دانشگاه علمی کاربردی

نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی : دانشگاه علمی کاربردی نیز همانند دیگر دانشگاه های کشور برای آن دسته از دانشجویانی که تمایل به تغییر واحد دانشگاهی خود را دارند شرایط خاصی مهیا نموده است.

این دسته از دانشجویان بایستی مطابق با شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند. این شرایط و ضوابط متناسب با برخی موارد می باشد که ممکن است در طول دوره تحصیل برای برخی از دانجویان به وجود آید.

نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

در طول دوره تحصیل برای برخی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ممکن است شرایطی به وجود آید که مجبور به تغییر واحد دانشگاهی خود شوند. در این حالت دانشجویان بایستی متناسب با شرایط و ضوابط ذکر شده برای میهمانی و انتقالی به واحد دیگر اقدام نمایند.

اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی و یا فرایند ثبت درخواست انتقالی و یا میهمانی از این اقدام منصرف می شوند. با توجه به این توضیحات اولین گام برای این امر مطالعه دقیق شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی نیز همچون دیگر دانشگاه ها سامانه و فرآیند خاصی برای نقل و انتقالات در این دانشگاه در نظر گرفته است. با توجه به این توضیحات در این مطلب به توضیح شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است موارد مطرح شده در این مطلب بر اساس آخرین آیین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد.

شرایط اولیه برا نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

برای نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی شرایط اولیه ای در نظر گرفته شده است. از جمله شرایط اولیه برای این امر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. بایستی رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد در ورودی داوطلب وجود داشته باشد.
 2. بایستی درخواست نقل و انتقال توسط دانشگاه مبدا به تایید رسیده و دانشگاه مقصد نیز با این انتقالی و یا میهمانی موافقت نماید.
 3. همچنین دانشجویان که اقدام به درخواست نموده اند برای ادامه تحصیلی خود از لحاظ آموزشی و انضباطی منعی نداشته باشد.

شرایط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی به صورت اختصاصی

شرایط نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی به صورت اختصاصی به آن  دسته از شرایط و ضوابطی اطلاق می گردد که مختص به شرایط خاص داوطلبان می باشد. هر کدام از این شرایط توضیحات و تبصره های خاص خود را دارد به همین جهت توصیه می شود داوطلبان پس از مطالعه این بخش برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با هر کدام از این موارد به آیین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه نمایند.

این آیین نامه به صورت فایل pdf در سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی www.edu.uast.ac.ir و در بخش درخواست انتقالی قرار داده شده است. از جمله شرایط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی در بخش اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی بر اساس شرایط ازدواج مطالعه دانشجویان زن و مرد
 2. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سهمیه شاهد و ایثارگر
 3. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان دارای بیماری صعب العلاج و معلول
 4. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سرپرستی خانواده
 5. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی ورزش فوتبال دین همسر و فرزند
 6. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی براساس اصل چند دانشجوی
 7. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی با استفاده از سهمیه ورزشکاران و قهرمانان ملی
 8. نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی برای همسر و فرزندان وزرا ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، معاون رئیس جمهور ، استانداران و سفرا
 9. نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی برای فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی
 10. نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی برای کارمندان دولت یا نیروهای مسلح

نحوه ثبت درخواست برای نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

تمامی فرآیند نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی و از طریق پنل کاربری دانشجویی سایت هم آوا صورت می‌گیرد. از این رو دانشجویان برای ثبت درخواست نقل و انتقالات خود بایستی ابتدا به سایت هم آوا مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت دانشجویان بایستی به پنل دانشجویی خود مراجعه نمایید. پس از ورود به پنل کاربری همان گونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود از طریق بخش دسترسی می‌توانند به قسمت های درخواست انتقالی و یا درخواست میهمانی مراجعه نمایند.

درخواست نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

لازم به ذکر است تنها در صورتی که داوطلبان در بازه زمانی مشخص جهت نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی به این بخش مراجعه نموده باشند امکان ثبت درخواست وجود خواهد داشت. همان گونه که در تصویر زیر نیز می توان مشاهده نمود امکان ثبت درخواست نقل و انتقالات در دانشگاه علمی کاربردی برای مهمانی و یا انتقال بر اساس زمانبندی تعیین شده به این صورت می باشد. لازم به ذکر است این زمانبندی در هر دوره تحصیلی تغییر می یابد. به همین جهت برای اطلاع از زمانبندی آن در هر دوره به سایت دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایید.

شرایط نقل و انتقالات دانشگاه علمی کاربردی

 1. امکان ثبت درخواست میهمانی برای نیمسال اول از ۳۱ شهریور ماه لغایت ۷ مهر ماه می باشد.
 2. برای ثبت درخواست مهمانی در نیمسال دوم می توان از ۲۱ بهمن ماه تا ۲۸ بهمن ماه می توان اقدام نمود.
 3. برای ترم تابستان نیز از ۱۵ تیر تا ۲۰ تیر می توان دانشجویان اقدام نمایند.
 4. برای ثبت درخواست انتقالی نیز جهت نیمسال دوم از ۱۵ آذر تا ۳۰ آذر می توان اقدام نمود.
 5. برای نیمسال اول از یک خرداد تا ۱۵ خرداد بایستی اقدام به ثبت درخواست نمود.

دانشجویان پس از ثبت درخواست و تایید آن توسط دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد بایستی با ارایه مدارک مورد نیاز که متناسب با درخواست آنان مدارک خاصی می باشد به واحد دانشگاهی مقصد خود مراجعه نمایند. در این مرحله بایستی دانشجویان فرایند انتقالی و یا میهمانی خود را به صورت حضوری تکمیل نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

 1. سلام من با مشاورین شما تماس گرفته و برای میهمانی دانشگاه علمی کاربردی درخواست خود را ثبت کردم و اعلام کردن که از طریق سایت هم آوا منتظر اعلام نتایج باشم ولی متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی هنوز هیچ اطلاعیه ای برای اعلام نتایج نقل و انتقالات و میهمانی نداه است. آیا امکاش هست تا آخر آبان ماه اعلام بشه؟ممنون

  1. پریسا عزیز بله احتمالش وجود دارد تا آخر آبان ماه اعلام شود و به محض اطلاع رسانی پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + چهار =