دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی:برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی یکی از موارد تاثیر گذار اطلاع از میزان شهریه این دانشگاه می باشد. چرا که برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در کنار دانشگاه هایی همچون آزاد ، پیام نور ، غیر انتفاعی و… داوطلبان بایستی شهریه پرداخت نمایند. لازم به ذکر است میزان شهریه هر سال تحصیلی معمولا تفاوتی هایی با سال قبل از آن دارد. به همین جهت در این مقاله به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 خواهیم پرداخت. به همین جهت در صورتی که در رابطه با میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 و دیگر موارد مرتبط با این موضوع سوال و یا ابهامی داشته باشید به ادامه مطلب توجه نمایید.

انواع شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

در همین ابتدا بایستی بیان نماییم که به طور کلی شهریه پرداختی توسط دانشجویان به دو دسته شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد.

شهریه ثابت در واقع میزان مبلغ و شهریه ای می باشد که دانشجویان در طول دوره تحصیل خود و به یک میزان ثابت و مشخص بایستی پرداخت نمایند. این میزان شهریه برای هر ورودی متفاوت می باشد و در طول دوره تحصیل نیز معمولا تغییر نمی یابد.

شهریه متغییر متقاوت با شهریه ثابت می باشد. دلیل این که این شهریه متغییر بر خلاف شهریه ثابت مبالغ متفاوتی در طول دوره تحصیل دارد به نوع واحد ها و میزان آن بستگی دارد. به این صورت که دانشجویان با توجو به نوع واحد هایی که برای هر ترم انتخاب می نمایند میزان شهریه متفاوتی را بایستی پرداخت نمایند. در میان این واحد ها ، واحد های عمومی دارای کمترین میزان شهریه و به همان نسبت شهریه واحد های عملی و کارگاهی بیشتریم میزان شهریه را دارند.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بر خلاف دیگر دانشگاه ها با توجه به گروه آموزشی رشته مورد نظر مشخص می شود. به این صورت که هر کدام از گروه های آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی شهریه متفاوتی خواهند داشت. در ادامه به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی درگروه های مختلف خواهیم پرداخت.

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 - 99

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه صنعت

اولین گروهی که به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 آن خواهیم پرداخت گروه صنعت می باشد.این گروه آموزشی به دلیل داشتن رشته ها عملی و کارگاهی معمولا به نسبت سایر گروه ها میزان شهریه بیشتری دارد.

برای داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نموده اند میزان شهریه ثابت در نظر گرفته شده مبلغ 523963 تومان می باشد. شهریه متغییر نیز با توجه به واحد های مختلف به این شکل می باشد. در دروس عمومی برای واحد های نظری و عملی به ترتیب مبالغ 20267 تومان و 33178 تومان می باشد. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به این شرح می باشد. واحد های نظری مبلغ 28905 تومان ، واحد ها آزمایشگاهی مبلغ 46268 تومان ، واحد های کارگاهی و پروژه مبلغ 50106 تومان و در نهایت واحد های کاربینی و کارورزی مبلغ 100377 تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه کشاورزی

گروه دومی که به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 در آن خواهیم پرداخت گروه کشاورزی می باشد. برخی از رشته های این گروه به دلیلی دارا بودن واحد های عملی ممکن است به نسبت سایر گروه ها شهریه بالاتری را داشته باشند. اما در مجموع می توان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 را متعادل دانست.

برای گروه کشاورزی شهریه ثابت تعیین شده مبلغ 408089 تومان می باشد. شهریه متغییر نیز به این صورت می باشد. در دروس عمومی و واحد های نظری مبلغ 20267 تومان ، واحد عملی 33178 تومان شهریه در نظر گرفته شده می باشد. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز برای واحد های نظری مبلغ 21669 تومان ، برای واحد های آزمایشگاهی مبلغ 31549 تومان ، واحد های کارگاهی و پروژه مبلغ 37570 تومان و در آخر واحد های کاربینی و کارورزی مبلغ 100377 تومان شهریه متغییر در نظر گرفته شده است.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مدیریت و خدمات اجتماعی

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی گروه بعدی می باشد که میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 را بررسی خواهیم نمود. این گروه با توجه به ساختار رشته ها و واحد های آن معمولا میزان شهریه کمتری را دارند.

در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی میزان شهریه ثابت مبلغ 365114 تومان می باشد. در دروس عمومی نیز برای واحد های نظری مبلغ تعیین شده برای هر واحد 20267 تومان است. برای واحد های عملی نیز مبلغ 33178 تومان است. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی در واحد های نظری مبلغ تعیین شده برای هر واحد 18466 تومان است. برای واحد های آزمایشگاهی 30230 تومان اس. برای واحد های کارگاهی و پروژه نیز مبلغ در نظر گرفته شده 33593 تومان است. در آخر برای واحد های کاربینی و کارورزی نیز مبلغ 87483 تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر

آخرین گروهی که به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 خواهیم پرداخت گروه هنر می باشد که میزان شهریه این گروه به شرح زیر است:

شهریه ثابت این گروه مبلغ 434123 تومان می باشد. برای شهریه متغییر در دروس عمومی و واحد های نظری و عملی به ترتیب مبالغ 20267 تومان و 33178 تومان می باشد. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز برای واحد های نظری مبلغ 22118 تومان ، برای واحد های آزمایشگاهی 33178 تومان می باشد. برای واحد های کارگاهی و پروژه نیز مبلغ در نظر گرفته شده 36868 تومان می باشد. برای واحد های کاربینی و کارورزی نیز مبلغ 96013 تومان در نظر گرفته شده است.

نحوه پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برای پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 98 – 99 داوطلبان در ابتدا وارد سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی www.edu.uast.ac.ir می شوند.

جهت ورود به این سامانه همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود در بخش ورود به سامانه نام کاربردی که شامل کد ملی می باشد و کله عبور را وارد نمایید. با ورود این اطلاعات داوطلب وارد پنل کاربری خود می شود.

کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ورود به پنل کاربردی

پس از این که دانشجویان نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمودند می توانند به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشند. در این مرحله با تصویر زیر روبه رو می شوند که در آن بر روی آیکون دسترسی کلسک نمایید.

شهریه کاردانی علمی کاربردی

با کلیک بر روی دسترسی تمامی امکانات پنل کاربردی برای داوطلبان فراهم می گردد. در این مرحله برای پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای ترم جاری پس از انتخاب واحد بر روی گزینه تسویه حساب دانشجو مطابق با تصویر زیر کلیک نمایید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

پس از کلیک بر روی گزینه تسویه حساب دانشجو داوطلب می تواند مطابق با انتخاب واحد خود برای پرداخت اینترنتی شهریه ترم جاری خود اقدام نمایید.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =