دانشگاه پیام نور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به دو صورت کنکور سراسری و بدون کنکور می باشد. دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش داوظلبان از طزیق آزمون سراسری ، طرح فراگیر را نیز برای ورود داوطلبان به مقطع کارشناسی ارشد درنظر گرفته است تا امکان ادامه تحصیل برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند ، فراهم سازد.

کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ساده ترین راه جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد می‌باشد. در روش پذیرش به شیوه فراگیر، دانشپذیر دروس نیمسال اول کارشناسی ارشد را گذرانده و بعد از شرکت در امتحان و موفقیت در آن وارد نیمسال دوم شده و واحدهای گذرانده شده از کل واحدهای درسی کسر می گردد.

تنوع رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بسیار زیاد بوده و دانش پذیران می‌توانند در حدود 150 رشته تحصیلی مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور همه ساله از نیمه دوم مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشند بایستی در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت sanjesh.org ثبت نام خود را نهایی کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت بیستم از روز چهارشنبه 99/09/05 آغاز و در روز چهارشنبه 99/09/12 پایان می‌پذیرد

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کلیک کنید

شیوه پذیرش دوره های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور 99

پذیرش دوره های فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به این صورت است که یک سری واحد درسی به عنوان دروس ترم اول کارشناسی ارشد به داوطلبان ارائه می دهند و چنانچه داوطلب نمره قبولی در این دروس را بدست آورد ، به عنوان پذیرفته شده مقطع کارشناسی ارشد محسوب می گردد و در واقع از ترم دوم ارشد شروع به تحصیل می نماید و واحدهای گذرانده شده به عنوان ترم اول دالنشجو محسوب می گردد.

کتاب و منابع آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور و ترم اول دانش پذیری کارشناسی ارشد، کاملا مشخص می باشد و در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور درج شده است.

کلاس های دانشگاه پیام نور برای دانشجویان به سه طریق :

  1. خودخوان (غیرحضوری): مطالعه کتاب‌های درسی و شرکت در امتحانات
  2. الکترونیکی (مجازی): حضور در کلاس های اینترنتی در سراسر کشور و شرکت در امتحانات نکته. در این شیوه کلیه مکالمات و اطلاعات تبادل یافته استاد و دانشجویان ذخیره شده و دانشجو در هر زمانی که بخواهد می تواند به آن ها دسترسی پیدا کند.
  3. عادی(حضوری): حضور در کلاس های درسی و شرکت در امتحانات نکته. کلاس‌های حضوری ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تنها توسط مراکز مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

حضور در کلاس های ترم اول فراگیر پیام‌ نور الزامی نبوده و متقاضیان می‌توانند با مطالعه کتب و منابع امتحانی  دوره خود را بگذرانند.

امتیازات و مزایای دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

کتاب و منابع امتحانات در دانشگاه پیام نور و ترم اول دانش پذیری کارشناسی ارشد، کاملاً مشخص می باشد.

سوالات امتحانی پایان ترم اول چهارگزینه‌ای بوده و نمره منفی ندارد.

دانش پذیر می تواند آزادانه رشته ها و واحدهای دانشگاهی مورد نظرخود را انتخاب نماید.

دانشگاه پیام نور مدرک رسمی و مورد نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجو ارائه می نماید و یک دانشگاه دولتی می باشد.

دانشجو می تواند در مقطع کارشناسی ارشد با حداقل شهریه و همچنین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های معتبر ادامه تحصیل دهد.

سازمان نظام وظیفه برای کلیه دانشجویان دانشگاه پیام نور (پذیرش از طریق کنکور سراسری و یا فراگیر پیام‌نور) معافیت تحصیلی صادر می کند.

هر دانشجو می تواند با انتخاب دروس به شیوه عادی در کلاس ها حضور یابد و یا با انتخاب دروس به شیوه خودخوان یا الکترونیکی در کلاس ها حضور نداشته باشد.

دانشجو در صورت پذیرش در شهرستان، می تواند محل برگزاری آزمون خود را یک ماه قبل ازامتحانات شهر خود را انتخاب نماید.

پرداخت شهریه، انتخاب واحد و کلیه امور مربوط به دانشجویان بصورت الکترونیکی بوده و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد.

با توجه به اجباری نبودن حضور در کلاس های درسی دانشگاه پیام نور و مطالعه کتاب و منابع امتحانی و شرکت در امتحانات، فرصت بسیار مناسبی برای افرادی که بدلیل مشغله زیاد کاری و سایر موارد از ادامه تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد باز مانده اند، فراهم گردیده است.

مدرک تحصیلی مورد پذیرش دوره فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد

دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته رسمی و بالاتر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رشته های تحصیلی علوم (شامل: گروه های علوم پایه، علوم پزشکی، علوم دامپزشکی، علوم کشاورزی و علوم فنی مهندسی) ـ علوم انسانی (شامل: گروه های علوم انسانی و هنر)

دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته رسمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رشته های تحصیلی علوم (شامل: گروه های علوم پایه، علوم پزشکی، علوم دامپزشکی، علوم کشاورزی و علوم فنی مهندسی) ـ علوم انسانی (شامل: گروه های علوم انسانی و هنر)

دارندگان مدارک کارشناسی رسمی و بالاتر مندرج درلیست مدرک تحصیلی مورد پذیرش دوره فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد می توانند بدون توجه به نوع رشته کارشناسی خود در یک رشته از رشته های کارشناسی ارشد اعلام شده ثبت نام نمایند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنانچه بتوانند تا تاریخ 30 بهمن ماه 99 فارغ التحصیل شوند ، می توانند در این آزمون شرکت نمایند

تذکر مهم: در صورتی که رشته کارشناسی داوطلب با رشته کارشناسی ارشد انتخابی وی همنام و یا مشابه نباشد به تشخیص گروه آموزشی مربوط، چنین داوطلبانی در دوره دانشجویی علاوه بر واحد مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید حداکثر تا 24 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت بگذرانند.

مقررات وظیفه عمومی دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

برابر ضوابط در دوره‌ دانشپذیری معافیت تحصیلی به دانشپذیران تعلق نمی گیرد، لذا داوطلبان مرد علاقمند به تحصیل در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور علاوه بر داشتن شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور (عمومی و اختصاصی) در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر مجاز به شرکت در آزمون سراسری دوره دانش پذیری کارشناسی ارشد فراگیر می باشند و لازم است به هنگام قبولی قطعی و ثبت نام آن را به مرکز محل تحصیل خود ارائه دهند:

  1. درخواست معافیت تحصیلی برای دانشجوی مشمول پذیرفته شده بعد از قبولی قطعی در امتحان دانشپذیری (از زمان تبدیل وضعیت به دانشجویی) انجام گرفته و سنوات تحصیل وی از نظر معافیت تحصیلی، از این زمان (یعنی دانشجویی) محاسبه می گردد.
  2.  دانشجویان مشمول اخراجی دانشگاه ها، که قبلاً با استفاده از معافیت تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد تحصیل نموده و به صورت اخراجی با مدرک کارشناسی به سازمان وظیفه ی عمومی معرفی شده اند، تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت، مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل نمی باشند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 7 =