرکزیاراک-انتهای خیابان قائم مقام-جنب کمیته امداد-ساختمان۵
مرکز آموزش علمی-کاربردی دانشگاه اراکاراک-خیابان شهید بهشتی-دانشگاه اراک
مرکز آموزش علمی-کاربردی ریل واگن پارسکیلومتر ۴ جاده تهران
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت پتروشیمی شازند
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت سهامی آلومینیوم ایران
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت صنایع لبنی اراک(صلا)
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت صنعتی حدید اراکشهرک قدس روبروی استانداری-کوی بهاران بهاران ۱۲ پلاک ۱۳
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت هپکو(اراک)اراک-کیلومتر ۵جاده تهران
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت یدکرسان کاوهساوه-شهر صنعتی کاوه-خیابان شانزدهم-مرکزآموزش علمی-کاربردی یدک رسان کاوه-پلاک ۵۱
مرکز آموزش علمی-کاربردی شهرداری ساوهساوه-خیابان طالقانی ۴۶ -جنب دریاچه تفریحی
مرکز آموزش علمی-کاربردی شهید باهنر(مرکزی)شهرک قائم(عج)
مرکز آموزش علمی-کاربردی صنایع دستی استان مرکزیاراک خیابان شهید هاشمی نژاد-بن بست وکیل -قلعه وکیل
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرماندهی انتظامی استان مرکزی
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۱اراکشهرک شهید بهشتی ، فاز یک ، فرهنگسرای آیینه
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۱خمینخمین-خیابان آیت اله طالقانی(کمربندی)-نرسیده به تقاطع خیابان بسیج
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای درجه یک و تخصصیاراک کمربندی شمالی انتهای الهیه بعد از دانشگاه پیام نور
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای مهارت ساوهساوه- شهرصنعتی کاوه -میدان امیرکبیر
مرکز آموزش علمی-کاربردی کمباین سازی ایراناراک – کیلومتر ۴ جاده تهران – میدان صنعت – شرکت کمباین سازی ایران
مرکز آموزش علمی-کاربردی گروه صنعتی صفاساوه-میدان آزادی- بلوار آزادی-نرسیده به پل هوایی-آزادی ۲۹ ،کد پستی ۳۹۱۵۹۸۹۴۶۳
مرکز آموزش علمی-کاربردی ماشین سازی اراکاراک کیلومتر ۴ جاده تهران
مرکز آموزش علمی-کاربردی مالیاتی اراکاراک خ امام موسی صدر میدان ۲۲ بهمن اداره کل امور مالیاتی استان مرکزی
مرکز آموزش علمی-کاربردی هلال احمر استان مرکزیجمعیت هلال احمر استان مرکزی

 

جهت انجام مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اراک و اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها و چگونگی انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی اراک و نحوه وود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی اراک با مشاورین مجرب ما در تماس باشید. مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور با در نظر گرفتن همه جوانب و علایق و توانایی و استعداد شما دوستان عزیز با جدیدترین متدها شما را در انتخاب بهترین مسیر تحصیلی که یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی فرد محسوب می شود هدایت خواهد نمود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =