وبلاگ سبز مشاور

سامانه آموزش دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

ورود به سیستم ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هم اکنون دارای ۱۲ دانشکده و ۲۷ مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و ۹۶ گروه تخصصی میزبان دانشجویان و محققان در غالب رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا است. در حال حاضر حدود ۴۰ هزار دانشجو در ۶۳۴ رشته گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی این واحد مشغول به تحصیل هستند.

دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات برای انجام کلیه امور آموزشی خود اعم از  ثبت نام ، انتخاب واحد ، پرداخت شهریه و درخواست مرخصی و انصراف بایستی به سامانه آموزش دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات مراجعه نمایند. هر دانشجویی که در این واحد دانشگاهی پذیرفته می شود دارای پنل دانشجویی می باشد که کلیه امور مربوط به آموزش را پس از وارد شدن به این سامانه انجام می دهد.

نشانی اینترنتی اتوماسیون آموزش و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات www.srbiau.ac.ir می باشد.

با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با سامانه آموزش و انتخاب واحد این دانشگاه آشنایی کاملی ندارند ، در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ورود به سامانه ، انتخاب رشته و پرداخت شهریه ، دانشجویان عزیز را با نحوه ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آشنا سازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه ورود به سامانه آموزش دانشگاه علوم و تحقیقات

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سیستم ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

(دانشجویان جدیدالورود)

پذیرفته شدگان محترمی که واحد دانشگاهی تهران شمال را به عنوان محل ارتقاء دانش خود انتخاب نموده و پس از دریافت نتایج از طریق سامانه azmoon.org موفق به قبولی در این واحد داشگاهی شده اند می توانند با مراجعه به سایت واحد علوم تحقیقات به آدرس www.srbiau.ac.ir ضمن مطالعه راهنمای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید اطلاعات خود را در مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری وارد نمایید.

نام کاربری برای داوطلبان ورودی جدید شماره داوطلبی یا شماره پرونده و یا شناسه دانشگاه آزاد و رمز عبور، کدملی می باشد. شناسه دانشگاه آزاد در ذیل کارنامه درج شده است.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات :

لطفا قبل از شروع به ثبت نام کلیه مدارک خود اعم از عکس، صفحات شناسنامه (کلیه صفحات)، پشت و روی کارت ملی ، آخرین مدرک تحصیلی ، وضعیت نظام وظیفه و … رااسکن تهیه نمائید. پس از خاتمه مراحل 10 گانه ثبت نام غیر حضوری ، به شما شماره دانشجویی تعلق می گیرد که این شماره در این مرحله غیر فعال است و جهت فعال نمودن آن باید به دانشکده مربوطه مراجعه نمایید

نام مدرکحداکثر حجم
1عکس 3 در 4 پرسنلی100
2صفحه اول شناسنامه600
3صفحه توضیحات شناسنامه600
4صفحه تاهل شناسنامه600
5کارت ملی600
6آخرین مدرک تحصیلی600

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات :

مرحله حضوری (جهت احراز هویت ارائه مدارک پایه تحصیلی و انتخاب واحد) به دانشکده بر اساس تاریخ و ساعت اختصاص داده شده و با در دست داشتن مدارک:

 1. سند پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
 2. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 3. اصل کارت ملی و کپی از پشت و روی آن
 4. اصل مدرک پایه تحصیلی و ۲ سری کپی از آن
 5. دو قطعه عکس پشت نویسی شده شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، رشته قبولی، مراجعه نمایید.

تذکر : مدرک پایه تحصیلی برای پذیرفته شدگان:

 • مقطع کارشناسی: مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶)، دیپلم نظام قدیم
 • مقطع کارشناسی ناپیوسته :کاردانی
 • مقطع کارشناسی ارشد : کارشناسی
 • مقطع دکتری : کارشناسی ارشد

در این مرحله با مراجعه به کارشناس آموزشی نسبت به احراز هویت و تکمیل فرم ساختار بانک اطلاعاتی اقدام می شود و مدارک تحصیلی از کلیه دانشجویان اخذ و در مقابل به آنها رسید تحویل می شود .  در ادامه مراحل جهت اخذ تاییدیه تحصیلی به دفتر پیشخوان دولت مراجعه شود و در خصوص دانشجویان پسر پس از تایید نظام وظیفه توسط امور دانشجویی مجاز به ادامه مراحل ثبت نام می باشند.

دانشجویان گرامی پس از گذراندن مراحل فوق جهت اخذ برگ انتخاب واحد به مدیر محترم گروه معرفی می شوند و مدیر محترم گروه با تکمیل چک لیست همچنین مشخص کردن دروس جبرانی آنها جهت فعال شدن شماره دانشجویی این افراد آنها را به خدمات کامپیوتری راهنمایی می نمایند و در مرحله آخر دانشجویان جهت انتخاب دروس معرفی شده و پرداخت شهریه آن به سایت ثبت نام و اطلاع رسانی واحد تهران شمال مراجعه می کنند که در ادامه به برسسی راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد تهران شمال می پردازیم.

راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد در سامانه آموزشی داشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

انتخاب واحد: دانشجویان موظفند در مهلت های تعیین شده در تقویم دانشگاهی برای انتخاب واحد درسی به واحدهای دانشگاهی مربوط مراجعه نمایند : لیکن در صورتی که این امر به تأخیر افتد و تاخیر از سه شانزدهم ساعات هر درس بیشتر نشود ، انتخاب واحد درسی دانشجو با تایید شورای آموزشی واحد دانشگاهی امکان پذیر است، در این حال مدت تاخیر جزو حد نصاب غیبت دانشجو محسوب می شود.

تبصره – دانشجویانی که پس از انقضای مهلت تعیین شده مراجعه کنند حق انتخاب واحد درسی را در آن نیمسال نخواهند داشت.

منع تحصیل همزمان: دانشجو همزمان حق نام نویسی و ادامه تحصیل در بیش از یک رشته و در هر رشته بیش از یک گرایش در یک یا چند دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در نظام آموزش تمام وقت یا پاره وقت را | نخواهد داشت، در صورت تخلف ، از ادامه تحصیل در یکی از رشته های انتخابی به تشخیص کمیسیون موارد خاص آموزشی و دانشجویی سازمان مرکزی محروم و سوابق تحصیلی وی در آن رشته باطل اعلام می شود و دانشجو موظف به پرداخت هزینه انصراف مطابق تعرفه تعیین شده به دانشگاه می باشد.

راهنمای انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات: برای ورود به سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات وارد سامانه std.srbiau.ac.ir شده و روی لینک ورود به ثبت نام اینترنتی و اطلاع رسانی کلیک نمایید.

لینک ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب واحد اینترنتی علوم و تحقیقات (۱)

لینک ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب واحد اینترنتی علوم و تحقیقات (2)

پس از ورود به سامانه وارد صفحه ورود به سیستم شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید:

نام کاربری، شماره دانشجویی می باشد و رمزعبور نیز آخرین رمز عبور در سامانه قدیم می باشد. رمز عبور دوم در حالت پیش فرض همان رمز عبور اول می باشد که می توانید آن را بعد از ورود به سامانه تغییر دهید.

پس از ورود به سیستم برای مشاهده زمانبندی ثبت نام از منوی امور آموزشی، بر روی زمانبندی ثبت نام کلیک کرده و از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوید.

برای انتخاب واحد بر روی گزینه انتخاب واحد کلیلک کنید.

سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد
سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از ورود به صفحه انتخاب واحد در صورت مشاهده پیغام شهریه علی الحساب ، ابتدا می بایست مبلغ بدهی خود را طریق گزینه امور مالی پرداخت نمایید تا انتخاب واحد شما فعال گردد.

با پرداخت مبلغ علی الحساب،انتخاب واحد شما فعال شده و شما می توانید به 2 روش دروس خود را انتخاب نمائید :

الف) مستقیما مشخصه خود را وارد کرده و سپس کلید ذخیره درس را کلیک نمایید

سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد

ب) و یا از لیست دروس ارائه شده،دروس مورد نظرخود را انتخاب کرده و سپس دکمه «ثبت دروس » را بزنید.(دروس انتخاب شده رنگشان تغییر می کند)

سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نکات مهم:

 • انتخاب دروس عملی که گروه بندی دارند فقط از لیست دروس ارائه شده مجاز می باشد(روش ب)
 • چنانچه دروس انتخابی تداخل ساعت کلاس و یا تاریخ امتحان داشته باشند سیستم اجازه ثبت دروس را نمی دهد و به شما پیغام تداخل می دهد.
 • مسئولیت رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو می باشد . پیش نیاز هر درس در لیست دروس ارائه شده مشخص شده است.
 • چنانچه مجوز ثبت نام شما از طریق آموزش با مالی دانشکده بسته شده باشد (مثلا اتمام سنوات یا عدم پرداخت وام ) ، سیستم به شما اجازه ثبت نام نمی دهد.

آدرس دانشکده های دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

با توجه به اینکه عملیات ثبت نام دانشجویان جدیدالورود واحد علوم و تحقیقات در محل دانشکده‌های مربوطه انجام می‌شود، نشانی دانشکده‌ها در جدول ذیل به اطلاع داوطلبان می‌رسد:

نشانی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران: تهران – انتهای بزرگراه شهید ستاری – میدان دانشگاه – بلوار شهدای حصارک – دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

کرشناسان مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور نیز آماده اند تا تمامی مراحل مربوط به ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات را یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 13 =