دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد : شهریه دکتری دانشگاه آزاد نیز به مانند دیگر مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد قبل از شروع سال تحصیلی اعلام می گردد. در مطالب قبلی با عناوین شهریه کاردانی دانشگاه آزاد ، شهریه کارشناسی دانشگاه آزاد و شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به بررسی میزان شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی پرداختیم. در این مطلب نیز به بررسی میزان شهریه در مقطع دکتری دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

از این رو برای اطلاع دقیق از میزان شهریه این مقطع به ادامه این مطلب می توانید مراجعه نمایید.

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد همچون مقاطع قبلی به صورت جداگانه در گروه های آموزشی تقسیم بندی شده است. این میزان شهریه  مجموع شهریه ثابت ، شهریه متغییر ، هزینه بیمه و هزینه خدمات آموزشی می باشد. در ادامه نیز این میزان شهریه را در این گروه ها و این موارد مورد بررسی قرار خواهیم نمود.

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در گروه علوم انسانی

در گروه آموزشی علوم انسانی میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد:

شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای این گروه مبلغ حدودی ۴,۹۸۹,۳۰۰ تومان می باشد. برای شهریه متغییر ۸ واحدی نیز می تواند در حدود ۳,۹۸۸٫۰۰۰ تومان را در نظر گرفت. هزینه خدمات آموزشی نیز مبلغ ۱۴۵,۲۰۰ تومان می باشد. برای بیمه دانشجویی نیز مبلغ ۳,۰۲۵ تومان را بایستی پرداخت نمود. از این رو در مجموع برای یک ترم ۸ واحدی دانشجویان رشته های علوم انسانی در مقطع درکتری دانشگاه آزاد مبلغی در حدود ۵,۱۳۵,۰۰۰ تومان را بایستی پرداخت نمایند.

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در گروه فنی و مهندسی و سایر گروه ها

در این بخش به بررسی و بیان میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در گروه های فنی و مهندسی ، علوم پایه ، هنر و کشاورزی خواهی پرداخت.

برای این گروه های شهریه ثابت در نظرگرفته شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه ازاد مبلغی در حدود ۷,۴۶۱,۶۰۰ تومان خواهد بود. شهریه متغییر نیز برای ۸ واحدی که معمولا در طول ترم دانشجویان اخذ می نمایند می توان مبلغی در حدود ۳,۹۸۸,۰۰۰ تومان در نظر گرفت. برای خدمات آموزشی نیز از دانشجویان این مقطع مبلغ ۱۴۵,۲۰۰ تومان دریافت می گردد. حق بیمه دانشجویان نیز مبلغ ۳,۰۲۵ تومان می شود. در مجموع نیز دانشجویان این گروه ها برای یک ترم تحصیلی در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بایستی مبلغی در حدود ۱۱,۵۹۷,۸۰۰ تومان هزینه نمایند.

لازم به ذکر می باشد که تمامی این مبالغ برای شهریه دکتری دانشگاه آزاد ممکن است با توجه به رشته های تحصیلی دانشجویان تغییراتی داشته باشد. البته میزان تغییر و تفاوت این مبالغ زیاد نخواهد بود و در مجموع مبالغی در این حدود برای یک ترم تحصیلی دانشجویان هزینه خواهند نمود.

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در واحد ها ، پردیس های بین المللی

در زمینه میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد در واحد ها و پردیس های بین المللی بایستی بایان شود که این میزان شهریه بر اساس شهریه مصوب سالانه تعیین می گردد. که این مبلغ معمولا دو برابر میزان شهریه واحد های داخلی می باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شهریه دکتری دانشگاه آزاد و یا سایر موضوعات مرتبط می توانید با گروه مشاوره سبز در ارتباط باشید.

تسهیلات ویژه شهریه دکتری دانشگاه آزاد

از جمله تسهیلاتی که برای دانشجویان دانشگاه آزاد توسط صندوق رفاه دانشجویی اعطا می گردد در زمینه کمک هزینه پرداخت شهریه می باشد. برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد نیز به همین صورت تسهیلاتی در رابطه با پرداخت شهریه پرداخت می گردد. میزان مبلغ این تسهیلات حداکثر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای جهار ترم می باشد. با توجه به این که کارمزد این تسهیلات برای دانشجویان مقطعدکتری واجد شرایط تنها ۴ درصد می باشد از این رو گزینه بسیار مناسبی می باشد.

برای باز پرداخت این تسهیلات نیز دانشجویان دریافت کننده معمولا ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند. البته دانشجویان مشمول که پس از فارغ التحصیلی به خدمت سربازی رفته باشند ، ۹ ماه پس از اتمام خدمت سربازی مهلت باز پرداخت خواهند داشت. در پایان برای اطلاع از شرایط و ضوابط دریافت این تسهیلات می توانید به صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

 

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫8 نظرها

  1. سلام ، آیا امکانش هست شهریه دکتری دانشگاه آزاد رو بصورت قسطی پرداخت کنیم؟؟ ممنون

    1. خلخالی عزیز بله معمولا دانشگاه ها شرایط پرداختی برای شهریه دکتری را فراهم می نمایند مانند اعطای وام و پرداخت اقساطی شهریه

    1. مهسا عزیز شرایط میزان وام شهریه دانشگاه آزاد در بالا بصورت کامل توضیح داده شده است.

  2. با سلام و احترام طول مدت تحصیل دکترا حداکثر و حد اقل چه قدر است و آیا کلیه کلاس ها به صورت حضورى است؟ و شرایط براى شاغلین در این مورد ه چه صورتى مى باشد ؟ با سپاس از شما

    1. دکتری به دو بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم میشود . اصولا دانشگاه ها مایل هستند هر کدام از این بخش ها 4 ترم طول بکشد.البته حداقل چهار ترم. پس طول دوره دکتری حداقل هشت ترم و حداکثر ده ترم می باشد. ترم چهارم زمان برگزاری آزمون جامع می باشد.بعد از قبولی در آزمون جامع میتوانید درس پایان نامه را اخذ کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + دوازده =