وبلاگ سبز مشاور

ثبت نام و لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی رشت

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی رشت

امروزه گستردگی مراکز دانشگاه علمی کاربردی در سراسر کشور و تنوع رشته های موجود در آن موجب گشته تا دسترسی به کسب علم راحت تر باشد و افراد با هر شرایطی توانایی ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت نیز در مقطع کاردانی و کارشناسی در همین راستا انجام می گیرد و داوطلبان میتوانند متناسب با مدرک پایه خود در این دوره ها شرکت نمایند. پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در تمامی مقاطع براساس سوابق تحصیلی داوطلبان بوده و داوطلبان محدودیتی برای تطبیق مدرک پایه خود ، با رشته انتخابی شان ندارند و مجاز به انتخاب رشته های مورد علاقه خود بدون توجه به مدرک پایه خود می باشند. با توجه به پذیرش بدون آزمون مراکز دانشگاه علمی کاربردی در رشت و تنوع بسیار بالای رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی رشت ، برای داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور سراسری را ندارند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت گزینه بسیار مناسبی به حساب می آید.

لیست رشته های مراکز دانشگاه علمی کاربردی رشت در چهار گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، صنعت ، فرهنگ و هنر و کشاورزی گنجانده شده است. داوطلبان در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی ملزم هستند تنها از میان رشته های یک گروه آموزشی اقدام به انتخاب رشته نمایند به همین جهت در صورت انتخاب رشته از سایر گروه ها فرآیند ثبت نام تکمیل نمی گردد.

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن رشت همه ساله در دو مرحله انجام می پذیرد یک بار برای ورودی مهر (نیم سال اول تحصیلی) که از اواخر تیرماه ثبت نام آن شروع میشود و مرحله بعدی که برای ورودی بهمن (نیم سال دوم) هست از اواخر دی ماه شروع میشود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی رشت و ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشت در دو بازه زمانی متفاوت و معمولا در ابتدا ثبت نام کاردانی شروع می گردد و پس اتمام ثبت نام کاردانی ، ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته شروع می گردد.

برای دریافت مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت ورودی مهر و بهمن

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت

علاقه مندان به ادامه در مقاطع دانشگاهی می توانند از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت رشته دلخواه خود را تحصیل نمایند ولی قبل از اقدام به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی بایستی از شرایط تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی رشت مطلع بود و اطلاعاتی را در مورد رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی رشت بدست آورد.

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی رشت و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی رشت دارای شرایطی است که آگاهی از آن ها کمک بسیاری به داوطلبان عزیز جهت ثبت نام موفقیت آمیز خواهد نمود. از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت میتوان به شرح ذیل اشاره نمود:

  • دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم چهار ساله
  • دارا بودن معدل مناسب جهت قبولی در رشته مورد نظر
  • نداشتن منع خدمت سربازی برای آقایان
  • شرایط بومی بودن

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اکثرا برای همه دانشگاه ها یکسان میباشد.

داشتن گواهینامه پایان دوره متوسطه از داخل یا خارج کشور مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش یا برابر آن برای آموزش‌های حوزوی (مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی رشت و نیز ارائه تاییدیه تحصیلی یک هفته پس از شروع تحصیل.

داشتن گواهینامه مقطع کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشت و نیز ارائه تاییدیه تحصیلی یک هفته پس از شروع تحصیل.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت

جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی رشت بعد از اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت و اطلاع از لیست رشته های علمی کاربردی رشت می توان با مراجعه به سایت و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمود.

داوطلب می بایست پس از اخذ دفترچه راهنمای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی رشت در ورودی نیمسال اول (مرداد و شهریورماه) و نیز نیمسال دوم (آذر تا بهمن ماه) هر سال نسبت به ثبت نام در آزمون مربوطه اقدام نماید. زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت مهر و بهمن نیز از طریق سایت سازمان سنجش بنشانی sanjesh.org به اطلاع عموم می رسد.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت باید در قدم اول از قسمت خرید کارت ثبت نام نسبت به دریافت کد ثبت نام و رمز عبور اقدام نمود. خرید کارت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی میباشد که بایستی توسط داوطلب خریداری شود. ذکر این نکته اهمیت دارد که افراد شاغل نیز مناسب با رشته شغلی خود میتوانند از بین رشته های مخصوص افراد شاغل انتخاب نمایند. یکی از مسایل عمده ای که در بحث ادامه تحصیل مطرح است این است که آیا افراد شاغل هم میتوانند با وجود دغدغه های شغلی فراوان در دانشگاه تحصیل نمایند، دانشگاه علمی کاربردی یک مزیت عمده ای که دارد این است که بستری را را فراهم می آورد تا دانشجویان استرس شاغل بودن را نداشته باشند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت مهر و بهمن در مقاطع ذیل می باشد:

  • ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی رشت
  • ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی رشت
  • ثبت نام مقطع ارشد دانشگاه علمی کاربردی رشت

همانطور که ذکر شد برای ورود به مقاطع مختلف دانشگاه علمی کاربردی رشت نیاز به هیچ آزمون یا کنکوری نیست و ملاک اصلی معدل دوره قبل میباشد یعنی برای قبولی در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی رشت فقط معدل دوره دیپلم ملاک است و یا برای قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشت ملاک اصلی معدل دوره کاردانی میباشد. البته باید اشاره نمود که علاوه بر شرط معدل بومی بودن و در برخی رشته ها شاغل بودن نیز مزیت محسوب میشود.

یکی از ویزگی های تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی رشت پایین بودن شهریه این دانشگاه می باشد. میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و میزان شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به نوع رشته و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد . به طور کلی شهریه های پرداختی توسط دانشجویان به دو دسته شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد.

در ذیل لینک رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی رشت ورودی مهر و بهمن قرار داده شده و شما میتوانید با کلیک بر روی لینک های زیر از رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی رشت اطلاع پیدا کنید.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نحوه اعلام نتایج ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت : اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربری در واقع از آخرین مراحل فرایند ثبت نام و کسب پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به حساب می آید. داوطلبان در این مرحله نتیجه انتخاب رشته یا پذیرش یا عدم پذیرش خود را در دانشگاه علمی کاربردی رشت را کسب می نمایند. از اینرو میتوان زمان اعلام نتایج کاردانی علمی کاربردی رشت و اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی رشت را حداکثر یک ماه پس از اتمام فرآیند ثبت نام تخمین زد.  با توجه به این توضیحات زمان دقیق اعلام نتایج رابطه مستقیمی با زمان اتمام فرآیند ثبت نام دارد.

لیست دانشگاه های علمی کاربردی رشت و مراکز علمی کاربردی استان گیلان

در جدول ذیل لیست رشته های مراکز علمی کاربردی استان گیلان به همراه آدرس مراکز علمی کاربردی استان گیلان و شماره تماس مراکزی که بصورت بدون آزمون اقدام به جذب دانشچو می نمایند آورده شده است. همچنین داوطلبان عزیز میتوانید برای اطلاع از لیست رشته های موجود در مراکز علمی کاربردی شهر رشت و استان گیلان از نرم افزار رشته های بدون کنکور استفاده نمایند.

