دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی: برای داوطلبان تحصیل در مدارس شهریه پرداز یکی از سوالات مهم در زمینه میزان پرداخت شهریه در طول ترم می باشد. دانشگاه علمی کاربردی نیز به مانند دانشگاه های آزاد و پیام نور جزء این دسته از دانشگاه به حساب می آید. به همین سبب اطلاع از میزان شهریه پرداختی برای دانشجویان این دانشگاه ها از سوالات مهم به حساب می آید. از این رو در این مطلب به بررسی میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و موارد مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

در ابتدا به توضیح کوتاه در زمینه انواع شهریه های پرداختی خواهیم پرداخت.

انواع شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

به طور کلی شهریه های پرداختی توسط دانشجویان به دو دسته شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد. شهریه ثابت در واقع میزان مبلغ و شهریه ای می باشد که دانشجویان در طول دوره تحصیل خود و به یک میزان ثابت و مشخص بایستی پرداخت نمایند. این میزان شهریه برای هر ورودی متفاوت می باشد و در طول دوره تحصیل نیز معمولا تغییر نمی یابد.

شهریه متغییر بر خلاف شهریه ثابت که ار عنوان آن مشخص می باشد متغییر می باشد. دلیل این که این شهریه بر خلاف شهریه ثابت مبالغ متفاوتی در طول دوره تحصیل دارد به نوع واحد ها و میزان آن بستگی دارد. به این صورت که دانشجویان با توجو به نوع واحد هایی که برای هر ترم انتخاب می نمایند میزا شهریه متفاوتی را بایستی پرداخت نمایند. در میان این واحد ها ، واحد های عمومی دارای کمترین میزان شهریه و به همان نسبت شهریه واحد های عملی و کارگاهی بیشتریم میزان شهریه را دارند.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بر خلاف دیگر دانشگاه ها با توجه به گروه آموزشی رشته مورد نظر مشخص می شود. به این صورت که هر کدام از گروه های آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی شهریه متفاوتی خواهند داشت. در ادامه به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی درگروه های مختلف خواهیم پرداخت.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه صنعت

گروه صنعت از جمله گروه های دانشگاه علمی کاربردی می باشد که به دلیل داشتن رشته ها عملی و کارگاهی معمولا میزان شهریه بیشتری دارد. در ادامه به بیان میزان شهریه این گروه خواهیم پرداخت.

برای داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی نموده اند میزان شهریه ثابت در نظر گرفته شده مبلغ ۴۷۶۳۳۰ تومان می باشد. شهریه متغییر نیز با توجه به واحد های مختلف به این شکل می باشد. در دروس عمومی برای واحد های نظری و عملی به ترتیب مبالغ ۱۸۴۲۵ تومان و ۳۰۱۶۲ تومان می باشد. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به این شرح می باشد. واحد های نظری مبلغ ۲۶۲۷۷ تومان ، واحد ها آزمایشگاهی مبلغ ۴۲۰۴۴ تومان ، واحد های کارگاهی و پروژه مبلغ ۴۵۵۵۱ تومان و در نهایت واحد های کاربینی و کارورزی مبلغ ۹۱۲۵۲ تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه کشاورزی

گروه کشاورزی در دانشگاه علمی کاربردی نیز از جمله گروه هایی می باشد که با توجه به واحد های عملی برخی از رشته های ان میزان شهریه بالاتری به نسبت سایر گروه ها را دارد. البته این میزان شهریه به نسبت سایر دانشگاه ها مبلغ پایینی به حساب می آید.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این گروه به شرح زیر می باشد.

برای گروه کشاورزی شهریه ثابت تعیین شده مبلغ ۳۷۰۹۹ تومان می باشد. شهریه متغییر نیز به این صورت می باشد. در دروس عمومی و واحد های نظری مبلغ ۱۸۴۲۵ تومان ، واحد عملی ۳۰۱۶۲ تومان شهریه در نظر گرفته شده می باشد. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز برای واحد های نظری مبلغ ۱۹۶۹۹ تومان ، برای واحد های آزمایشگاهی مبلغ ۲۸۶۸۱ تومان ، واحد های کارگاهی و پروژه مبلغ ۳۴۱۵۵ تومان و در آخر واحد های کاربینی و کارورزی مبلغ ۹۱۲۵۲ تومان شهریه متغییر در نظر گرفته شده است.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مدیریت و خدمات اجتماعی

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی از جمله گروه های دانشگاه علمی کاربردی می باشد که میزان شهریه کمتری به نسبت سایر گروه ها دارد. در ادامه به بیان میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در این گروه خواهیم پرداخت.

