دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی : در مطلب قبلی به طور کامل و مرحله به مرحله در زمینه اعلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی توضیحات لازم ارائه گردید. اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز از بسیاری جهات مراحل یکسانی با اعلام نتایج کاردانی را دارد. با این وجود به دلیل مستقل بودن اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی با کاردانی آن به صورت جداگانه به بررسی این موضوع می پردازیم.

در ابتدا نیز به بیان زمان اعلام این نتایج می پردازیم و پس از آن به صورت مرحله به مرحله به بررسی نحوه دریافت نتایج خواهی پرداخت.

کارشناسی علمی کاربردی

زمان اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی پس از ثبت نام کاردانی شروع می گردد از این رو اعلام نتایج کارشناسی نیز نیز پس از کاردانی خواهد بود. به طور کلی در زمینه زمان اعلام نتایج بایستی بیان شود که اعلام نتایج علمی کاربردی دو الی سه هفته پس از اتمام ثبت نام انجام می گیرد. با توجه به این توضیحات می توان اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی را اواخر شهریور ماه تخمین زد.

نحوه دریافت نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

برای دریافت نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی همانند نتایج کاردانی بایستی داوطلبان مراحلی را طی نمایند. در این بخش نیز به مانند مطالب قبلی برای آشنایی بیشتر داوطلبان با فرایند کار و مطالب مطرح شده در این موضوع به صورت تیتر وار به بیان مراحل اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم. البته در ادامه تمامی این مراحل را همراه با تصاویر مرتبط به طور کامل توضیح خواهیم داد.

  1. گام اول ورود به سایت سازمان سنجش
  2. گام دوم ورود به بخش جامع علمی کاربردی
  3. گام سوم ورود به لینک اعلام نتایج
  4. گام چهارم ورود اطلاعات داوطلبی
  5. گام پنجم دریافت نتیجه و اقدامات پس از آن

گام اول ورود به سایت سازمان سنجش

اولین اقدام در فرایند اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به مانند دیگر مراحل مربوط به دانشگاه علمی کاربردی ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org می باشد. داوطلبان با ورود آدرس اینترنتی این سایت صحفه اصلی سایت را به مانند تصویر زیر در پیش رو خواهند داشت.

اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

گام دوم ورود به بخش جامع علمی کاربردی

پس از این که داوطلبان در بازه زمانی اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی وارد سایت سازمان سنجش شدند بایستی برای دریافت نتایج به بخش جامع علمی کاربردی وارد شوند. برای ورود به این بخش نیز به مانند تصویر زیر عمل نموده و بر روی کادر رنگی جامع علمی کاربردی که در سمت راست صحفه اصلی وجود دارد کلیک نمایید.

اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی

گام سوم ورود به لینک اعلام نتایج

پس از ورود به بخش جامع علمی کاربردی در سامانه سازمان سنجش داوطلبان بایستی بر روی لینک اعلام نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کلیک نمایند. این لینک در بازه زمانی اعلام نتایج بر روی سامانه قرار می گیرد و معمولا جزء چهار لینک اول در این بخش خواهد بود. با کلیک بر روی این لینک که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود داوطلبان بایستی اطلاعات داوطلبی خود را وارد نمایند.

نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

گام چهارم ورود اطلاعات داوطلبی

داوطلبان در این بخش بایستی برای دریافت نتیجه ثبت نام خود اطلاعات داوطلبی خود  را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. برای دریافت نتیجه انتخاب رشته مطابق با تصویر زیر داوطلبان از دو روش می توانند استفاده نمایند. در ادامه در زمینه این دو روش توضیحات مختصری خواهیم داد.

نتایج کارشناسی علمی کاربردی

جستجوی نتیجه با شماره پرونده

در روش اول برای دریافت نتایج کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی با وارد نمودن شماره پرونده ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی نتیجه خود را دریافت نمایند. شماره پرونده داوطلبان در زمان ثبت نام و انتخاب رشته در قالب رسید ثبت نام در اختیار آنان قرار می گیرد.

نتایج دانشگاه علمی کاربردی

جستجوی نتیجه با اطلاعات فردی

داوطلبان در روش دوم که آسان تر نیز می باشد تنها با وارد نمودن اطلاعات فردی خود می توانند نسبت به دریافت نتیجه اقدام نمایند. از این رو داوطلبان بایستی اطلاعات فردی خور را که شامل نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و سال تولد را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. پس از آن با ورود عبارت امنیتی و کلیک بر روی گزینه جستجو نتیجه ثبت نام خود را می توانند مشاهده نمایند.

نتایج علمی کاربردی

گام پنجم دریافت نتیجه و اقدامات پس از آن

پس از این که داوطلبان با کمک یکی از دو روش بالایی اقدام به دریافت نتیجه ثبت نام خود نمایند بایستی یکی از اقدامات زیر را انجام دهند.

در صورتی که داوطلب مورد نظر در یکی از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شود در این صورت بایستی برای ادامه مراحل ثبت نام اقدام نماید. از جمله این اقدامات ثبت نام اینترنتی و ثبت نام حضوری می باشد. ثبت نام اینترنتی تمامی داوطلبان بدون توجه به محل پذیرش از طریق سامانه هم آوا انجام می گیرد. این سامانه به صورت یکپارچه اقدام به ثبت نام اینترنتی تمامی داوطلبان پذیرفته شده می نماید.

برای ثبت نام حضوری نیز داوطلبان بایستی با در دست داشتن مدارک خود در بازه زمانی تعیین شده توسط سامانه و سایت واحد مورد نظر اقدام به ثبت نام حضوری نمایند.

حال اگر داوطلبی در هیچ کدام از رشته محل های وارد نموده مورد پذیرش قرار نگرفته باشد می توان برای تکمیل ظرفیت این دانشگاه اقدام نماید. تکمیل ظرفیت نیز معمولا پس از اتمام ثبت نام حضوری داوطلبان و مشخض شدن ظرفیت های خالی هر کدام از رشته محل ها شروع می گردد. به این توصیفات می توان اواخر مهر ماه را برای شروع تکمیل ظرفیت تخمین زد. همچنین این دسته از داوطلبان می توانند در ثبت نام های بدون آزمون دیگر دانشگاه ها شرکت نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 9 =