مدارس شاهد

www.saja.medu.ir

saja.medu.ir

سامانه saja.medu.ir به عنوان مجری ثبت نام دانش آموزانی که داوطلب تحصیل در مدارس شاهد می باشند شناخته شده است. ثبت نام مدارس شاهد هرساله بر اساس بازه زمانی در مقاطع مختلف تحصیلی از طریق سایت سجا صورت می گیرد که دانش آموزان بایستی با توجه به جدول زمانبندی با مراجعه به این سایت ، فرم تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام مدارس شاهد را تکمیل نمایند.

ثبت نام مدارس شاهد 99 نیز با هدف جذب دانش آموزان شاهد و غیرشاهد از مورخه یکم خرداد ماه براساس جدول زمانبندی ذیل شروع شده و علاقه مندان به تحصیل در این مدارس می توانند با مراجعه به سایت مدارس شاهد به نشانی www.saja.medu.ir اقدام به ثبت نام کنند.

 • ثبت نام مدارس ابتدایی شاهد ( دوره ابتدایی ) : یکم خرداد تا هفدهم خرداد
 • ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد ( دوره اول متوسطه ) : یکم تیر تا چهاردهم تیر
 • ثبت نام پایه دهم مدارس شاهد ( دوره دوم متوسطه ) : پنجم تیر تا 21 تیر

توجه : نام کاربردی دانش آموزان جهت ورود به سامانه سجا شماره شناسنامه داوطلب خواهد بود و رمز ورود نیز سریال شناسنامه داوطلب و  یا رمز همگام می باشد که توسط مدیر مدرسه یا اداره آموزش و پرورش منطقه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

جهت اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام مدارس شاهد سالتحصیلی 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در زیر سر فصل های مطلب www.saja.medu.ir آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه
  2. بخش های مختلف سایت www.saja.medu.ir
  3. پنل های کاربری
  4. پیش ثبت نام دانش آموزان
  5. بخش تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد

 

مقدمه

www.saja.medu.ir : سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران که به صورت مخفف سجا خوانده می شود به آدرس اینترنتی www.saja.medu.ir می باشد. این سامانه در واقع برای ثبت نام مدارس شاهد و ایثارگر در نظر گرفته شده است.

با وجود این که کاربرد اصلی این سایت در زمینه ثبت نام مدارس شاهد می باشد در ادامه این مطلب به ارائه توضیحاتی این کاربرد و همچنین دیگر کاربرد های این سایت خواهیم پرداخت.

پس از وارد نمودن آدرس اینترنتی این سایت وارد صفحه اصلی این سامانه می شوند که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود. در ادامه به بخش های مختلف این سایت خواهیم پرداخت.

www.saja.medu.ir

بخش های مختلف سایت www.saja.medu.ir

همانگونه بیان شد سایت www.saja.medu.ir دارای بخش های مختلفی می باشد که در مجموع برای ثبت نام مدارس شاهد و ایثارگران مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب به توضیح این بخش ها خواهیم پرداخت. در این بخش نیز به صورت تیتر وار به بیان بخش های مختلف این سایت می پردازیم تا در ادامه به توضیح هر کدام به صورت جداگانه بپردازیم.

 1. پنل های کاربری
 2. پیش ثبت نام دانش آموزان
 3. بخش تقویم و زمان ثبت نام مدارس شاهد

پنل های کاربری saja.medu.ir

در این بخش از سایت پنل های کاربردی وجود دارد که برای مدارس و مسئولان می باشد. از این رو کاربرد عمومی نداشته و مختص مدارس شاهد و مسئولان می باشد. از این رو در این زمینه نیازی به ارائه اطلاعات خاصی وجود ندارد.

پیش ثبت نام دانش آموزان

در سمت چپ صفحه اصلی سایت www.saja.medu.ir داوطلبان با لینک ثبت نام مدارس شاهد مواجه می شوند. همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود در این بخش از سایت برای پیش ثبت نام دانش آموزان بایستی بر روی لینک ورود دانش آموز کلیک نمود. پس از انجام کلیک داوطلب وارد بخش وروداطلاعات داوطلبی می شود.

saja.medu.ir  

همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود دانش آموزان برای انجام این ثبت نام بایستی ابتدا اقدام به وارد نمودن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود نمایند تا فرایند ثبت نام شروع گردد.

سایت ثبت نام مدارس شاهد

در این فرایند از داوطلبان ابتدا اطلاعات داوطلبی یا همان اطلاعات شناسنامه ای خواسته می شود. پس از ثبت این اطلاعات بایستی داوطلبان اقدام به ثبت اطلاعات مربوط به امتیازات ایثارگری و شاهد نمایند. برای داوطلبانی که از امنتیاز ایثارگری و شاهد برخوردار می باشد ثبت نام در واقع تک مرحله ای و قطعی می باشد. به این صورت که پس از ثبت اطلاعات داوطلب در سایت www.saja.medu.ir در صورت برخوداری از امتیاز شاهد و ایثارگری دیگر نیازی به یررسی و اعلام نتایج وجود نخواهد داشت و داوطلب پذیرش صد در صدی دارد و بایستی برای ثبت نام حضوری اقدام نماید.

حال اگر داوطلبی از امتیاز شاهد و ایثارگری برخوردار نباشد بایستی در فرایند ثبت نام اقدام به ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت ها و یا عناوین علمی و فرهنگی کسب نموده خود نماید. تمامی این موارد در واقع امتیاز های خاص خود را دارند. پس از ثبت این موارد در سایت www.saja.medu.ir در مرحله اول، داوطلبان بایستی منتظر بررسی اطلاعات ثبت شده در مرحله دوم باشند. در صورت کسب امتیازات مورد نظر با پذیرش دانش آموز موافقت به عمل می آید.

بخش تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد

همانگونه که در تصویر مربوط به صفحه اصلی سایت می توان مشاهده نمودند در این صفحه در کادر زرد رنگی تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد قرار دارد. در این کادر زرد رنگ که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود ، زمانبندی مربوط به ثبت نام مدارس شاهد و ایثارگران به تفکیک پایه اول ابتدایی (دوره ابتدایی) ، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) ، پایه دهم (دوره دوم متوسطه) قرار داده شده است.

سامانه جامع مدارس شاهد و ایثارگران

داوطلبان بایستی با توجه به این زمانبندی اعلام شده در صورت داشتن شرایط و ضوابط اعلام شده برای ثبت نام در پایه مورد نظر خود در مدارس شاهد اقدام نمایند. همانگونه که بیان کردیم این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت www.saja.medu.ir انجام خواهد گرفت.

در آخر در صورتی که نیاز به کمک داشته باشید می توانید از گروه بزرگ سبز مشاور کمک بگیرید. ما در سبز مشاور پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم. ثبت نام مدارس شاهد برای سال جدید آغاز شده است دوستان عزیزی که می خواهند ثبت نام مدارس شاهد را انجام دهند هر چه زودتر اقدام به ثبت نام نمایند در صورتی که در روند ثبت نام مدارس شاهد مشکلی داشتند و یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتند با مشاوران مرکز تماس بگیرند.

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫2 نظرها

 1. سلام . من سایت saja.medu.ir رفتم ولی زمان ثبت نام برای سال ۹۸ رو هنوز نزدن. میشه بگید ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ از چه تاریخی شروع میشه؟مرسی

  1. مرادی عزیز زمان ثبت نام مدارس شاهد معمولا خرداد شروع می گردد و به محض اطلاع رسانی در همین مطلب قرار خواهیم داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یک =