دانشگاه آزاد

www.monada.iau.ir

www.monada.iau.ir

www.monada.iau.ir : سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.monada.iau.ir سامانه ثبت درخواست انتقالی و یا میهمانی در دانشگاه آزاد می باشد. از این رو آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل می باشند در صورتی که تمایل به تغییر دانشگاه خود جه به صورت دائم و یا موقت را دارند بایستی از طریق سایت  www.monada.iau.ir اقدام نمایند.

زمان ثبت درخواست واجدین شرایط نقل و انتقالات دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 99-98، از مورخ 1398/03/18 لغایت 1398/04/18 می باشد. ( روند ثبت درخواست خود را به روز آخر موکول نفرمایید.)

متقاضیان عزیز لطفا با اطلاع کامل از مفاد شیوه نامه و انتخاب ماده متناسب با شرایط خود، ماده درخواستی را انتخاب نمایید. (تغییر نوع درخواست در زمان مقرر ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی در سامانه منادا، حداکثرتا 24 ساعت پس از ثبت درخواست، بدون پرداخت هزینه بررسی مدارک امکان پذیر خواهد بود و پس از آن با پرداخت هزینه بررسی مدارک امکان ثبت مجدد وجود خواهد داشت.)

پیگیری آخرین وضعیت درخواست های مواد ثبت شده بر اساس مواد 1 تا 12-1 و 16 شیوه نامه نقل و انتقالات به صورت آنلاین در سامانه قابل مشاهده خواهد بود و متقاضیان میهمانی بر اساس ماده 12-2 ، می توانند از تاریخ 1398/06/01 و تا قبل از زمان شروع کلاسها نتایج درخواست خود را از طریق سامانه مشاهده نمایند. (پیگیری وضعیت دانشجویان صرفا از طریق سامانه monada.iau.ir انجام می گردد و نیازی به مراجعه حضوری به واحدهای مبدا، مقصد و سازمان مرکزی دانشگاه نمی باشد).

تذکر مهم 1: پس از اتمام زمان ثبت درخواست نقل و انتقال، امکان ویرایش تبصره و ضابطه انتخابی وجود ندارد. لذا قبل از انتخاب ضابطه مورد نظر شرایط موجود در شیوه نامه را به دقت مطالعه نمایید.

تذکر مهم 2 : صحت کلیه مدارک و مستندات بر عهده دانشجو می باشد و در صورت عدم صحت مدارک ارایه شده در هر مرحله از فرایند رسیدگی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط و نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد سال 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

www.monada.iau.ir

 www.monada.iau.ir

در طول دوره تحصیل برای برخی از دانشجویان شرایط و مشکلاتی به وجود می‌آید که مجبور می‌شوند دانشگاه محل تحصیل خود را برای یک ترم و یا برای همیشه تغییر دهند. این دسته از دانشجویان بایستی جهت این امر به سایت  www.monada.iau.ir مراجعه نمایند. چرا که در دانشگاه آزاد تمامی نقل و انتقالات از طریق این سایت صورت می گیرد.

با توجه به درخواست های مکرر دانشجویان در طول تحصیل و همچنین عدم آشنایی دقیق آنها از فرآیند ثبت درخواست انتقالی در سایت  www.monada.iau.ir در این مطلب به بررسی فرایند نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در این سایت خواهیم پرداخت.

زمان  فعال شدن سایت  www.monada.iau.ir و نحوه ورود به آن

همانطور که در ابتدا بیان کردیم سایت  www.monada.iau.ir در بازه های زمانی خاصی برای ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد فعال می گردد.

داوطلبان در ابتدا برای ورود به این سایت آدرس اینترنتی آن را که www.monada.iau.ir می باشد را بایستی وارد نمایند. پس از ورود به این آدرس داوطلبان با تصویر زمین مواجه می شوند.

منادا

همانگونه که در تصویر نیز می توان مشاهده نمود در صفحه اصلی سایت توضیحات ابتدایی در زمینه شیوه نامه نقل و انتقالات در دانشگاه آزاد ارائه شده است. داوطلبان بایستی ابتدا این موارد را به طور دقیق مطالعه نموده و پس از آن برای این منظور اقدام کنند.

لازم به ذکر است در همان ابتدا بیان شده است که سامانه نقل و انتقالات دانشجویی که به صورت اختصار منادا نامیده می شود پس از اعلام نتایج قبولی قطعی دانشجویان به مدت ۳ روز باز خواهد شد.

از این رو دانشجویان تنها در بازه زمانی تعیین شده می‌توانند  با مراجعه به این سایت برای نقل و انتقال درخواست نمایند.. از این رو در بازه های زمانی دیگر سامانه  منادا قادر به پاسخگویی به درخواست‌های نقل و انتقالات دانشجویان نخواهد بود و سامانه غیر فعال می گردد.

monada.iau.ir

بخش ثبت درخواست در سایت  www.monada.iau.ir

مهم ترین پخش سایت monada.iau.ir بخشی می باشد که مربوط به ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویان است. دانشجویان برای ورود به قسمت ثبت درخواست انتقالی مطابق با تصویر زیر بایستی پس از تیک بخش تعیین شده بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک می نمایید.

سایت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

پس از تایید به بخش ورود اطلاعات دانشجوی وارد می شود. در این مرحله دانشجویان مطابق با تصویر زیر بایستی برای ورود به پنل کاربری خود برخی از اطلاعات را در بخش های تعیین شده وارد نمایند. همانطور که در تصویر نیز مشخص است این اطلاعات شامل کد ملی ، شماره دانشجویی ، شناسه انتخاب رشته و متن تصویر می باشد. پس از ثبت اطلاعات بر روی لینک ورود کلیک نموده و وارد پروفایل کاربری خود شوید.

سایت monada.iau.ir

در این مرحله داوطلبان اطلاعات ثبت شده از خود را می توانند مشاهده نمایند. در این بخش بایستی دانشجویان متناسب با بند ها و شرایط خاصی که در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد وجود دارد نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. به همین جهت قبل از ورود به این بخش در زمینه شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را کسب نمایند.

لازم به ذکر است در مطلب نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به طور کامل در زمینه شرایط و ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد توضیحات لازم ارائه شده است. به همین جهت توصیه می شود قبل از هر اقدامی این مطلب را مطالعه نموده و پس از آن با مراجعه به سایت منادا فرایند ثبت درخواست خود را تکمیل نمایید.

توصیحات پایانی در زمینه سایت  www.monada.iau.ir

تمامی دانشجویان قبل از ثبت هرگونه درخواست در زمینه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بایستی ابتدا اقدام به مطالعه دقیق شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویان و موارد مرتبط با آن نمایند.

برای این منظور مطابق با تصویر زیر از طریق صفحه اصلی سایت www.monada.iau.ir اقدام به دانلود فایل pdf شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویان و ماده الحاقی میهمانی دائم دانشجویان دختر نمایید.

سامانه منادا

در این فایل در زمینه شرایط و ضوابط پذیرش نقل و انتقالات دانشجویان در دانشگاه آزاد توضیحات لازم ارائه گردیده است. دانشجویان بایستی مطابق با یکی از بندهای موجود در شیوه نامه نقل و انتقالات اقدام به ثبت درخواست انتقالی خود به دانشگاه مورد نظر نمایند.

هر کدام از بند های متناسب با شرایط دانشجویانی می باشد که معمولا به دنبال تقاضای انتقالی دایم و یا موقت خود به واحد دیگر می باشند. تنها در صورتی با این انتقال موافقت به عمل می آید که دانشجویان با استناد به یکی از این شرایط اقدام به ثبت درخواست جهت انتقالی نمایند. از این رو مطالعه دقیق این موارد از اهمیت بالایی برای پذیرش درخواست دارد.

در پایان لازم به ذکر است نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به طور کلی مختص آن دسته از داوطلبان و دانشجویانی می باشد که از طریق آزمون در دانشگاه آزاد پذیرفته شدند. از این رو دانشجویانی که پذیرش بدون آزمون را در دانشگاه آزاد دارند امکان ثبت درخواست و تغییر واحد دانشگاهی خود را به هیچ عنوان دارند. مگر اینکه از دانشگاه و واحد مربوطه انصراف داده و در دانشگاه دیگر اقدام به ثبت نام نمایند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫14 نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر و شادی
  من امسال بصورت بدون کنکور در دانشگاه تهران شمال رشته مدیریت قبول شده ام . میخواستم ببینم امکانش هست برای ترم های آینده به دانشگاه تهران مرکز درخواست انتقالی بدم؟ از دوستام پیگیر شدم میگن که چون بصورت بدون کنکور پذیرفته شده ام امکان انتقالی ندارم. آیا صحت داره؟

  1. نادیا حسینی عزیز بله متاسفانه برای پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد امکان گرفتن انتقالی وجود ندارد.

 2. با سلام ، دانشجویان قبولی نیمسال دوم ۹۸-۹۷ دانشگاه آزاد چه زمانی امکان ثبت درخواست انتقالی در سامانه منادا خواهند داشت؟مرسی

 3. سلام وقت بخیر و شادی ، آخرین مهلت ثبت نام در سامانه نقل و انتقالات دانشجویی برای دانشجویان پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رو ممنون میشم اعلام نمایید.

  1. کریم عزیز آخرین مهلت ثبت نام در سامانه نقل و انتقالات دانشجویی در سایت منادا تا ۱۹ آبان ماه می باشد که در صورت تمدید ممکن است چند روزی هم به این تاریخ اضافه گردد.

 4. پس از اتمام زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد، آیا امکان ویرایش یا تغییر واحد دانشگاهی وجود دارد؟ ممنون

  1. حسن عزیز پس از اتمام زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشگاه آزاد به هیچ وجه امکان ویرایش تبصره و ضابطه انتخابی وجود ندارد.

  1. نیر عزیز متاسفانه هیچ گونه ویرایشی نداشته و پس از ثبت درخواست انتقال نمی توانید هچ ویرایشی انجام دهید.

 5. سلام …وقتتون بخیر
  من دانشجوی تکمیل ظرفیت رشته پرستاری ام نیمسال دوم …(ترم 1).دانشجوی ازاد دانشگاه ابهرم ..برای ترم بعد میخوام انتقالی بگیرم برای تهران یا کرج ..پدرم جانباز 10%ئه…با توجه ب این شرایط بنظرتون ب من انتقالی دائم میدن یا مهمان دائم …و اینکه چجوری باید اقدام کنم باید مهمان دائم رو بزنم یا انتقال دائم یا امکان داره دوتاشونو انتخاب کنم…ممنون میشم راهنماییم کنین
  و چه زمانی باید اقدام کنم ؟

  1. سامانه انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه‌ های علوم پزشکی نیمسال اول 99 – 98 از طریق سامانه transmission.behdasht.gov.ir از تاریخ 1398/02/15 شروع و تا تاریخ 1398/03/15 ادامه خواهد داشت. برای اطلاع از نحه ثبت نام میتوانید راهنمای سامانه انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی مندرج در این سایت را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 11 =