وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت : با اتمام فرآیند برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت که به صورت سراسری در تمام کشور برگزار می گردد داوطلبان بایستی برای دریافت نتایج اقدام نمایند.

فرایند اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی www.sanjeshp.ir صورت می گیرد. از این رو داوطلبان بایستی برای اساس دستور العمل اعلام شده برای دریافت این نتایج اقدام نمایند. لازم به ذکر است اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت در دو مرحله اعلام نتایج اولیه اعلام نتایج نهایی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

در ابتدا بیان کردیم که اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی صورت می گیرد. در اعلام نتایج اولیه داوطلبان کارنامه علمی خود را مشاهده نمایند. در این مرحله از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشتمجاز بود داوطلب برای شرکت در مرحله  انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت مشخص می گردد.

در مرحله اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت که پس از انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت صورت می گیرد پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان در رشته محل های انتخابی مشخص می گردد.

با توجه به این توضیحات اولیه در ادامه این مطلب بررسی اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت و زمان بندی و نحوه دریافت آن خواهیم پرداخت.

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون ارشد بهداشت وزارت بهداشت بر اساس جدول زمانبندی که در داخل دفترچه ثبت نام قرار داده شده است می باشد.

بر اساس این جدول مرحله اولیه اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت حدوداً دو هفته پس از برگزاری آزمون صورت می گیرد. از این رو می توان زمان آن را اوایل مرداد ماه در نظر گرفت.

برای اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت زمان تعیین شده اوایل شهریور ماه می باشد. البته این زمان بندی ممکن  تغییراتی به خود ببیند.

همان گونه که در آخرین دوره برگزاری این آزمون اعلام نتایج اولیه آزمون اواسط مرداد ماه و اعلام نتایج نهایی آزمون اوایل  مهر ماه صورت گرفت.

از این رو با توجه به این مطالب داوطلبان برای اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به اطلاعیه هایی که توسط وزارت بهداشت و در سایت سنجش پزشکی به نشانی اینترنتی www.sanjeshp.ir می‌گیرد توجه نمایند.

نحوه دریافت نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

اولین اقدام پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ورود به سایت سنجش پزشکی می باشد. به همین جهت داوطلبان در اقدام نخست آدرس اینترنتی این سایت را که www.sanjeshp.ir می باشد را وارد نمایید. در صورتی که این آدرس را به طور دقیق وارد نموده باشید با تصویر زیر موجه خواهید شد.

نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت
در این مرحله بایستی داوطلبان به بخش کارشناسی ارشد سایت وزارت بهداشت مراجعه نمایند. برای ورود به این بخش از منوی سمت راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخا نموده و بر روی آن کلیک نمایید.

دریافت نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از این که بر روی گزینه کارشناسی ارشد سایت سنجش پزشکی کلیک نمودید به این بخش وارد می شوید. در این مرحله برای دریافت نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت مطابق با تصویر زیر بر روی نتایج نهایی و یا کارنامه علمی کلیک نمایید.

دریافت نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

پس از اینکه با ورود به سایت سازمان سنجش و بخش کارشناسی ارشد برروی گزینه نتیجه نهایی و یا کارنامه عملی کلیک نمودید در مرحله آخر داوطلبان بایستی اقدام به ورود کد رهگیری خود در بخش تعیین شده نمایند. داوطلبان عزیز می توانند تصویر این مرحله را در زیر مشاهده نمایند.

اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

حال برای برخی از داوطلبان اتفاق می افتد که بنا به هر دلیل به کد رهگیری ثبت نام خود دسترسی نداشته باشد و یا این که آن را فراموش نموده باشد. در این حالت امکان دریافت مجدد این اطلاعات برای داوطلبان فراهم می باشد. برایاین منظور دوطلبان می توان با انتخاب گزینه فراموشی کد رهگیری یا عدم دریافت کد نسبت به دریافت مجدد آن اقدام نماید.

مراحل پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت اقدامات متفاوتی بایستی توسط داوطلبان شرکت کننده در این آزمون صورت گیرد.

به این صورت که پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت در صورتی مجاز به انتخاب رشته شده باشد با دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت اقدام به انتخاب رشته در آزمون ارشد وزارت بهداشت نماید.

پس از این که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای این مرحله اقدام نمودند بایستی در بازه زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت برای مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود اقدام نمایند. پس از مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود در صورت پذیرش در یکی از رشته محل های انتخاب شده بایستی برای ثبت نام در رشته محل مورد نظر اقدام نمایند.

در صورتی که داوطلب در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرش کسب نکرده باشد می تواند برای تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + ده =