دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ : ثبت نام و تحصیل در هر دانشگاهی و در هر کدام از مقاطع تحصیلی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام و تحصیل در آن دانشگاه را خواهند داشت.

دانشگاه علمی کاربردی با توجه به پذیرش بدون آزمون توجه داوطلبان را هر سال به خود جلب می نماید. با توجه به اینکه ثبت نام پیشرو در این دانشگاه برای ورودی بهمن می باشد از این رو شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ معمولا مورد توجه این دسته از داوطلبان قرار می گیرد.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل ظرفیت بالا و همچنین تنوع رشته های آن همواره مورد توجه داوطلبان برای ادامه تحصیل می باشد. این دانشگاه هر ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو در گروه های آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر ، صنعت و کشاورزی می نماید.

با توجه به اینکه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ و ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ را در پیش رو داریم از این رو در این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ همانند دیگر دانشگاه ها به دو دسته شرایط عمومی شرایط اختصاصی تقسیم بندی می گردد.
در ادامه به بررسی شرایط این ثبت نام در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ در بخش عمومی همانند دیگر دانشگاه ها می باشد چرا که به طور کلی شرایط عمومی ثبت نام در تمامی دانشگاه ها تقریباً شرایط مشابهی می باشد.

از جمله شرایط عمومی مهم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام و دیگر ادیان تعیین شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. التزام داوطلب به انجام احکام عملی اسلام تبصره ۱ ملاک این بند وضعیت حال داوطلب در زمان ثبت نام می باشد. تبصره ۲ اقلیت های دینی تعیین شده در قانون اساسی از این شرط مستثنی می باشند.
 3. محرز نشدن عناد و دشمنی داوطلب نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران تبصره در صورتی که داوطلب سابقه دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی را داشته باشد بایستی تغییر نظر و دیدگاه او مشخص گردد
 4. نداشتن هیچگونه سابقه فعالیت و یا عضویت در ساواک و گروه های فراماسونری
 5. عدم احراز فساد اخلاقی
 6. برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی
 7. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ به آن دسته از شرایط و ضوابط ثبت نام اطلاق می گردد که مختص مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر بوده باشد. داوطلبان تحصیل در آن مقطع نیز ملزم به رعایت این موارد می باشند.

از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ در بخش شرایط اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک تعیین شده برای ثبت‌نام باشند :
 1. برای دوره کاردانی مدرک تعیین شده داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید ( فنی حرفه ای ، کاردانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه چهار ساله تا ۶ ساله نظری و فنی حرفه ای می باشد.
 2. برای دوره کاردانی به کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی مرتبط از شرایط اختصاصی ثبت نام می باشد
 3. لازم به ذکر است این مدرک باعث مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بوده باشد.
 • تمامی داوطلبان باعث شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر کدام از مراکز آموزشی که تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد را دارا بوده باشند
 • تمامی داوطلبان شرکت کننده در این ثبت نام بایستی از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی خود برخوردار بوده باشند.

توضیحات پایانی در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ مانند دوره‌های گذشته به صورت بدون آزمون صورت می‌گیرد از این داوطلبان بایستی به هنگام ثبت نام اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی نمایند. میزان این هزینه هنگام ثبت نام و  از طریق دفترچه ثبت نام مشخص می گردد.

داوطلبان شاغل در ادارات و سازمانها و وزارتخانه های دولتی در صورتی می‌توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند که موافقت نامه رسمی از سوی سازمان مربوطه را مبنی بر شرکت در کلاس ها کسب نمایند

هیچکدام از دانشجویان مجاز نیست همزمان دو رشته مقطع تحصیلی در موسسات دولتی و غیردولتی به تحصیل بپردازند. در صورت مشاهده مطابق با آیین‌نامه‌ های انضباطی با دانشجویان مورد نظر برخورد می گردد.

امکان تغییر رشته ، مرخصی تحصیلی ، انتقال و یا میهمانی برای نیمسال اول در دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد. از نیمسال تحصیلی دوم به بعد امکان انتقال میهمانی و موارد مرتبط با آن متناسب با شرایط و ضوابط دانشگاه علمی کاربردی صورت می گیرد.

تمامی داوطلبان پذیرفته شده در بازه زمانی تعیین شده بایستی اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند. ثبت نام اینترنتی دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه اختصاصی هم آوا از سوی داوطلبان پذیرفته شده دانشگاه علمی کاربردی صورت می گیرد. در صورت عدم انجام این مرحله در سامانه هم آوا امکان ثبت نام حضوری برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

داوطلبانی که تمایل به استفاده از ظرفیت شاغل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ را دارند بایستی قبل از ثبت نام شرایط و ضوابط اختصاصی که در رابطه با استفاده از این ظرفیت در دفترچه قرار داده شده است را به دقت مطالعه نمایند و در صورت استفاده و پذیرش از این طریق بایستی از سازمان مربوطه که در آن شاغل می باشند معرفی نامه را دریافت نمایند.

در پایان لازم به ذکر است شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷ موارد و تبصره های دیگری نیز دارد. از این رو توصیه می گردد داوطلبان برای اطلاع دقیق از این شرایط دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۶ که در بازه زمانی شروع ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org انتشار می گردد را با دقت مطالعه نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =