دانشگاه علمی کاربردی

۵ دلیل که نباید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم

5 دلیل که نباید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم

دانشگاه علمی کاربردی سالانه داوطلبان زیادی را به صورت بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی جذب می نماید. شرایط نسبتا آسان برای تحصیل و ورود به این دانشگاه در کنار شهریه نسبتا مناسب و رشته های بسیار متنوع و اختصاصی دانشگاه علمی کاربردی سبب شده است این دانشگاه هر ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان گردد.

در کنار تمامی خوبی هایی که این دانشگاه دارد همانند بقیه دانشگاه ها ایراداتی نیز می توان از این دانشگاه گرفت که داوطلبان بهتر است قبل از ورود به این دانشگاه تمامی خوبی ها و ایرادات دانشگاه علمی کاربردی را بدانند. ( البته ایراداتی که مطرح می گردد صرفا ایراد نیست و ممکن است برای بسیاری از افراد مناسب نیز باشد ).

در زیر ۵ دلیل که نباید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم را بیان می نماییم:

برای دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه دانشگاه علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

۱- محیط دانشگاهی کوچک در دانشگاه های علمی کاربردی

محیط دانشگاهی کوچک در دانشگاه های علمی کاربردی: بسیاری از داوطلبانی که می خواهند وارد دانشگاه شوند معمولا تصوراتی که از دانشگاه دارند این است که محوطه ای بزرگ با تعداد زیادی از دانشجویان و ساختمان های بزرگ تصور می نمایند.

این تصور متاسفانه درباره اکثر واحدهای دانشگاه علمی کاربردی کاربردی ندارد زیرا که اکثر این واحد ها یک ساختمان چند طبقه بوده و فضای بسیار کوچکی دارند. ( البته نمی توان گفت که این ایراد محسوب می شود زیرا ممکن است خیلی ها با این مورد مشکلی نداشته باشند ) در هر صورت اگر می خواهید محیط دانشگاهی شما بزرگ باشد این دانشگاه گزینه مناسبی نمی تواند برای شما باشد.

پنج دلیل که نباید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم

۲- ارزش مدرک دانشگاه علمی کاربردی

ارزش مدرک دانشگاه علمی کاربردی: بحثی همیشه داغ که در میان دانشجویان ورود به این دانشگاه مطرح است ارزش مدرک این دانشگاه است. در مقاله ” میزان اعتبار دانشگاه علمی کاربردی ” به این بحث بطور کامل پرداخته ایم ولی در اینجا نیز بصورت خیلی خلاصه در این باره توضیحاتی می دهیم:

در ابتدا باید بیان کنیم که دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده و از لحاظ ارزش مدرکی هیچ ایرادی نمی توان برای این مدرک گرفت.

خیلی ها تصور می کنند مدرک دانشگاه علمی کابردی مدرک معادل می باشد که به هیچ وجه درست نیست و از لحاظ قانونی هیچ اشکالی در مدرک دانشگاه علمی کاربردی وارد نیست. خب پس مشکل چیه؟

مشکل این است که بسیاری از مراکز خصوصی و بعضی از شرکت ها در استخدام خود مدرک علمی کاربردی را قبول نمی کنند یا در اولویت های پایین تر استخدام قرار می دهند. ( البته کار درستی نیست ). مورد دیگر در ترجمه مدرک این دانشگاه می باشد که بسیاری از داوطلبان تحصیل در خارج گفته اند که مدرک این دانشگاه قابل ترجمه نمی باشد.

۳- کمبود امکانات سخت افزاری دانشگاه علمی کاربردی در مقایسه با بقیه دانشگاه ها

کمبود امکانات سخت افزاری در مقایسه با بقیه دانشگاه ها : ( البته این ایرادی که میگیریم مقایسه ای بوده و قطعی نیست و ممکن است بعضی از واحدهای علمی کاربردی امکاناتی خیلی بیش تر از دانشگاه های دیگر باشد. ولی ما در این مطلب اکثریت را در نظر می گیریم ).

خب دانشگاه علمی کاربردی در مقایسه با دانشگاه های دیگر ( به حز پیام نور ) شهریه کمتری می گیرد و طبیعی می باشد که امکاناتی که دانشگاه آزاد ارائه می دهد را نتواند مهیا نماید. بنابراین امکانات سخت افزاری این دانشگاه در مقایسه با یقسه دانشگاه ها کمی ضعیف می باشد.

۴- پیوسته نبودن مقاطع دانشگاه علمی کاربردی

پیوسته نبودن مقاطع دانشگاه علمی کاربردی: خب این ایرادی که ما اینجا گرفتیم برای بسیاری از افراد حسن طلقی می شود و لی خب برای بعضی ها ایراد محسوب می شود. برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند این یک حسن بسیار بزرگ است که می توانند وارد مقطع کاردانی شوند و نیازی به پیش دانشگاهی نیست.

ولی برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند یک ایراد بسیار بزرگ محسوب می گردد زیرا در بقیه دانشگاه ها می توانند وارد مقطع کارشناسی پیوسته ( دیپلم به لیسانس ) شوند ولی در این دانشگاه مجبورند ابتدا کاردانی را بخوانند و دوباره کاردانی به کارشناسی ثبت نام نمایند.

۵- عدم وجود مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی

عدم وجود مقاطع بالاتر از کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی: یکی از معایب بزرگی که می توان به این دانشگاه وارد کرد این است که این دانشگاه فقط تا مقطع کارشناسی یا همان لیسانس دانشجو می پذیرد و دانشجویان این دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری مجبورند به یک دانشگاه دیگر بروند و در کنکور دانشگاه های دیگر شرکت نمایند.

بنابراین اگر جز افرادی هستید که می خواهید فقط در یک دانشگاه تا آخر تحصیل کنید شاید ورود به این دانشگاه برای شما مفید نباشد. البته باید بیان داشت در سال های قبل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرفت ولی از سال ۹۲ به بعد پذیرش دانشجو در مقاطع بالاتر متوقف شده است.

در آخر بعد از مطالعه مطلب ۵ دلیل که نباید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنیم ، در صورتی می خواهید در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام نمایید به مطالب ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی مراجعه نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =