مدارس شاهد

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد : ثبت نام مدارس شاهد بر اساس سنوات گذشته از خرداد ماه شروع می گردد. این ثبت نام در مقاطع ابتدایی ، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم همه ساله برگزار می گردد.

همانطور که در مطالب مرتبط با ثبت نام مدارس شاهد بیان کردیم این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجا به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir انجام می‌گیرد. پس از اتمام فرایند ثبت نام اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد از موارد مهم در این فرآیند به حساب می آید.

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد همانند فرایند ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجاد به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir انجام می گیرد.

آن دسته از دانش آموزانی که اقدام به ثبت نام در مدارس شاهد نموده اند بایستی در بازه زمانی اعلام شده برای دریافت نتیجه پیش ثبت نام خود در این مدارس اقدام نمایند. به همین جهت زمان بندی خاصی برای اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد در نظر گرفته شده است.

همچنین فرایند دریافت نتایج ثبت نام نیز شرایط خاص خود را دارد. به گونه ای که برخی از داوطلبان تحصیل در مدارس نسبت به این مورد اطلاعات لازم را ندارند و یا در این رابطه برای این دسته از داوطلبان ابهاماتی وجود دارد.

به همین جهت در این مطلب به بررسی اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد و همچنین زمان بندی اعلام نتایج ، نحوه مشاهده نتایج و دیگر موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت. با توجه به این توضیحات در صورتی که هر رابطه سوالی وجود داشته باشد توصیه می گردد به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

همان طور که در ابتدای این مطلب بیان کردیم ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجاد صورت می گیرد. از این رو اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد نیز به همین طریق و از طریق سامانه سجاد به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir انجام می گیرد.

به همین جهت داوطلبان بر اساس سنوات گذشته بایستی برای دریافت نتایج ثبت نام دوره ابتدایی از ۱۷ تا ۱۹ خرداد ماه ، برای دریافت نتایج ثبت نام مدارس شاهد در دوره متوسطه اول از ۱۶ تیر ماه و در نهایت برای دریافت نتایج ثبت نام مدارس شاهد در دوره متوسطه دوم از ۲۵ تیرماه به این سایت مراجعه نمایند.

نحوه دریافت نتایج ثبت نام مدارس شاهد

 اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران یا همان سامانه سجا صورت می گیرد. از این رو داوطلبان برای دریافت نتایج ثبت نام مدارس شاهد باید مراحل زیر را طی نمایند :

ورود به سایت سجا

اولین مرحله جهت دریافت نتایج ثبت نام در بازه زمانی اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد ورود به سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران یا همان سایت سجا می باشد. جهت ورود به این سایت بایستی آدرس اینترنتی سامانه سجا را وارد نمایید. در صورتی که به درستی این آدرس را وارد نموده باشید با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

دریافت نتایج ثبت نام مدارس شاهد

ورود اطلاعات دانش آموز

پس از ورود به سایت سجا به آدرس اینترنتی www.saja.medu.ir داوطلبان بایستی ابتدا وارد پنل اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد شود.

به همین جهت همانگونه که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود در بخش مشاهده نتایج ابتدا کد ملی و سپس شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز مربوطه را وارد نمایید. پس از ورود این اطلاعات بر روی دکمه ورود به سامانه کلیک نمایید.

نتایج ثبت نام مدارس شاهد

مشاهده نتیجه ثبت نام

پس از این که با ورود کد ملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموز وارد پنل کاربری شدید در ابتدا مشخصات دانش آموزان می توانیم مشاهده نمایید.

در انتهای این بخش در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام مدارس شاهد و پذیرش دانش آموز مربوطه ، مطابق با تصویر زیر مشخص می گردد که این دانش‌آموز در کدام یک از مدارس شاهد پذیرفته شده است.

اعلام نتایج مدارس شاهد

و در صورت عدم پذیرش نیز عنوان می گردد که در هیچ کدام از مدارس مورد پذیرش قرار نگرفته و در اصطلاح مردود شده است. در این حالت در بخش مدرسه انتخاب شده در پیش ثبت نام چیزی درج نمی گردد.

البته حالت سوم نیز وجود دارد که در آن دانش‌آموز مربوطه در لیست ذخیره قرار دارد که در صورت انصراف دانش آموز دیگر از ثبت نام و یا عدم ثبت نام دانش آموز پذیرش شده از سوی مدرسه بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام دانش آموزان موجود در لیست ذخیره وجود دارد.

مراحل پس از اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد

پس از اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد در بخش بالا بیان کردیم سه حالت وجود خواهد داشت.

مورد اول اینکه دانش آموز مورد نظر در یکی از مدارس شاهد پذیرفته شده باشد در این حالت دانش آموز بایستی با به همراه داشتن مدارک ثبت نام مدارس شاهد به صورت حضوری به همراه والدین خود جهت ثبت نام به مدرسه مربوطه مراجعه نمایند.

در حالت دوم دانش‌آموز مربوطه در لیست ذخیره قرار داده شده باشد. در این مورد دانش آموز در دو حالت امکان ثبت نام وجود خواهد داشت. در حالت اول در صورتی که دانش آموزان پذیرفته شده پس از اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد برای ثبت نام حضوری خود اقدام نکرده باشد. در حالت دوم دانش آموز با وجود اینکه برای ثبت نام در مدرسه مورد نظر حاضر شده باشد اما به دلیل نداشتن مدارک مورد نیاز متناسب با جدول امتیاز بندی از ثبت نام او ممانعت به عمل آید. در اینجا حالت دانش آموزی که در لیست ذخیره قرار دارد از سوی مدرسه مورد نظر برای ثبت نام حضوری دعوت به عمل می آید.

حالت سوم نیز مربوط به دانش آموزانی می باشد که در این ثبت نام رمدود شده باشند. برای این دسته از دانش آموزان هیج امکانی برای ثبت نام مجدد وجود ندارد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 10 =