وبلاگ سبز مشاور

سایت نمونه دولتی خوزستان azmoon.khouzedu.ir

سایت مدارس نمونه دولتی خوزستان azmoon.khouzedu.ir

سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان خوزستان به نشانی azmoon.khouzedu.ir فعال شده و تمامی داوطلبان و دانش آموزان واجد شرایط میتوانند با مراجعه به این سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

سایت مدارس نمونه دولتی استان خوزستان تمامی مراحل آزمون اعم از ثبت نام ، پرداخت هزینه ، دریافت کارت آزمون و اعلام نتایج را اعلام خواهد نمود و دانش آموزان باید تمامی این مراحل را بصورت الکترونیکی انجام دهند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی استان خوزستان سال 99 برای دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 17 خرداد شروع شده و تا مورخه 27 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و به احتمال فراوان این زمان به مدت چند روز تمدید خواهد شد.

همانطور که اشاره شد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خوزستان به صروت اینترنتی و از طریق سامانه  azmoon.khouzedu.ir انجام می گیرد و داوطلبان بایستی در بازه زمانی اعلام شده به سامانه مراجعه نموده و مراحل ثبت نام در آژمون را تکمیل نمایند.

توجه : دانش آموزان و اولیای محترم از مراجعه حضوری به مدارس نمونه دولتی منطق خود جهت انجام امور ثبت نام خودداری نمایند.

برای مشاوره ثبت نام و اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی خوزستان 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

azmoon.khouzedu.ir
azmoon.khouzedu.ir

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی خوزستان

برای ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی خوزستان همانند سایر آزمون ها شرایط تعیین شده است. مهم ترین شرایط ثبت نام به شرح ذیل می باشد:

 1. تابعیت ایرانی دانش آموزان متقاضی نحصیل در مدارس نمونه دولتی
 2. البته دانش آموزان غیر ایرانی تحت شرایط خاصی می توانند در این مدارس نام نویسی نمایند.
 3. دانش آموزان تنها در صورتی می توانند در آزمون ورودی این مدارس شرکت نمایند که در حال تحصیل در مقطع نهم باشند.
 4. معدل بالای 17 برای فارغ التحصیلان مقطع نهم در امتحانات پایانی نوبت دوم (خرداد ماه)

در زمینه ثبت نام و پذیرش مدارس نمونه دولتی استان خوزستان بایستی توجه نمایید که 50 درصد نمره معدل و 50 درصد نمره آزمون در پذیرش دانش آموزان موثر می باشد. از این رو دانش آموزانی که معدل بالاتری را دارند به همان نسبت از احتمال پذیرش بالاتری برخوردار خواهند بود. همچنین سایر دانش آموزان برای پذیرش نمره آزمون بالاتری را  داشته باشند.

مراحل ثبت نام ثبت نام در سامانه  azmoon.khouzedu.ir

1- ورود به سایت  azmoon.khouzedu.ir 

2- واریز وجه ثبت نام از طریق درگاه اینترنتی و دریافت رمز ورود به سامانه

3- آماده سازی تصویر عکس دانش آموز

نکته: عکس پرسنلی با ابعاد 4*3 / عکس می باست در سال جاری و به صورت واضح گرفته شده باشد. / حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
حجم عکس آپلود شده کمتر از 70 کیلوبایت باشد / عکس مورد نظر می باست بدون هرگونه اثر مهر ، منگنه و … باشد.

4- تکمیل فرم اینترنتی تقاضای ثبت نام در آزمون و ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری

تاریخ آزمون نمونه دولتی استان خوزستان سال 99

بر اساس تاریخ مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون که از طریق سایت نمونه دولتی خوزستان  azmoon.khouzedu.ir منتشر شده ، زمان برگزاری آزمون در تمامی شهرستان های استان ساعت 9 صبح روز 20 تیرماه خواهد بود.

برای شرکت در جلسه آزمون داولبان بایستی کارت ورود به آزمون را دریافت نمایند . توجه داتشه باشید که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی خوزستان حدود 10 روز مانده به زمان آژمون ، از طریق سامانه  azmoon.khouzedu.ir قابل دریافت خواهد بود.

azmoon.khouzedu.ir

منبع آزمون و بودجه بندی سوالات در آزمون نمونه دولتی استان خوزستان

دانش آموزان توجه داشته باشند که تنها منبع تعیین شده از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان کتاب درسی دانش آموزان می باشد. به همین جهت مطالعه منابع متفرقه توصیه نمی گردد و تنها تسلط بر کتاب درسی توصیه می شود. همچنین در جدول زیر می توانید تعداد سوالات و همچنین ضریب ها کدام از دروس را مشاهده نماید. لازم به ذکر است ضریب هر درس نشان دهنده میزان تاثیر آن در آزمون می باشد. با توجه به این که ضریب دروس علوم و ریاضی بالا می باشد دانش آموزان بایستی زمان و توجه بیشتری برای این دو درس داشته باشند.

