دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ : از جمله دانشگاه هایی که از هر ساله برای ورودی بهمن ماه یا همان نیمسال دوم اقدام به پذیرش دانشجو می نماید دانشگاه غیرانتفاعی می‌ باشد.

به طور کلی بایستی بیان نماییم که دانشگاه غیر انتفاعی در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از طریق آزمون و یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) دانشجو پذیرش می نماید.

در این میان ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ و ثبت نام کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی نیمسال دوم ۹۷ از جمله این ثبت نام های مهم پیش رو می باشد.

ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کاردانی یکی از مهم ترین ثبت نام های پیش رو در دانشگاه غیر انتفاعی به حساب می آید.

همانطور که بیان کردیم دانشگاه غیر انتفاعی به دو صورت با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می کند. از این رو داوطلبانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی می باشند و در آزمون سراسری شرکت نکرده اند می توانند از میان رشته های بدون کنکور این دانشگاه اقدام به ثبت نام نمایند.

در این مطلب به دنبال ارائه توضیحاتی در رابطه با ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ خواهیم بود. موارد مطرح شده در این مطلب براساس آخرین تغییرات صورت گرفته در زمینه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی می باشد.

زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

به طور کلی شرایط و ضوابط ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ متفاوت با ثبت نام سایر دانشگاه ها می باشد. زمان شروع ثبت نام نیز به همان نسبت متفاوت می باشد.

به این صورت که زمان شروع ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ از اواسط مهرماه و به طور دقیق تر از ۱۰ مهر تا اواخر دی ماه می باشد.

در این بازه زمانی داوطلبان تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش متناسب با دستور عمل  اعلام شده برای ثبت نام در این مقطع تحصیلی اقدام نمایند.

 

شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

اولین گام اساسی در فرایند ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ اطلاع از شرایط این ثبت نام می باشد. داوطلبان با اطلاع دقیق از شرایط این ثبت نام می‌توانند فرایند ثبت نام خود را شروع نمایند.

در رابطه با شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. تمامی داوطلبان برای ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ بایستی دارای مدرک دیپلم باشند
  2. با توجه به اینکه این ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد از این رو احتمال پذیرش داوطلبانی که مدرک دیپلم آنها با رشته انتخابی متناسب است بسیار بیشتر است
  3. با توجه به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش داوطلبان دارای معدل دیپلم بالاتر در اولویت اصلی می باشد

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

از موارد بسیار مهم ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ که آن را با سایر ثبت‌ نام های دانشگاهی  متمایز می سازد فرایند انجام آن است.

فرایند ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ به صورت می باشد که داوطلبان تحصیل در این مقطع تحصیلی در دانشگاه غیرانتفاعی بایستی در بازه زمانی شروع ثبت نام با مراجعه به سایت موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی مورد نظر خود را از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مورد نظر اطلاع حاصل نمایند.

پس از مشاهده لیست رشته ها داوطلبان در مرحله بعد بایستی به صورت حضوری به همراه مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را حضور تکمیل نمایند. پس اتمام فرآیند ثبت نام به صورت حضوری اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی از طریق واحد دانشگاهی صورت می گیرد.

از جمله مواردی که در این مرحله باعث حساسیت بالای این ثبت نام می شود تعداد انتخاب ها می باشد.  تمامی داوطلبان در این مرحله تنها حق انتخاب یک رشته محل را دارند. از این رو داوطلبان بایستی از میان تمامی رشته های موجود در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی تنها اقدام به انتخاب یک مورد نمایند.

همین تعداد انتخاب کم باعث می گردد فرایند ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ از سوی داوطلبان با حساسیت بالایی دنبال شود.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷

از جمله موارد مهمی که ممکن است ثبت نام کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم ۹۷ را تحت تاثیر خود قرار دهد تعداد انتخاب داوطلبان در این ثبت نام می باشد.

در این ثبت نام داوطلبان برخلاف ورودی مهر ماه تنها انتخاب حق انتخاب یک رشته محل را دارند از این رو به نسبت ثبت نام ورودی مهر ماه این دانشگاه که در آن هر داوطلب می‌ توانست حداکثر ۱۵۰ رشته محل را انتخاب نماید انتخاب تنها یک رشته محل حساسیت آن را بسیار بالا می برد. از این رو در رابطه با انتخاب رشته محل مورد نظر خود بسیار دقت نمایید. و در انتخاب آن تمامی جوانب امر را بسنجید.

با توجه به اینکه این مرحله از ثبت نام به صورت حضوری انجام می گیرد از این‌ رو داوطلبان بایستی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و همچنین آدرس دقیق واحد دانشگاهی مورد نظر اطلاع حاصل نمایند.

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در این مرحله می توانید به سایت واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمایید و یا اینکه اطلاعیه ای که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انتشار می یابد توجه نمایید.

همچنین برای اطلاع از  آدرس واحد های دانشگاه غیرانتفاعی نیز می توان به سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری مراجعه نمود. در این سایت آدرس دقیق تمامی واحد های غیرانتفاعی به صورت استانی و جداگانه قرار داده شده است.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که در زمینه شهریه کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی سوال و یا ابهامی وجود داشته باشد می توانید به مطالب منتشر شده در این رابطه مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پانزده =