آموزشکده فنی شهید چمران رشترشت-بلوار شهید افتخاری-خیابان شهید خرسندی-مرکز آموزش عالی فنی رشت(شهیدچمران)
مرکز آموزش علمی-کاربردی آستاراآستارا،خیابان مطهری،کوچه پانزدهم،پلاک۳۵
مرکز آموزش علمی-کاربردی امام حسین(ع)-استان گیلانکیلومتر ۳ جاده تهران-جنب تیپ ۱ لشگر۱۶
مرکز آموزش علمی-کاربردی برهان نیروی شمال
مرکز آموزش علمی-کاربردی بعثت۱۳زندان مرکزی گیلانرشت فلکه گاز-انتهای جاده لاکان
مرکز آموزش علمی-کاربردی بنت الهدی صدرگلسار-بلوار گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلانرشت پیرسرا جنب آگاهی مرکز علمی کاربردی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی استان گیلانگیلان-رشت-کیلومتر ۱۰ جاده لاکان-بعد از پاسگاه نیروی انتظامی مرکز آموزش سازمان بهزیستی
مرکز آموزش علمی-کاربردی پست گیلانرشت – گلسار اداره پست استان گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی تالش۱دفتر مرکزی: تالش-خیابان امام خمینی(ره) کوچه شهرداری واحد دانشگاه کد پستی ۲۸۶۵۷ -ساختمان شماره ۲:تالش،میدان نماز،خیابان دکتر چمران،غیرانتفاعی اقبال
مرکز آموزش علمی-کاربردی تعاون رشترشت میدان انتظام اداره کل تعاون استان گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی انزلیانزلی-خیابان مطهری-خیابان پاسداران
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی رشترشت-فلکه گاز
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی رودسررودسر رامدشت جنب اداره دامپزشکی
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی فومنفومن-چهارراه معلم-خیابان شهدا
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی لنگرودلنگرود-جاده لیلا کوه-مرکز آموزش عالی علمی کاربردی
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد کشاورزی رشت(صومعه سرا)صومعه سرا-کیلومتر ۱۰ تولم شهر-لیف شاگرد
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد کشاورزی گیلان(رستم آباد)گیلان-رشت-کیلومتر ۱۰ جاده رشت به تهران-جنب دانشگاه گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاد کشاورزی گیلان(رشت)رشت-کیلومتر ۷ جاده تهران-جنب دانشگاه گیلان-مرکز آموزش عالی جهاد کشاورزی گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی خانه کارگر واحد رشتکمر بندی شهید بهشتی-جنب خبرگزاری جمهوری اسلا می-خا نه کا رگر واحد گیلا ن
مرکز آموزش علمی-کاربردی دادگستری کل استان گیلانرشت- نیروی دریایی – خ پاسداران – روبروی دادگاههای عمومی و انقلاب – مرکز آموزش علمی کاربردی قوه قضائیه واحد گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی سازمان زندان ها(گیلان)رشت میدان شهدای پل ذهاب(شهرداری)جنب اداره گذرنامه مجتمع فرهنگی آموزشی غدیر
مرکز آموزش علمی-کاربردی سازمان همیاری شهرداری های استان گیلانرشت،خیابان معلم شمالی،میدان سرگل،کوچه ۲۵
مرکز آموزش علمی-کاربردی سبحان دارو رشترشت شهرصنعتی خیابان ابن سینا شرکت سبحان دارو
مرکز آموزش علمی-کاربردی سوله سرارشت-بلوار معلم علی آباد جنب مسجد هاشمی بن بست گل-ساختمان پویان
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت تعاونی البرز فاراب عمارلوگیلان،رودبار،شهر جیرنده، جنب مرکز نیروی انتظامی
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت خدمات دریایی تاید واتر خاورمیانه-انزلیانزلی-خیابان اطبا
مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت دانیال شمالرشت-خیابان امام خمینی-نرسیده به چهارراه میکائیل-پلاک۱۶۹
مرکز آموزش علمی-کاربردی صنایع چوب و کاغذ ایران-چوکا
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرماندهی انتظامی استان گیلان
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۱رودباررودبار-بلوار امام خمینی-مجتمع فرهنگی سینمایی رودبار
مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۱گیلان(رشت)رشت،خیابان امام خمینی،بعدازمیدان مصلی،به سمت میدان گیل،روبروی رستوران خانواده
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی لوشانلوشان-جاده اصلی قزوین-رشت-ابتدای شهر لوشان
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشترشت-بلوار شهید انصاری-نرسیده به گلباغ نماز-جنب مرکز شهید باهنر
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای صومعه سراصومعه سرا دوگور مرکز علمی کاربردی میرزاکوچک
مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای فومن
مرکز آموزش علمی-کاربردی مالیاتی رشت
مرکز آموزش علمی-کاربردی مجتمع سرزمین میرزای جنگلی
مرکز آموزش علمی-کاربردی مخابرات گیلانرشت بعد از میدان امام حسین نرسیده به جانبازان نبش کوچه افضلی مرکز علمی کاربردی مخابرات
مرکز آموزش علمی-کاربردی نگین زلال خزررشت – شهر صنعتی – خیابان تامین اجتماعی

جهت انجام مشاوره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشت و اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها و چگونگی انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی رشت و نحوه وود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی رشت با مشاورین مجرب ما در تماس باشید. مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور با در نظر گرفتن همه جوانب و علایق و توانایی و استعداد شما دوستان عزیز با جدیدترین متدها شما را در انتخاب بهترین مسیر تحصیلی که یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی فرد محسوب می شود هدایت خواهد نمود.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =