وبلاگ سبز مشاور

سایت نمونه دولتی کرمان sanjesh.kermanedu.ir

سایت مدارس نمونه دولتی کرمان sanjesh.kermanedu.ir

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان کرمان برای سالتحصیلی 99 – 1400 از طریق سامانه اینترنتی sanjesh.kermanedu.ir شروع شده و تمامی داوطلبان و دانش آموزان واجد شرایط میتوانند با مراجعه به این سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 99-98 مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند ملاک شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی کسب حداقل معدل کتبی 17 در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خرداد بدون اعمال نمرات تکوینی ) برای فارغ التحصیلان پایه نهم است.

دانش آموزان میتوانند دفترچه راهنمای ثبت نام موجود در منوی “ثبت نام در آزمون ” را از سامانه دریافت و مطالب آن را به دقت مطالعه نمایید. (جدول جزئیات مراکز نمونه دولتی و همچنین جدول جزئیات 80 درصد محتوای کتب پایه نهم (منابع سوالات آزمون ) در دفترچه راهنمای ثبت نام موجود است.)

سایت مدارس نمونه دولتی استان کرمان تمامی مراحل آزمون اعم از ثبت نام ، پرداخت هزینه ، دریافت کارت آزمون و اعلام نتایج را اعلام خواهد نمود و دانش آموزان باید تمامی این مراحل را بصورت الکترونیکی انجام دهند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی استان کرمان سال 99 برای دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 17 خرداد شروع شده و تا مورخه 31 خرداد ماه  ادامه خواهد داشت و به احتمال فراوان این زمان به مدت چند روز تمدید خواهد شد.

همانطور که اشاره شد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان کرمان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه  sanjesh.kermanedu.ir انجام می گیرد و داوطلبان بایستی در بازه زمانی اعلام شده به سامانه مراجعه نموده و پس از خرید کد مراحل ثبت نام در آژمون را تکمیل نمایند.

توجه داشته باشید خرید کد ثبت نام ملاک ثبت نام شما در آزمون نیست. حتما پس از خرید کد ، فرایند ثبت نام خود را انجام دهید .(انتخاب اولویت، عکس ، سهمیه و …)

برای مشاوره ثبت نام و اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی کرمان 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سایت نمونه دولتی کرمان sanjesh.kermanedu.ir

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی کرمان

برای ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی کرمان همانند سایر آزمون ها شرایط تعیین شده است. به این صورت که دانش آموزان جهت ثبت نام در این آزمون بایستی حداقل معدل آنان برابر با 17 یا بالاتر باشد.

هر داوطلب می تواند حداکثر یک رشته/اولویت از دبیرستان های نمونه دولتی و یک اولویت از هنرستان های نمونه دولتی تحت پوشش شهر خود را انتخاب نماید.

ملاک سهمیه ی محل استقرار (شهری ، روستایی و …) دبیرستان محل تحصیل پایه نهم داوطلب است.

انواع سهمیه های محل استقرار

  • الف- شهری: مخصوص داوطلبان مشغول به تحصیل در مدارس شهری که مرکز نمونه دولتی در شهر آن ها وجود دارد.
  • ب- روستایی: مخصوص داوطلبان مشغول به تحصیل در مدارس روستایی
  • ج- شهری تحت پوشش: مخصوص داوطلبانی که در مدارس شهری مشغول به تحصیل هستند و مرکز نمونه دولتی در شهر آن ها وجود ندارد.
  • د- عشایری: مخصوص داوطلبانی که در مدارس عشایری مشغول به تحصیل هستند.

سوالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از 81 درصد محتوای کتاب های پایه نهم دانش آموزان طرح خواهد شد.

در زمینه ثبت نام و پذیرش مدارس نمونه دولتی استان کرمان بایستی توجه نمایید که 50 درصد نمره معدل و 50 درصد نمره آزمون در پذیرش دانش آموزان موثر می باشد. از این رو دانش آموزانی که معدل بالاتری را دارند به همان نسبت از احتمال پذیرش بالاتری برخوردار خواهند بود. همچنین سایر دانش آموزان برای پذیرش نمره آزمون بالاتری را  داشته باشند.

تاریخ آزمون نمونه دولتی استان کرمان سال 99

بر اساس تاریخ مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون که از طریق سایت نمونه دولتی کرمان  sanjesh.kermanedu.ir منتشر شده ، زمان برگزاری آزمون در تمامی شهرستان های استان ساعت 9 صبح روز 20 تیرماه خواهد بود.

برای شرکت در جلسه آزمون داوطلبان بایستی کارت ورود به آزمون را دریافت نمایند . توجه داشته باشید که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی کرمان حدود 10 روز مانده به زمان آزمون ، از طریق سامانه  sanjesh.kermanedu.ir قابل دریافت خواهد بود.

منبع آزمون و بودجه بندی سوالات در آزمون نمونه دولتی استان کرمان

دانش آموزان توجه داشته باشند که تنها منبع تعیین شده از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان کتاب درسی دانش آموزان می باشد. به همین جهت مطالعه منابع متفرقه توصیه نمی گردد و تنها تسلط بر کتاب درسی توصیه می شود. همچنین در جدول زیر می توانید تعداد سوالات و همچنین ضریب ها کدام از دروس را مشاهده نماید. لازم به ذکر است ضریب هر درس نشان دهنده میزان تاثیر آن در آزمون می باشد. با توجه به این که ضریب دروس علوم و ریاضی بالا می باشد دانش آموزان بایستی زمان و توجه بیشتری برای این دو درس داشته باشند.

ردیف

کتب درسی

تعداد سوالات

ضریب هر درس

1

کتاب قرآن و پیام های آسمانی

10 سوال

2

2

کتاب فارسی

15 سوال

2

3

کتاب عربی

8 سوال

1

4

کتاب مطالعات اجتماعی ( جغرافیا ، تاریخ ، مدنی )

10

1

5

کتاب زبان انگلیسی

7

1

6

کتاب علوم تجربی ( مهم )

25

2

7

کتاب ریاضی ( خیلی مهم )

25

3

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی کرمان

دانش آموزان و اولیای محترم چنانچه که در هریک از مراحل آزمون مدارس نمونه دولتی کرمان و ورود به سامانه  sanjesh.kermanedu.ir با مشکلی مواجه شدید با کارشناسان سامانه سبز مشاور در ارتباط باشید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =