وبلاگ سبز مشاور

ورود به سامانه آموزش دانشگاه آزاد تهران شمال

ورود به سیستم ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران شمال

با ورود دانشگاه آزاد اسلامی به دهه چهارم فعالیت و تغییر رویکرد سازمان مرکزی،  حال دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تبدیل به قطب برنامه علمی پدافند غیرعامل و علوم و فناوری همگرا شده است. این واحد هم اکنون با داشتن 10 دانشکده شامل: دانشکده های شیمی، الهیات و معارف اسلامی، علوم و فنون دریایی، زبانهای خارجی، فنی و مهندسی، مدیریت، علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پایه. برق و کامپیوتر با  امتیاز 3573/29 و رتبه جامع ویژه ، 108 هزار نفر فارغ التحصیل، حدود  32 هزار دانشجو ، 456 نفر عضو هیات علمی تمام وقت ، 513 نفر کارمند و بالغ بر یکصد و 11 هزار و 500 متر مربع فضای آموزشی، ورزشی، خدماتی در اوج شکوفایی قدم به پله سی و سوم خود در سال 1398 می‌گذارد.

اکنون واحد تهران شمال بعد از سه دهه فعالیت و گذشتن از سختی‌ها و با تلاش صادقانه مسئولین و پرسنل خود به پشتوانه سی و دو سال ایستادگی و سرافرازی و کارنامه‌ای پربار همچون نگینی بر شمال شرق تهران می‌درخشد و در امر پرورش فرزندان ایران زمین و کمک به پیشرفت و آبادانی این سرزمین به خود می‌بالد.

با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال با سامانه آموزش و انتخاب واحد این دانشگاه آشنایی کاملی ندارند ، در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ورود به سامانه ، انتخاب رشته و پرداخت شهریه ، دانشجویان عزیز را با نحوه ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران شمال آشنا سازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه ورود به سامانه آموزش دانشگاه آزاد تهران شمال

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سیستم ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

(دانشجویان جدیدالورود)

پذیرفته شدگان محترمی که واحد دانشگاهی تهران شمال را به عنوان محل ارتقاء دانش خود انتخاب نموده و پس از دریافت نتایج از طریق سامانه azmoon.org موفق به قبولی در این واحد داشگاهی شده اند می توانند با مراجعه به سایت واحد تهران شمال به آدرس www.iau-tnb.ac.ir ضمن مطالعه راهنمای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید اطلاعات خود را در مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری وارد نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد تهران شمال :

لطفا قبل از شروع به ثبت نام کلیه مدارک خود اعم از عکس، صفحات شناسنامه (کلیه صفحات)، پشت و روی کارت ملی ، آخرین مدرک تحصیلی ، وضعیت نظام وظیفه و … رااسکن تهیه نمائید. پس از خاتمه مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری ، به شما شماره دانشجویی تعلق می گیرد که این شماره در این مرحله غیر فعال است و جهت فعال نمودن آن باید به دانشکده مربوطه مراجعه نمایید

نام مدرکحداکثر حجم
1عکس 3 در 4 پرسنلی100
2صفحه اول شناسنامه600
3صفحه توضیحات شناسنامه600
4صفحه تاهل شناسنامه600
5کارت ملی600
6آخرین مدرک تحصیلی600

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد تهران شمال :

مرحله حضوری (جهت احراز هویت ارائه مدارک پایه تحصیلی و انتخاب واحد) به دانشکده بر اساس تاریخ و ساعت اختصاص داده شده و با در دست داشتن مدارک:

 1. سند پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
 2. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 3. اصل کارت ملی و کپی از پشت و روی آن
 4. اصل مدرک پایه تحصیلی و ۲ سری کپی از آن
 5. دو قطعه عکس پشت نویسی شده شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، رشته قبولی، مراجعه نمایید.

تذکر : مدرک پایه تحصیلی برای پذیرفته شدگان:

 • مقطع کارشناسی: مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶)، دیپلم نظام قدیم
 • مقطع کارشناسی ناپیوسته :کاردانی
 • مقطع کارشناسی ارشد : کارشناسی
 • مقطع دکتری : کارشناسی ارشد

در این مرحله با مراجعه به کارشناس آموزشی نسبت به احراز هویت و تکمیل فرم ساختار بانک اطلاعاتی اقدام می شود و مدارک تحصیلی از کلیه دانشجویان اخذ و در مقابل به آنها رسید تحویل می شود .  در ادامه مراحل جهت اخذ تاییدیه تحصیلی به دفتر پیشخوان دولت مراجعه شود و در خصوص دانشجویان پسر پس از تایید نظام وظیفه توسط امور دانشجویی مجاز به ادامه مراحل ثبت نام می باشند.

دانشجویان گرامی پس از گذراندن مراحل فوق جهت اخذ برگ انتخاب واحد به مدیر محترم گروه معرفی می شوند و مدیر محترم گروه با تکمیل چک لیست همچنین مشخص کردن دروس جبرانی آنها جهت فعال شدن شماره دانشجویی این افراد آنها را به خدمات کامپیوتری راهنمایی می نمایند و در مرحله آخر دانشجویان جهت انتخاب دروس معرفی شده و پرداخت شهریه آن به سایت ثبت نام و اطلاع رسانی واحد تهران شمال مراجعه می کنند که در ادامه به برسسی راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران شمال می پردازیم.

راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد در سامانه آموزشی داشگاه آزاد تهران شمال

1-برای ورود به ثبت نام اینترنتی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد تهران شمال وارد سامانه iau-tnb.ac.ir شده و روی لینک ورود به ثبت نام اینترنتی و اطلاع رسانی کلیک نمایید.

لینک ورود به ثبت نام اینترنتی و اطلاع رسانی (۱)

لینک ورود به ثبت نام اینترنتی و اطلاع رسانی (2)

2 – پس از ورود به سامانه وارد صفحه ورود به سیستم شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید:

نام کاربری: شماره دانشجویی می باشد که قبلا روی برگه های انتخاب واحد درج گردیده است.
رمز عبور:شماره شناسنامه و یا کد ملی دانشجو بوده که بهتر است پس از ورود به سیستم تغییر داده شود. ضمنا مسئولیت حفظ و نگهداری آن به عهده دانشجو است.

3- پس از ورود به سیستم برای مشاهده زمانبندی ثبت نام از منوی امور آموزشی، بر روی زمانبندی ثبت نام کلیک کرده و از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوید.

4- برای انتخاب واحد بر روی گزینه انتخاب واحد کلیلک کنید.

سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد
سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد

5- پس از ورود به صفحه انتخاب واحد در صورت مشاهده پیغام شهریه علی الحساب ، ابتدا می بایست مبلغ بدهی خود را طریق گزینه امور مالی پرداخت نمایید تا انتخاب واحد شما فعال گردد.

6- با پرداخت مبلغ علی الحساب،انتخاب واحد شما فعال شده و شما می توانید به 2 روش دروس خود را انتخاب نمائید :

الف) مستقیما مشخصه خود را وارد کرده و سپس کلید ذخیره درس را کلیک نمایید

سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد

ب) و یا از لیست دروس ارائه شده،دروس مورد نظرخود را انتخاب کرده و سپس دکمه «ثبت دروس » را بزنید.(دروس انتخاب شده رنگشان تغییر می کند)

سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نکات مهم:

 • انتخاب دروس عملی که گروه بندی دارند فقط از لیست دروس ارائه شده مجاز می باشد(روش ب)
 • چنانچه دروس انتخابی تداخل ساعت کلاس و یا تاریخ امتحان داشته باشند سیستم اجازه ثبت دروس را نمی دهد و به شما پیغام تداخل می دهد.
 • مسئولیت رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو می باشد . پیش نیاز هر درس در لیست دروس ارائه شده مشخص شده است.
 • چنانچه مجوز ثبت نام شما از طریق آموزش با مالی دانشکده بسته شده باشد (مثلا اتمام سنوات یا عدم پرداخت وام ) ، سیستم به شما اجازه ثبت نام نمی دهد.

لیست پیغام ها :

1 – فرمول محاسبه شهریه ایجاد نشده است لطفا به امور مالی مراجعه نمایید: مفهوم آن این است که امور مالی دانشکده روال محاسبه شهریه شما را در لمسی نداشتم تعریف نکرده است.

۲- لطفا در زمان تعیین شده مراجعه نمایید: طبق جدول زمان بندی جهت انتخاب واحد به سایت مراجعه نمایید.

٣- وضعیت ترمی باید عادی باشد لطفا به آموزش مراجعه شود: دانشجویانی که وضعیت ترم آنها عادی نبوده (مثلا مرخصی ،علام مراجعه ، حذف ترم ، محروم..) بصورت اینترنتی نمی توانند ثبت نام نمایند و می بایست به گروه مراجعه کنند.

۴- وضعیت مشخصات دانشجو باید عادی باشد: دانشجویانی که وضعیت کلی آنها عادی نبوده (مثلا بفارغ التحصیل انصراف ، عدم مراجعه ..) اجازه ثبت قام به آنها داده نمیشود.

۵-نامه میهمانی ثبت نشده است: دانشجوی میهمان پس از مراجعه به گروه آموزشی و ثبت نامه و دروس مجاز می تواند انتخاب واحد اینترنتی نماید.

6- انتخاب واحد اولیه ثبت نشده لطفا به آموزش مراجعه نمایید: در زمان حذف و اضافه و چنانچه واحدگیری اولیه نداشته باشید سیستم به شما اجازه حذف و اضافه را نمی دهد.

۷- چون بیش از دو ترم مرخصی تحصیلی ثبت شده امکان ثبت نام وجود ندارد.

۸- چون معرفی به استاد گرفته اید امکان ثبت نام وجود ندارد.

9- چون ترم جبرانی گرفته اید امکان ثبت نام وجود ندارد.

10- وضعیت ترم قبل نامشخص است امکان ثبت نام وجود ندارد.

۱۱- مشمول دانشجویان با تاخیر ثبت نام نمی باشید: در زمان ثبت نام با تاخیر برای دانشجویانی که انتخاب واحد اولیه داشته اند و بالای ۱۰ واحد درس گرفته اند، امکان انتخاب واحد داده می شود.

آدرس دانشکده های دانشگاه آزاد تهران شمال

نام دانشکده

آدرس

تلفن

الهیات و معارف اسلامیتهران، بزرگراه شهید بابایی، ضلع جنوبی دانشگاه امام حسین (ع) خیابان شهید صدوقی، روبروی ضلع جنوبی شهرک شهید بهشتی خیابان چمن آرا پردیس واحد دانشگاهی 

۷۷۰۰۹۸۰۰

 الی

۷۷۰۰۹۸۴۷

 

شیمی
علوم انسانی
برق و کامپیوتر
فنی و مهندسی
مدیریت و علوم اجتماعی
زبانهای خارجی
علوم پایه
علوم و فنون دریایی
علوم زیستیتهران، پاسداران، گلستان پنجم، نرسیده به میدان هروی، خیابان مکران جنوبی بوستان دهم. پلاک ۲۵ کد پستی ۱۶۶۷۹۱۴۱۶۱۲۲۹۴۹۷۹۴

۲۲۹۴۴۳۲۴

۲۲۹۵۴۳۱۳

۲۲۹۵۰۹۵۵

۲۲۹۵۵۹۰۰

۲۲۹۶۸۲۶۶

دانشجویان محترم جهت مشاهده شماره های داخلی اینجا کلیک فرمایید

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور نیز آماده اند تا تمامی مراحل مربوط به ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال را یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =