دانشگاه پیام نور

شهریه دکتری دانشگاه پیام نور

شهریه دکتری دانشگاه پیام نور

شهریه دکتری دانشگاه پیام نور : در مطالب قبلی به بررسی میزان شهریه شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد پرداختیم. در این مطالب مشخص گردید که چه میزان شهریه ثابت و متغییر در این مقاطع دانشجویان بایستی پرداخت نمایند. در ادامه بررسی میزان شهریه دانشگاه پیام نور در این مطلب به بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور خواهیم پرداخت. در این مقطع نیز به مانند مقاطع قبلی دانشجویان بایستی در ابتدای هر ترم اقدام به پرداخت شهریه ثابت و متغییر نمایند.

با توجه به این توضیحات صورتی که در زمینه میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور نیاز به کسب اطلاعات جدید می باشید مطالعه ادامه این مطلب برای داوطلبان تحصیل در این مقطع توصیه می گردد.

شهریه دکتری دانشگاه پیام نور

میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور

در رابطه با میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور دانشجویان بایستی به گروه آموزشی که رشته مورد نظر آنها بدان تعلق می گیرد توجه نمایند. چرا که معمولا بر اساس گروه های آموزشی می توان شهریه رشته را تعیین نمود. در ادامه این مطلب نیز به بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در گروه  علوم انسانی و گروه های فنی مهندسی ، علوم پایه ، هنر و کشاورزی خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر می باشد مهمترین عامل تفاوت میان میزان شهریه در این گروه ها نوع واحد های ارائه شده و اخذ نموده توسط دانشجویان می باشد.

شهریه دکتری پیام نور

میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی

گروه علوم انسانی با توجه متقاضیان بالای آن بایستی به صورت جداگانه در زمینه میزان شهریه مورد بررسی قرار گیرد. به همین جهت برای احترام به حجم بالای دانشجویان این گروه به صورت جداگانه به بررسی میزان شهریه آن خواهیم پرداخت.

شهریه ثابت:

شهریه ثابت در نظر گرفته شده برای گروه علوم انسانی در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور را می توان مبلغی در حدود ۲,۵۹۶,۴۰۰ تومان تخمین زد.

شهریه متغییر:

شهریه متغییر برای هر واحد درسی جبرانی در بخش عمومی مبلغی در حدود ۱۷۱,۵۸۰ تومان می باشد. در بخش پایه (نظری) نیز مبلغ ۱۷۱,۵۸۰ تومان را می توان تخمین زد. در نهایت برای بخش اصلی و تخصصی (نظری) نیز مبلغ ۱۷۱,۵۸۰ تومان می باشد. شهریه متغییر برای هر واحد درسی نیز مبلغ حدودی ۶۶۳,۹۰۰ تومان می باشد. دانشجویان این گروه آموزشی نیز بایستی برای هر واحد رساله دکتری خود مبلغ ۶۶۳,۹۰۰ تومان را هزینه نمایند.

میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در سایر گروه ها

در این بخش به بررسی میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در گروه های فنی مهندسی ، علوم پایه ، کشاورزی و هنر خواهیم پرداخت.

شهریه ثابت:

شهریه ثابتی که برای این گروه ها از سوی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برای هر ترم تحصیل در مقطع درکتری در نظر گرفته شده است مبلغی در حدود ۲,۵۹۶,۴۰۰ تومان می باشد که دانشجویان ملزم به پرداخت آن در ابتدای هر ترم می باشند.

شهریه متغییر:

در رابطه با میزان شهریه متغییر در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور بایستی بیان شود که دانشجویان این مقطع تحصیلی برای هر واحد درسی جبرای در بخش عمومی مبلغ ۱۷۱,۵۸۰ تومان راهزینه نمایند. در دروس پایه (نظری) نیز برای هر واحد مبلغ ۱۷۱,۵۸۰ تومان تعیین شده است. برای هر واحد دروس اصلی و تخصصی (نظری) نیز مبلغ در نظر گرفته شده ۱۷۱,۵۸۰ تومان می باشد.

شهریه متغییر برای هر واحد درسی نیز در این گروه ها مبلغی در حدود ۸۷۵,۰۰۰ تومان می باشد. در نهایت نیز دانشجویان مشغول به تحصیل در این گروه ها نیز برای هر واحد رساله دکتری خود بایستی مبلغی در حدود ۶۶۳,۹۰۰ تومان را هزینه نمایند.

با توجه به این توضیحات دانشجویان هر کدام از رشته ها با توجه به تعداد واحد های اخذ نموده در یک ترم تحصیلی می توانند میزان شهریه دکتری دانشگاه پیام نور در آن ترم را تخمین زنند.

در ادامه به بیان برخی از تسهیلاتی که در زمینه شهریه دکتری دانشگاه پیام نور برای دانشجویان این مقطع تحصیلی در نظر گرفته می شود ، خواهیم پرداخت.

میزان شهریه دکتری پیام نور

تسهیلات شهریه دکتری دانشگاه پیام نور

از جمله تسهیلاتی که در زمینه پرداخت شهریه دکتری دانشگاه پیام نور برای دانشجویان این مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده است وام کمک پرداخت شهریه می باشد. این وام ها توسط صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویان درخواست کنند تعلق می گیرد. برای این منظور نیز بایستی در ابتدا اقدام به تشکیل پرونده در این صندوق نمایند.

در زمینه میزان این وام ها نیز بایستی بیان شود که مقدار آن مبلغ ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان می باشد. مکان دریافت این کمک هزینه حداکثر در هشت نوبت برای دانشجویان مقطع دکتری وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام شهریه

همانگونه که بیان گردید برای دریافت این وام دانشجویان بایستی در ابتدا اقدام به تشکیل پرونده نمایند. از این رو برای این امر دانشجویان بایستی این مدارک را به همراه داشته باشند:

 1. کپی تمام صفحات شناسنامه
 2. کپی کارت ملی (پشت و رو)
 3. کپی کارت دانشجویی تمدیددار
 4. فرم تعهدنامه محضری لازم به ذکر است عنوان شغلی متعهد و ضامن ، شماره ملی ، آدرس پستی به همراه پلاک می بایست در سند تعهد ذکر شود
 5.  کپی مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و رسید تسویه حساب وام
 6. پرینت انتخاب واحد در نیمسال جاری

 همچین ضامن نیز بایستی کپی آخرین حکم کارگزینی و  کپی کارت ملی (پشت و رو) خو را ارائه نماید.

لازم به ذکر می باشد ضامن بایستی :

 1. عضو رسمی یا پیمانی ادارات دولتی باشد.
 2. بازنشستگان مراکز دولتی در صورت داشتن فیش حقوقی و نامه کسر از حقوق از اداره متبوع
 3. کارکنان رسمی و پیمانی نیروهای مسلح با داشتن گواهی عضویت از یگان خدمتی وتصویر فیش حقوقی.

در رابطه با باز پرداخت این وام ها نیز بایستی بیان شود که دریافت کننده گان حداکثر ۹ ماه پس از فراغت از تحصیل برای پرداخت ان به صورت اقساتی اقدام نمایند. شروع باپرداخت برای داوطلبان مشمول نیز ۹ ماه پس اتمام خدمت سربازی می باشد.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

 1. سلام. بنظر شما با این مبلغ زیاد شهریه دکتری در دانشگاه پیام نور ، ارزش اینو داره یکی این همه هزینه کنه برای مدرک دکتری دانشگاه پیام نور؟

  1. بابک عزیز چی میشه گفت 🙂 همه چی بستگی به رشته داره و اینکه بتوانید هیئت علمی شوید یا خیر اگر مشکل مالی نداشته باشید چرا که نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.