دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد : کارشناسی ارشد از جمله مهمترین مقاطع تحصیلی در دانشگاه آزاد می باشد که همه ساله بخش قابل توجی از داوطلبان را به خود اخصاص می دهد. با توجه به این که دانشگاه آزاد نیز از دانشگاه های دارای شهریه می باشد از این رو اطلاع از میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای داوطلبان تحصیل در این مقطع اهمیت دارد.

این دانشگاه با وجود این که هم از طریق آزمون و هم به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید اما در زمینه میزان شهریه پرداختی تفاوتی در نحوه پذیرش ندارد. از این رو میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای تمامی داوطلبان از جمله داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نموده اند  یکسان می باشد.

به جهت اهمیت همین موضوع در این مطلب به بررسی میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. در این زمینه نیز به صورت جداگانه به بررسی میزان شهریه ارشد دانشگاه آزاد در رشته های علوم انسانی ، پیراپزشکی و سایر گروه های می پردازیم.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در گروه علوم انسانی

گروه علوم انسانی در دانشگاه آزاد از گروه های مهم و پر طرفدار به حساب می آید که حجم قابل توجهی از دانشجویان را به خود اختصاص می دهد. در این دانشگاه رشته های مختلفی در گروه علوم انسانی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. از جمله این رشته ها می توان به رشته های حقوق در گرایش های مختلف ، گرایش های مختلف روانشناسی ، گرایش های مشاوره ، گرایش های مدیریت ، زبان های خارجه ، تربیت بدنی ، جغرافیا و… اشاره نمود.

در ادامه به بیان میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در این گروه خواهیم پرداخت.

در رشته های گروه آموزشی علوم انسانی می توان شهریه ثابت در نظر گرفته شده را مبلغی در حدود ۱,۹۰۱,۰۰۰ تومان تخمین زد. شهریه متغییر نیز برای ۱۰ واحد که معمولا در هر ترم تحصیلی توسط دانشجویان اخذ می گردد مبلغ ۱,۳۴۰٫۰۰۰ تومان می تواند باشد. در مجموع نیز برای یک ترم تحصیلی ۱۰ واحدی دانشجویان این گروه در حدود ۳,۲۴۲,۰۰۰ تومان هزینه خواهند نمود.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در گروه پیراپزشکی

رشته های گروه پیراپزشکی از جمله گروه هایی می باشد که در رابطه با میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه خواهیم نمود. لازم به توضیح است که رشته های گروه پیراپزشکی با توجه به سازختار عملی و آزمایشگاهی بودن آن میزان شهریه بالاتری به نسبت تمامی گروه ها برخوردار می باشد. به همین جهت داوطلبان بایستی قبل از ثبت نام و تحصیل در این رشته ها از میزان شهریه پرداختی در طول ترم اطلاع داشته باشند.

با توجه به این توضیحات در ادامه به میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های پیراپزشکی می پردازیم.

در این گروه آموزشی می توان میزان شهریه ثابتی که در هر ترم تحصیلی دانشجویان ملزم به پرداخت آن هستند مبلغ ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان در نظر گرفت. در زمینه شهریه متغییر نیز برای ۵ واحد عملی و ۵ واحد نظری نیز می توان مبلغ ۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان را تخمین زد. از این رو برای یک ترم تحصیلی در این گروه می توان مبلغی در حدود ۶,۲۵۲,۰۰۰ تومان را لحاظ نمود.

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سایر گروه ها

در این بخش به بیان و ارائه توضیحاتی در زمینه میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سایر گروه های آموزشی خواهیم پرداخت. این گروه ها شامل گروه های آموزشی زیر می باشند.

  1. فنی مهندسی با رشته هایی همچون مهندسی مکانیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق .
  2. گروه علوم پایه با رشته هایی همچون گرایش های زیست شناسی ، مجموعه شیمی ، زمین شناسی.
  3. گروه کشاورزی با رشته هایی همچون تغذیه دام ، تغذیه طیور مهندسی کشاورزی و در آخر گروه هنر که رشته هایی مانند طراحی پارچه و لباس ، طراحی فضا های آموزشی ، طراحی شهری ، برنامه ریزی شهری و…

حال در این بخش به بیان حدودی میزان شهریه این گروه های می پردازیم.

شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای این گروه ها می تواند مبلغی در حدود  تومان باشد. برای شهریه متغییر ۱۰ واحدی نیز می توان در حدود  تومان تخمین زد از این رو در مجموع می توان هزینه تحصیل دانشجویان این گروه از رشته ها را در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در حدود  تومان لحا نمود.

البته لازم به ذکر می باشد که مبالغی که در این مطلب بیان شد ممکن است با توجه به تعداد و نوع واحد های اخذ نموده در طول ترم تغییراتی داشته باشد. اما این تغییرات نمی تواند اختلاف زیادی با مبالغ ذکر شده در این مقاله داشته باشد.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد ها و پردیس های بین المللی

پذیرفته شدگاه واحد ها ، پردیس ها و مراکز بین المللی بایستی توجه نماییند که میزان شهریه پرداختی در هر کدام از رشته ها بر  اساس شهریه مصوب این مراکز می باشد. این شهریه نیز معمولا تا دو برابر واحد های داخلی می باشد. همچنین دانشجویان واحد های امارات متحده عربی ، لبنان و افغانستان شهریه خود را بایستی به صورت ارزی پرداخت می نمایند.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

وام شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد نیز برای دانشجویان خود تسهیلاتی را در نظر گرفته است که از جمله آن کمک هزینه پرداخت شهریه می باشد. این کمک هزینه از سوی صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد در اختیار دانشجویان واجد شرایط در خواست کننده قرار می گیرد. سقف وام قابل پرداخت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز برای سه ترم تحصیلی مبلق ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان می باشد. لازم به ذکر می باشد که باز پرداخت این وام نیز حداکثر در اقساط  ۷۲ ماه می باشد.

دانشجویان عزیز می توانند برای اطلاع از شرایط و ضوابط دریافت کمک هزینه پرداخت شهریه می توانند به صندوق رفاه دانشجویی مراجعه نمایند.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هفده =