منابع آزمون نمونه دولتی خوزستان
منابع آزمون نمونه دولتی خوزستان
لیست دروس آزمون نمونه دولتی خوزستان
لیست دروس آزمون نمونه دولتی خوزستان

نحوه اعلام نتایج و ثبت نام از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی خوزستان

همزمان با اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی خوزستان ، برای داوطلبانی که در آزمون ورودی شرکت کرده اند، کارنامه آزمون صادر خواهد شد و  فهرست اسامی پذیرفته شدگان به منظور انجام فرآیند ثبت نام در مدارس نمونه دولتی، باید به تفکیک مدارس (شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره داوطلبی، کد ملی، نام مدرسه دوره اول متوسطه محل تحصیل، نام مدرسه دوره دوم متوسطه یا هنرستان فنی و حرفه ای نمونه دولتی مورد تقاضا، معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم، نمره آزمون و نمره تراز شده کل و سهمیه دانش آموزان تهیه و پس از تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان، جهت ارائه به مدیران مدارس، به ادارات آموزش و پرورش شهرستان، منطقه یا ناحیه تحویل گردد.

پس از اتمام مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان اصلی، در صورت عدم تکمیل ظرفیت کلاس ها، فهرست ذخیره مدارس نمونه دولتی خوزستان توسط اداره کل آموزش و پرورش استان تهیه و اعلام خواهد شد. تبصره: فهرست پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره اعلام شده به مدارس، باید به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان برسد و حداقل به مدت سه سال در مدرسه، منطقه و استان، نگهداری شود.

دانش آموزان هم زاد (دو قلو یا بیشتر، هم جنس یا غیر هم جنس) در صورت شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و پذیرش یکی از آنان، قل های دیگر به شرط کسب حداقل ۱۰ نمره تراز شده آزمون آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه در رشته مورد تقاضای خود، می توانند مازاد بر ظرفیت تعیین شده، ثبت نام نمایند.

تعداد متقاضیان باید ۴ برابر ظرفیت کلاس باشد، بنابراین در صورت به حد نصاب نرسیدن آمار دانش آموزی، کلاس حذف خواهد شد.

زمان اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی خوزستان
زمان اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی خوزستان

 

توصیه های مهم برای داوطلبان عزیز:

 • دفترچه راهنمای ثبت نام را از سامانه  azmoon.khouzedu.ir دانلود نموده و با دقت و بطور کامل مطالعه نمایید.
 • قبل از واریز وجه ثبت نام ، از دارا بودن شرایط لازم جهت شرکت در آزمون مطمئن شوید.
 • دانش آموز روستایی یعنی دانش آموزی که حداقل دو سال تحصیل خود را در مدارس روستایی دوره متوسطه اول گذرانده باشد.
 • در صورت وجود هر گونه ابهام مربوط به برگزاری آزمون با اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه (کارشناسی سنجش) تماس حاصل نمایید.
 • در صورت وجود هر گونه ابهام مربوط به ضوابط و مقررات مدارس نمونه دولتی با اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه ( کارشناسی های آموزش دوره دوم متوسطه نظری و هنرستان های فنی و حرفه ای) تماس حاصل نمایید.
 • داوطلبان متقاضی کلان شهر اهواز دقت نمایند پس از قبولی، امکان جابجایی به دیگر مدارس نمونه دولتی شهر اهواز در همان سال تحصیلی تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.
 • از موکول کردن کار ثبت نام به روزهای آخر خودداری شود.
 • تاکید می شود به هیچ عنوان بعد از ثبت نام ، امکان تغییر اولویت ثبت نامی وجود ندارد.

دانش آموزان و اولیای محترم چنانچه که در هریک از مراحل آزمون مدارس نمونه دولتی خوزستان و ورود به سامانه  azmoon.khouzedu.ir با مشکلی مواجه شدید با کارشناسان سامانه سبز مشاور در ارتباط باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − شانزده =