در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی میزان شهریه ثابت مبلغ ۳۴۷۷۲۸ تومان می باشد. در دروس عمومی نیز برای واحد های نظری مبلغ تعیین شده برای هر واحد ۱۸۴۲۵ تومان است. برای واحد های عملی نیز مبلغ ۳۰۱۶۲ تومان است. برای دروس پایه ، اصلی و تخصصی در واحد های نظری مبلغ تعیین شده برای هر واحد ۱۷۵۸۷ تومان است. برای واحد های آزمایشگاهی ۲۸۷۹۱ تومان اس. برای واحد های کارگاهی و پروژه نیز مبلغ در نظر گرفته شده ۳۱۹۹۳ تومان است. در آخر برای واحد های کاربینی و کارورزی نیز مبلغ ۸۳۳۱۷ تومان می باشد.

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر

میزان شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر نیز به قرار زیر می باشد:

شهریه ثابت این گروه مبلغ ۳۹۴۶۵۸ تومان می باشد. برای شهریه متغییر در دروس عمومی و واحد های نظری و عملی به ترتیب مبالغ ۱۸۴۲۵ تومان و ۳۰۱۶۲ تومان می باشد. در دروس پایه ، اصلی و تخصصی نیز برای واحد های نظری مبلغ ۲۰۱۰۸ تومان ، برای واحد های آزمایشگاهی ۳۰۱۶۲ تومان می باشد. برای واحد های کارگاهی و پروژه نیز مبلغ در نظر گرفته شده ۳۳۵۱۷ تومان می باشد. برای واحد های کاربینی و کارورزی نیز مبلغ ۸۷۲۸۵ تومان در نظر گرفته شده است.

نحوه پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برای پرداخت شهریه شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بایستی در ابتدا وارد سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی www.edu.uast.ac.ir شوند. پس از ورود به این سامانه همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود در بخش ورود به سامانه نام کاربردی که شامل کد ملی می باشد و کله عبور را وارد نمایید. با ورود این اطلاعات داوطلب وارد پنل کاربری خود می شود.

کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ورود به پنل کاربردی

پس از این که دانشجویان نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمودند می توانند به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشند. در این مرحله با تصویر زیر روبه رو می شوند که در آن بر روی آیکون دسترسی کلسک نمایید.

شهریه کاردانی علمی کاربردی

با کلیک بر روی دسترسی تمامی امکانات پنل کاربردی برای داوطلبان فراهم می گردد. در این مرحله برای پرداخت شهریه کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای ترم جاری پس از انتخاب واحد بر روی گزینه تسویه حساب دانشجو مطابق با تصویر زیر کلیک نمایید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

پس از کلیک بر روی گزینه تسویه حساب دانشجو داوطلب می تواند مطابق با انتخاب واحد خود برای پرداخت اینترنتی شهریه ترم جاری خود اقدام نمایید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫7 نظرها

  1. سلام. سوالی که داشتم اینه که شهریه دانشگاه علمی کاربردی نسبت به شهریه دانشگاه غیرانتفاعی بیشتره یا کمتر؟ مرسی

    1. موسوی عزیز شهریه دانشگاه علمی کاربردی کمتر از غیرانتفاعی می باشد و اگر بخواهیم دانشگاه ها را براساس شهریه از کمتر به بیش تر قرار دهیم به این صورت می باشد: پیام نور ، علمی کاربردی ، غیرانتفاعی ، دانشگاه آزاد و پردیس خود گردان

  2. سلام‌ببخشین برای رشته کاردانی بهداشت واحد های صنفی دانشگاه علمی کاربردی،حدودا هر ترم شهریه ش چند در میاد؟

    1. یلدای عزیز بستگی به تعداد واحدی که انتخاب می کنید دارید ولی بیشتر بین 700 تا یک میلیون تومتن برای هر ترم در نظر داشته باشید.

  3. سلام لطفابگید من بامعدل 15ودیپلم رشته تجربی حالامیتونم حقوق شرکت کنم؟وارزش مدرک تحصیلی پیام نوروعلمی کاربردی کدوم یکی بیشتره؟

  4. سلام من سوالی در مورد رشته سفالگری در دانشگاه علمی کاربردی داشتم . آیا این رشته در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل هست و شهریه ترم ها چقدر میشه؟
    متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =