دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 – 99

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 - 99

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 : پذیرش بالای مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این چند سال اخیر باعث گردیده است که بسیاری از داوطلبان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه توجه نمایند.

از جمله مزایا و ویژگی‌ های خاص دانشگاه علمی کاربردی ؛ پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی، تنوع بالایی رشته‌ های دانشگاه علمی کاربردی و دسترسی آسان به واحد های آموزشی می باشد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال 98 نیز در دو ورودی مهر و بهمن ماه در مقطع کاردانی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. پذیرش در این دوره ها بصورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی داوطلبان خواهد بود و معدل مهمترین ملاک برای قبولی در کاردانی دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

برای مشاوره ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با مشاره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

با توجه به اینکه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 صورت بدون آزمون صورت می‌گیرد به همین جهت داوطلبان تحصیل در این مقطع تحصیلی ابتدا از شرایط و ضوابط این ثبت نام بایستی اطلاعات دقیقی را حاصل نمایند. و پس از آن برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی قدام نمایند.

با توجه به این توضیحات ابتدایی در این مطلب به بررسی موارد مرتبط با این ثبت نام و زمانبندی آن خواهیم پرداخت. از این رو توصیه می گردد در صورتی که در رابطه با ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن ۹۸ سوال و یا ابهامی داشته باشید به ادامه مطلب توجه نمایید.

زمان شروع ثبت نام کاردانی علمی کاربردی سال 98

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 در دو بازه زمانی مختلف برای نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی انجام خواهد گرفت . ثبت نام کاردانی علمی کاربردی مهر 98 از نیمه دوم مرداد ماه شروع شده و تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت و ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 98 نیز از نیمه اول بهمن تا نیمه اول اسفند ماه خواهد بود.

داوطلبانی که تمایل به شرکت در دوره های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در سال 98 را دارند بایستی در بازه زمانی فوق نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام کاردانی علمی کاربردی سال 98 – 99 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org خواهد بود .

شرایط ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

اولین مورد در زمینه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 اطلاع از شرایط و ضوابط این ثبت نام می باشد. با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به طور کلی به صورت بدون آزمون صورت می‌گیرد به همین جهت شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیز خاص می‌باشد.

به همین جهت می تواند شرایط کلی ثبت نام را به دو دسته شرایط عمومی و شرایط خصوصی دسته‌بندی نمود. البته شرایط عمومی ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مطابق با شرایط ثبت نام دیگر دانشگاه ها می باشد اما شرایط اختصاصی این ثبت نام می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. برای ثبت نام تمامی داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم در یکی از شاخه های نظری ریاضی تجربی انسانی و فنی حرفه ای و کاردانش بوده باشند.
  2. دارا بودن مدرک مدرک پیش دانشگاهی مشکل در رابطه ثبت نام به وجود نخواهد آورد.
  3. تمامی داوطلبان مشکلی از لحاظ ادامه تحصیل نداشته باشند
  4. با توجه به پذیرش بدون آزمون این پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. از این‌رو داوطلبان دارای معدل دیپلم و بالاتر در اولویت اول خواهند بود.
  5. داوطلبانی که تصمیم به ثبت نام در ورودی مهر دارند باید تا 31 شهریور 98 فارغ التحصیل شده باشند.
  6. همجنین داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در ورودی بهمن را داشته باشند باید دیپلم خود را تا 30 بهمن اخذ نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن ۹۸

در ابتدا بیان کردیم ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org صورت می‌گیرد.

از این رو در بازه زمانی شروع این ثبت نام داوطلبان بایستی برای شروع فرآیند ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. پس از ورود به این سایت داوطلبان با تصویر زیر مواجه می شوند. در این مرحله بایستی از منوی سمت راست این سایت بر روی گزینه دانشگاه علمی کاربردی کلیک نمایید.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۷

دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

پس از ورود به بخش جامع علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش بایستی ابتدا دفترچه ثبت نام را دانلود نمایند. جهت دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 از میان لینک های موجود لینک دفتر دانلود دفترچه را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک نمایید.

با این کلیک دفترچه ثبت نام دانلود شده و در اختیار داوطلب قرار می گیرد. از بخشهای مهم دفترچه ثبت نام شرایط و ضوابط اولیه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی آدرس و شماره تماس واحدهای دانشگاهی می باشد.

خرید کارت اعتباری ثبت نام کاردانی علمی کاربردی 98

پس از دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98-99 و اطلاع از لیست رشته های موجود و مشاهده آنها داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام و مهم تر از آن تمایل به این ثبت نام بایستی اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. با خرید این کارت داوطلبان درواقع هزینه‌ ی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را پرداخت می نمایند.

برای پرداخت این هزینه نیز بایستی از طریق سایت سازمان سنجش و بخش کارت اعتباری در صفحه اصلی این سایت اقدام نمایید. با کلیک بر روی این گزینه داوطلبان به بخش خرید کارت‌های اعتباری وارد می شوند.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

در این مرحله بر روی گزینه کارت اعتباری ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98 کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی کارت اعتباری مورد نظر داوطلبان به صفحه پرداخت اینترنتی وارد می شوند.

در این مرحله اطلاعات کارت بانکی خود را همراه با رمز دوم در بخش های تعیین شده وارد نمایید و گزینه پرداخت را کلیک کنید. پس از کلیک این گزینه و تکمیل فرایند پرداخت شماره کارت اعتباری ۱۲ رقمی برای داوطلبان صادر می گردد. با دریافت این کارت امکان شروع فرآیند ثبت نام و تکمیل فرم آن برای داوطلب فراهم می گردد.

تکمیل فرم ثبت نام و دریافت رسید ثبت نام

با پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و دریافت شماره کارت ۱۲ رقمی داوطلبان می‌توانند با کلیک بر روی لینک ثبت نام فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

در مرحله اول ابتدا بایستی شماره کارت دریافت شده را در بخش تعیین شده وارد نمایید. پس از ورود شماره کارت فرم ثبت نام را در پیش رو خواهید داشت. در این فرم اطلاعات مورد نیاز به دو بخش اطلاعات شناسایی و اطلاعات آموزشی دسته‌بندی می‌شود.

اطلاعات شناسایی در واقع همان اطلاعات موجود در کارت ملی و شناسنامه داوطلبان می باشد با ورود این اطلاعات در مرحله دوم بایستی اقدام به ورود اطلاعات آموزشی و تحصیلی خود نمایید.

از جمله اطلاعاتی در این مرحله داوطلبان بایستی وارد نمایند نوع مدرک دیپلم ، معدل دیپلم ، سال اخذ مدرک دیپلم و دیگر موارد مشابه می باشد. پس از ورود این اطلاعات در انتها بایستی کد رشته های انتخابی خود را در بخش های تعیین شده وارد نمایید.

داوطلبان در این مرحله حداکثر می‌تواند ۲۰ کد رشته که از طریق دفترچه ثبت نام انتخاب نموده اند را در بخش‌ های تعین شده بر اساس اولویت های خاص وارد نمایند.

پس از تکمیل این مرحله و تایید آن در نهایت در صورتی که فرایند ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه را به درستی طی نموده باشید رسید ثبت نام برای داوطلبان صادر می گردد. در این رسید شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام برای داوطلبان صادر می شود.

داوطلبان بایستی این اطلاعات نزد خود تا زمان اعلام نتایج نگه دارند تا در این زمان با ورود این اطلاعات امکان دریافت و مشاهده نتیجه ثبت نام برای داوطلبان وجود داشته باشد.

اعلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

پس از اتمام زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 اعلام نتایج این ثبت نام ۳ الی ۴ هفته پس از اتمام فرآیند ثبت نام صورت می گیرد. در این بازه زمانی لینک اعلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در سایت سازمان سنجش بارگذاری می گردد.

داوطلبان با کلیک بر روی این گزینه و ورود اطلاعات داوطلبی خود که در رسید ثبت نام قرار دارد امکان دریافت و مشاهده نتیجه ثبت نام خود را خواهند داشت.

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال 98

از ویژگی های بسیار مهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی پذیرش بدون آزمون آن می باشد. همچنین این دانشگاه برای داوطلبان شاغل نیز ظرفیت‌ های جداگانه در نظر گرفته است که این مورد امتیاز ویژه ای برای این دسته از داوطلبان به حساب می آید. داوطلبان برای اطلاع از شرایط و ضوابط استفاده از ظرفیت شاغل می‌ توانند به دفترچه ثبت نام مراجعه نمایند.

همچنین پس از اعلام نتایج داوطلبان در صورت پذیرش بایستی اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند. برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی ، داوطلبان پذیرفته شده باید به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند.

این سامانه در بازه زمانی مشخص و تعیین شده ای لینک ثبت نام اینترنتی را فعال می کند. داوطلبان با مراجعه به این بخش امکان ثبت نام اینترنتی را خواهند داشت.

در نهایت لازم به ذکر است آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله مورد پذیرش قرار نگرفته اند میتوانند در تکمیل ظرفیت کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نیز اقدام به ثبت نام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =