وبلاگ سبز مشاور

سایت نمونه دولتی گیلان sanjesh.giledu.ir

سایت مدارس نمونه دولتی گیلان sanjesh.giledu.ir

ثبت نام آزمون ورودی مدارس و هنرستان های نمونه دولتی استان گیلان برای سال 1400-1399 در پایه دهم از طریق سامانه sanjesh.giledu.ir انجام می گیرد. شرایط ثبت نام و دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق همین سامانه در دسترس قرار می گیرد.جهت ثبت نام ،دانش آموزان گرامی بهتر است دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایند..

سایت مدارس نمونه دولتی استان گیلان تمامی مراحل آزمون اعم از ثبت نام ، پرداخت هزینه ، دریافت کارت آزمون و اعلام نتایج را اعلام خواهد نمود و دانش آموزان باید تمامی این مراحل را بصورت الکترونیکی انجام دهند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی استان گیلان سال 99 برای دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 17 خرداد شروع خواهد شد و به احتمال فراوان این زمان به مدت چند روز تمدید خواهد شد.

تمام دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۸_ ۹۹ مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

شایان ذکر است آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۰ تیر در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود و و داوطلبان بایستی در بازه زمانی اعلام شده به سامانه sanjesh.giledu.ir مراجعه نموده و مراحل ثبت نام در آزمون را تکمیل نمایند.

برای مشاوره ثبت نام و اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی گیلان 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

sanjesh.giledu.ir
sanjesh.giledu.ir

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی گیلان

  • تمام دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۸_ ۹۹ مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی گیلان هستند.
  • ملاک شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خرداد بدون اعمال نمرات تکوینی) برای فارغ التحصیلان پایه نهم است.
  • هر داوطلب صرفاً می‌تواند در نمون برگ تقاضای ثبت نام یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.

توجه: داوطلبان می بایست قبل از دریافت کارت ورود به جلسه معدل کتبی نوبت دوم را در سامانه ثبت نام درج نموده تا مجاز به دریافت کارت ورود به آزمون باشند. هر گونه اشتباه در درج معدل به عهده داوطلب می باشد.

  • رقابت علمی در آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی گیلان در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
  • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر منطقه ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت درآزمون می باشند.
  • دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس خارج از کشور که متقاضی ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستد، با توجه به این که آزمون مجزا برای این قبیل از دانش آموزان برگزار نمی شود، ضزوزی است در موعد مقرّر، مطابق با دستورالعمل آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی گیلان، نسبت به ثبت نام خود در شهر مورد تقاضا اقدام نمایند.

در زمینه ثبت نام و پذیرش مدارس نمونه دولتی استان گیلان بایستی توجه نمایید که 50 درصد نمره معدل و 50 درصد نمره آزمون در پذیرش دانش آموزان موثر می باشد. از این رو دانش آموزانی که معدل بالاتری را دارند به همان نسبت از احتمال پذیرش بالاتری برخوردار خواهند بود. همچنین سایر دانش آموزان برای پذیرش نمره آزمون بالاتری را  داشته باشند.

مراحل ثبت نام ثبت نام در سامانه sanjesh.giledu.ir

1- ورود به سامانه ثبت نام sanjesh.giledu.ir

2 – واریز وجه ثبت نام از طریق درگاه اینترنتی و دریافت رمز ورود به سامانه

توجه: به استناد ماده 14 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مصوب 1380، مبلغ ثبت نام 250000 ریال (دویست و پنجاه هزار ریال) می باشد و این مبلغ ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

3- آماده سازی تصویر عکس دانش آموز

4- تکمیل فرم اینترنتی تقاضای ثبت نام در آزمون و ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی استان گیلان سال 99

بر اساس تاریخ مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون که از طریق سایت نمونه دولتی گیلان  sanjesh.giledu.ir منتشر شده ، زمان برگزاری آزمون در تمامی شهرستان های استان ساعت 9 صبح روز 20 تیرماه خواهد بود.

برای شرکت در جلسه آزمون داولبان بایستی کارت ورود به آزمون را دریافت نمایند . توجه داتشه باشید که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان حدود 10 روز مانده به زمان آژمون ، از طریق سامانه  sanjesh.giledu.ir قابل دریافت خواهد بود.

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی گیلان شامل: مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدرس محل تحصیل، رشته مورد تقاضا، اولویت انتخاب مدارس نمونه دولتی و نشانی دقیق حوزه امتحانی، حداقل سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون می باشد.

منبع آزمون و بودجه بندی سوالات در آزمون نمونه دولتی استان گیلان

دانش آموزان توجه داشته باشند که تنها منبع تعیین شده از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش استان گیلان کتاب درسی دانش آموزان می باشد. به همین جهت مطالعه منابع متفرقه توصیه نمی گردد و تنها تسلط بر کتاب درسی توصیه می شود. همچنین در جدول زیر می توانید تعداد سوالات و همچنین ضریب ها کدام از دروس را مشاهده نماید.

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان
منابع آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان

سوالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی گیلان ، به شیوه چهارگزینه ای فقط با یک پاسخ صحیح (از محتوای کتب درسی پایه نهم سال تحصیلی 1398-99 ) طرح خواهد شد.

سوالات درس قرآن و پیام های آسمان از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و سنن طراحی می شود؛ اما داوطلبان اقلیّتهای دینی رسمی کشور مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان(، به سوالات مشترک اقلیت های دینی بر  اساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیت های دینی با کد920 چاپ سال 1398 پاسخ خواهند داد.

برای هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و براای هر پاسخ غلط، یک نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سوالات بدون پاسخ، نمره ای در نظر گرفته نخواهد شد.

تبصره: چنانچه داوطلب درهر سوال بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، یک نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

ظرفیت مدارس نمونه دولتی استان گیلان دوره دوم متوسطه سال تحصیلی1399-1400

تعداد کلاس، ظرفیت پذیرش و عناوین رشته های تحصیلی مدارس نمونه دولتی استان گیلان، براساس دفترچه مندرج در سایت sanjesh.giledu.ir مطابق جدول ذیل می باشد:

ظرفیت مدارس نمونه دولتی گیلان

دانش آموزان و اولیای محترم چنانچه که در هریک از مراحل آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان و ورود به سامانه  sanjesh.giledu.ir با مشکلی مواجه شدید با کارشناسان سامانه سبز مشاور در ارتباط باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =