آزمون های استخدامی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی : آزمون استخدام  دستگاه های اجرایی آزمونی می باشد که  از سال 93 تاکنون جهت استخدام در دستگاه های اجرایی کشور اعم از وزارت آموزش و پرورش ، سازمان حفاظت محیط زیست ،سازمان پزشکی قانونی کشور ، سازمان سنجش آموزش کشور ، سازمان شیلات ایران ، سازمان هواشناسی ،سازمان ملی استاندارد ، مرکز آمار ایران ، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، وزارت امور خارجه ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، وزارت نیرو و … و به طور کلیه وزارتخانه ها ، موسسات دولتی و سازمان ها برگزار می گردد.

تمامی این سازمان ها و نهاد ها برای تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد خود ، بایستی آزمونی مشترک و فراگیر تحت عنوان ” آزمون دستگاه های اجرایی کشور ” برگزار می نمایند.

به همین جهت تمامی افراد برای استخدام در هر کدام از این سازمان ها و نهاد ها بایستی در ابتدا اقدام به ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی نمایند. لازم به ذکر است این آزمون بر خلاف سال های گذشته امسال یک بار و در نیمه دوم آبان ها برگزار می گردد. با توجه به این توضیحات در این مطلب به بررسی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و موارد مرتبط با این آزمون خواهیم پرداخت.

از این رو در صورتی که در زمینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سول و یا ابهامی داشته باشید توصیه می شود به ادامه مطلب توجه نمایید.

جهت دریافت مشاوره ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با شماره های زیر تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در زمینه زمان ثبت نام هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور 98 ، ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در اواخر شهریورماه سال جاری خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است :

“بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور می‌رساند که براساس هماهنگی های اولیه به عمل آمده با دستگاه های اجرایی متقاضی جذب نیرو، هفتمین آزمون‌ استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در نیمه دوم آبان ماه سال 1398 توسط سازمان سنجش آموزش کشور به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد و برهمین اساس ثبت نام از متقاضیان آزمون یادشده در اواخر شهریورماه سال جاری ازطریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org صورت خواهد پذیرفت.”

با توجه به این اطلاعیه داوطلبان برای شرکت در این آزمون بایستی در بازه زمانی اعلام شده که اواخر شهریور ماه می باشد جهت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به سایت سازمان سنجش و بخش آزمون دستگاه های اجرایی مراجعه نمایند.

در این بخش ابتدا با دنلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از شرایط و ضوابط و همچنین فرایند این آزمون اطلاع حاصل نمایید. با مطالعه این موارد و همچنین خرید کارت ثبت نام امکان تکمیل فرایند ثبت نام برای داوطلبان وجود خواهد داشت. در این بخش داوطلبان می توانند با تکمیل فرم پیش ثبت نام که در انتهای دفترچه ثبت نام وجود دارد از بروز اشتباه در فرایند ثبت نام جلوگیری نمایند. لازم به ذکر است در فرایند ثبت نام از داوطلبان اطلاعاتی همچون اطلاعاتی فردی و شناسنامه ای ، اطلاعات تحصیلی ، اطلاعات محل سکونت و اطلاعات شغل محل انتخابی و… درخواست می گردد.

در ادامه به بررسی و بیان شرایط اولیه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

با توجه به این که ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی جهت شرکت در آزمون استخدامی نهاد ها و سازمان های متفاوتی می باشد از این رو شرایط استخدامی هر کدام از این سازمان ها متفاوت خواهد بود. از این رو لازم است داوطلبان به صورت جداگانه به مطالعه هر کدام از این شرایط بپردازند. البته برای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  شرایط اولیه و مشترکی وجود دارد. از جمله این شرایط می توان به مدرک تحصیلی مرتبط  ریال شرط سنی متناسب با مدرک تحصیلی ، قبولی در مراحل مصاحبه علمی و تست های پزشکی اشاره نمود.

از دیگر شرایط این ثبت نام می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تابعیت ایرانی
  2. تدین به دین اسلام
  3. التزام به قانون اساسی ایران
  4. عدم منع نظام وظیفه برای آقایان
  5. عدم اعتیاد به مواد مخدر
  6. عدم سابقه محکومیت
  7. برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و توانایی متناسب با کار
  8. دارا بودن گواهی ” پایان طرح ” و یا ” اشتغال به طرح ” برای مشمولین قانون پزشکان و پیراپزشکان
  9. ارائه گواهی ” انصراف از طرح ” برای مشمولین قانون پزشکان و پیراپزشکان در رشته های اختیاری

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

دستگاه های متقاضی جذب نیرو در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

در این قسمت به برخی از مهم ترین ارگان ها و سازمان هایی که در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اقدام به جذب نیرو داشته اند اشاره می کنیم :

آموزش و پرورش : آموزش و پرورش از جمله سازمان ها و نهاد هایی می باشد که در چند سال اخیر سهم بالایی از ظرفیت آزمون های استخدامی را به خود اختصاص داده است. این سازمان به دلیل کمبود نیرو در بخش های مختلف خود در این دوره نیز تعداد بالایی را جذب خواهد نمود. لازم به ذکر است در آزمون این دوره آموزش و پرورش شرط بومی بودن حذف شده است.
همچنین سقف سنی این آزمون نیز به نسبت سال های گذشته افزایش یافته است که به شکل زیر می باشد :
* مدرک کاردانی 30 سال
* مدرک کارشناسی تا 35 سال
* مدرک کارشناسی ارشد تا 40 سال
* مدرک دکتری تا 45 سال

آذربایجان ‌غربی 669 نفر – البرز 895 نفر – ایلام 110 نفر – بوشهر 414 نفر – تهران 1600 نفر – چهارمحال و بختیاری 188 نفر – خراسان رضوی 960 نفر – خراسان شمالی 300 نفر – خوزستان 1197 نفر – سمنان 242 نفر – سیستان و بلوچستان 3309 نفر – قزوین 360 نفر – کرمانشاه 307 نفر – کهگیلویه و بویراحمد 147 نفر – گلستان 360 نفر – گیلان 341 نفر – لرستان 344 نفر  – مرکزی 509 نفر

ظرفیت های اعلام شده از سوی خبرگزاری ها احتمالی هست و تا انتشار دفترچه آزمون قطعیت ندارد.

 سازمان دامپزشکی : از شرایط و ضوابط بسیار مهم این سازمان جهت استخدام می توان به اخذ تعهد نامه کتبی و محضری از طرف داوطلبان اشاره نمود. بر اساس این تعهد نامه داوطلب در صورت قبولی نمی تواند تا ده سال اقدام به جابجایی محل کار خود نماید.

 سازمان شیلات ایران : سازمان شیلات ایران برای مشاغل کارشناس امور صید و صیادی، کارشناس برنامه ریزی ( بازرگانی ) ، کارشناس صنایع و فراوری محصولات آبزیان ، حسابدار ، کارشناس تولید ، تکثیر و پرورش آبزیان ، کارشناس امور اداری و … به تعداد 86 نفر استخدام نیرو داشته است .

این نکته شایان ذکر است کارشناس امور صید و صیادی که ویژه یگان حفاظت آبزیان است علاوه بر تاییدیه پزشکی می بایست دارای توانایی بدنی لازم برای فعالیت بر روی دریا و به حالت شناور را داشته باشد .

 وزارت امور اقتصاد و دارایی : تسلط کامل بر زبان انگلیسی از شرایط مهم این آزمون برای کلیه مشاغل این وزارتخانه است . دارندگان مدرک TOEFL با نمره ( 80 ) و مدرک IELTS با نمره ( 6 ) در شرایط برابر در اولویت قرار دارند .

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =