دانشگاه پیام نور

مدارک تحصیلی مورد پذیرش جهت ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

مدارک تحصيلی مورد پذيرش جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال 99:

علاقمندان به تحصیل در دوره های فراگیر در صورت داشتن شرایط زیر، میتوانند به عنوان داوطلب مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در یک کد رشته امتحانی ثبت نام و حداکثر در 20 (بیست) کدرشته محل از دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه پیام نور متقاضی ادامه تحصیل شوند:

دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته رسمی و بالاتر مورد تأیید وزارتین و یا دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی (به شرط فارغ التحصیلی تا تاریخ 99/11/30) میتوانند بدون توجه به نوع رشته تحصیلی کارشناسی خویش در یک رشته گرایش از رشته های امتحانی (به جز رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری) ثبت نام نمایند.

توجه: داوطلبانی که رشته کارشناسی آنها با رشته کارشناسی ارشد انتخابی همنام و یا مشابه نباشد، به تشخیص گروه آموزشی مربوط ؛ موظفند در دوره دانشجویی علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد، حداکثر تا 12 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت بگذرانند.

دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی در صورتیکه حداکثر تا تاریخ 99/11/30 دانش آموخته شود میتواند در آزمون دوره دانشپذیری شرکت کند. این داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون دوره دانشپذیری هنگام ثبت نام بایدگواهی دانش آموختگی خود را ارائه کند. اینگونه داوطلبان باید فرم مخصوص معدل (مندرج در انتهای همین دفترچه راهنما) مبنی بر تعداد واحد و معدل واحدهای گذرانده را تا تاریخ 99/6/31 تکمیل و نزد خود نگه دارند تا در زمان مقتضی به مرکز محل تحصیل ارائه نمایند.

بر اساس مصوبه شماره 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی، طلاب و فضلای حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مرکزمدیریت حوزه های علمیه قم، اصفهان و یا خراسان رضوی دوره سطح دو را با موفقیت گذرانده اند، همانند دارندگان مدارک کارشناسی در رشته های علوم انسانی می توانند دراین دوره ها ثبت نام نمایند. ضمناً بر اساس مصوبه مذکور، این متقاضیان فقط میتوانند در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.

قابل توجه دارندگان مدرک معادل که موفق به قبولی در آزمون های جامع دارندگان مدرک معادل نشده اند :

1– آن عده از دارندگان مدرک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 مورخ 77/9/3 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، مشمول این مصوبه قرار میگیرند.

یر اساس مصوبه 771 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 84/8/26 دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سالهای 77 تا 81  به دوره های مذکور راه یافته اند، از تسهیلات مصوبه فوق برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار میشوند.

2– آن عده از دارندگان مدرک معادل که بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق الذکر، در دوره معادل شرکت نموده و پذیرفته شده اند، به دلیل ممنوعیت برگزاری دوره معادل، در شمول این مصوبه قرار نمیگیرند و با مدرک معادل حق شرکت در آزمون های ورودی دوره های بالاتر را ندارند.

3– آن عده از دارندگان مدرک معادل کارشناسی (مشمولین بند1) که در دوره های با مجوز شورای گسترش آموزش عالی، برنامه های درسی دوره را برابر برنامه های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذرانده اند، اجازه دارند در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر (که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار میشود) شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون، ادامه تحصیل دهند.

4– آن عده از دارندگان مدرک معادل کارشناسی (مشمولین بند1) که در دوره های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی وارد شده اند،مشروط براینکه برنامه های درسی دوره مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را رعایت کرده باشند، اجازه دارند در آزمون های مقاطع بالاتر شرکت نمایند. این عده از داوطلبان در صورت قبولی در آزمون ورودی مقطع بالاتر موظفند تا 20 % واحدهای دوره را به تشخیص دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی پذیرنده، به عنوان دروس جبرانی بگذرانند و در صورت قبولی و کسب حداقل میانگین 12/00 در دروس مذکور، تحصیل خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند.

5– ادامه تحصیل افرادی که دارای مدارک استخدامی، داخلی و یا با عنوان “معادل”میباشند، ضمن رعایت بخشنامه 77633 /2 ،منوط به تأیید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشد. بدیهی است صرفاً تأییدیه تحصیلی و یا قبولی در آزمون جامع دارندگان مدرک معادل، مجوز ثبت نام در دانشگاه نمیباشد.

برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط عمومی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

2. نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران.

توضیح: مصادیق عناد شامل:

 • الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامیایران.
 • ب) داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروهک های محارب.
 • ج) پرداخت کمک مالی به گروهک های محارب، هواداری تشکیلاتی و یا عضویت در گروهکهای مزبور آنها.
 • د) تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.

3. عدم احراز فساد اخلاقی.

توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل: اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا میباشد.

تذکر: احراز شرایط عمومی داوطلبان درصورت نیاز با استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی است.

4. برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

از جمله مدارک شناسایی و تحصیلی لازم جهت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال 99 – 1400  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • فایل عکس اسکن شده
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • مدرک کاردانی برای فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته
 • مدرک کارشناسی برای فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
 • تاییدیه متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • تاییدیه داوطلبان معلول از سازمان بهزیستی
 • فرم مخصوص معدل برای دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی
 • سریال ثبت نام آزمون

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور نیز آماده اند تا با بررسی مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن 99 داوطلبان را در این مرحله یاری نموده و ثبت نام آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی انجام دهند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 3 =