کنکور

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org : سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه از سایت های مهم به حساب می آید. در این سایت برای تمامی مقاطع تحصیلی بخش های اختصاصی در نظر گرفته شده است که فرایند ثبت نام و دیگر موارد از طریق این بخش ها انجام می گیرد.

انتشار سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 98 نظام جدید و نظام قدیم در سایت sanjesh.org : سازمان سنجش هر ساله پس از برگزاری آزمون سراسری، دفترچه سوالات کنکور سراسری را به انضمام پاسخنامه کلیدی مربوطه از طریق سامانه sanjesh.org منتشر کرده و از این طریق امکان محاسبه درصد دروس و شانس قبولی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. متقاضیان حاضر در جلسه آزمون پس از بررسی کلید سوالات کنکور 98 می توانند درصد اکتسابی خود را در هر درس محاسبه کرده و بر این اساس شانس قبولی خود را در انتخاب رشته کنکور 98 تخمین بزنند.

جهت دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 98 کلیک کنید

برای مشاوره تخمین رتبه کنکور 98 و اطلاع از تراز کنکور سراسری سال 98 نظام جدید و نظام قدیم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 98 منتشر شد : کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز دوشنبه 98/03/20 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است براساس مشخصات شناسنامه ای (نام‌، نام‌خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. لذا کلیه داوطلبان بایستی شخصاً برای پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.

آزمون کارشناسی ارشد 98 در نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ 23 خرداد و نوبت صبح جمعه مورخ 24 خرداد‌ماه سال 1398 و براساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد. داوطلبان‌ متقاضی هر یک‌ از کدرشته های امتحانی لازم‌ است‌ به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون مراجعه نمایند.

نتایج انتخاب رشته دکتری و دعوت به مصاحبه آزمون دکتری از یکم خردادماه بر روی سایت سنجش منتشر شد. داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده و روی عبارت (( کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1398 )) کلیک کرده و نتایج انتخاب رشته را مشاهده نمایند .

کلیه داوطلبانی که در حداقل یکی از انتخاب هایشان حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری را کسب کرده باشند باید در تاریخ اعلام شده توسط سازمان سنجش ، با ورود به سایت سنجش و با اطلاعات ثبت نامی که در روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ذکر شده است ، کارت اعتباری خریداری کرده و فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند.

در زیر سر فصل های مطلب www.sanjesh.org آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه
  2. بخش های اصلی سایت www.sanjesh.org
  3. بخش مقاطع تحصیلی دانشگاه سراسری
  4. بخش دانشگاه ها
  5. بخش آزمون ها در سایت www.sanjesh.org
  6. سیستم پاسخگویی سایت www.sanjesh.org
  7. بخش دسترسی سریع در سایت www.sanjesh.org
  8. بخش پیوند های مرتبط

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

www.sanjesh.org : سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه از سایت های مهم به حساب می آید. در این سایت برای تمامی مقاطع تحصیلی بخش های اختصاصی در نظر گرفته شده است که فرایند ثبت نام و دیگر موارد از طریق این بخش ها انجام می گیرد. در ادامه به بیان بخش های مختلف این سایت خواهی پرداخت.

www.sanjesh.org [sta_anchor id=”2″ /]

بخش های اصلی سایت www.sanjesh.org

به طور کلی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org به چند بخش کلی تقسیم می گردد. که از جمله این بخش ها می توان به مقاطع مختلف تحصیلی ، دانشگاه ها و آزمون های تحصیلی اشاره نمود. در ابتدا به صورت تیتر وار به بیان این بخش های می پردازیم تا در ادامه به صورت جداگانه به توضیح در مورد هر کدام بپردازیم. لازم به ذکر می باشد که تمامی این بخش ها از طریق نوار ابزار رنگی که در سمت راست سایت قرار گرفته ، قابل دسترس می باشد. داوطلبان عزیز می توانند این نوار ابزار را در تصویر زیر مشاهده نمایند.

sanjesh.org [sta_anchor id=”3″ /]

بخش مقاطع تحصیلی دانشگاه سراسری

این بخش که شامل سراسری ، کاردانی فنی و حرفه ای ، کاردانی به کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد بیشتر برای آزمون های دانشگاه های سراسری می باشد. به این صورت که تمامی کنکور های دانشگاه های سراسری در این بخش ها قرار دارد. از این رو از جمله کاربرد های این بخش های می توان به ثبت نام آزمون ها ، انتخاب رشته این آزمون ها ، اعلام نتایج ، تکمیل ظرفیت و… می باشد. از این هر داوطلبی برای ثبت نام آزمون مقطع مورد نظر خود در دانشگاه سراسری و یا هر مرحله ی دیگری بایستی به این بخش ها مراجعه نماید.

سایت سنجش [sta_anchor id=”4″ /]

بخش دانشگاه ها

در این بخش دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی قرار داده شده است که برای ثبت نام های بدون آزمون این دانشگاه ها کاربرد دارد. از جمله ثبت نام های که در بخش پیام نور می توان به ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور اشاره نمود. از جمله ثبت نام های مهمی که در بخش علمی کاربردی نیز صورت می گیرد می توان به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و یا ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اشاره نمود. سایر مراحل این ثبت نام ها از جمله انتخاب رشته ها و یا اعلام نتایج ها نیز از طریق این بخش ها انجام می گیرد.

[sta_anchor id=”5″ /]

بخش آزمون ها در سایت www.sanjesh.org

دیگر بخش مهم سایت www.sanjesh.org می توان به بخش آزمون ها اشاره نمود. این آزمون ها همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود شامل بخش های زیر می باشد. آزمون های بین الملی ، استعداد درخشان ، TOLIMO ، سایر آزمون های استخدامی ، استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی و عمومی. از پرکاربرد ترین این بخش ها می توان به بخش های TOLIMO ، سایر آزمون های استخدامی و استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی اشاره نمود. که داوطلبان زیادی برای ثبت نام در این آزمون ها و مراحل مختلف آن وارد این بخش از سایت www.sanjesh.org می شوند.

[sta_anchor id=”6″ /]

سیستم پاسخگویی سایت www.sanjesh.org

از ذیگر بخش های سایت www.sanjesh.org که معمولا مورد کاربرد اکثر مراجعه کنندگان به این سایت می شود می توان به سیستم پاسخگویی اشاره نمود. سیستم پاسخگویی همانگونه که در تصویر مشخص می باشد شامل موارد زیر است.

سامانه سازمان سنجش

 1. ورود به سیستم پاسخگویی
 2. سوالات متداول
 3. ارسال درخواست
 4. ارسال انتقادات و پیشنهادها
 5. دریافت شماره پرونده و کدپیگیری

از میان این بخش ها ورود به سیستم پاسخگویی و دریافت شماره پروند و کد پیگیری معمولا بیشترین مراجعه کننده را دارد. در بخش ورود به سیستم پاسخگویی داوطلبان می توانند تمامی شکایات مربوط به آزمون ها را در این بخش ثبت نمایند. البته برای ثبت این شکایات و همچنین دیگر بخش های سیستم پاسخگویی ، داوطلبان بایستی حتما قبلا عضو سیستم پاسخگویی شده باشد. همچنین در صورتی که داوطلبان شرکت کننده در آزمون های مختلف سازمان سنجش بنا به هر دلیلی شماره پروند و کد پیگیری خود را در اختیار نداشته باشد می تواند از این بخش اقدام به صدور مجدد آن نماید.

سایت www.sanjesh.org [sta_anchor id=”7″ /]

بخش دسترسی سریع در سایت www.sanjesh.org

از بخش ها پر کاربرد سایت www.sanjesh.org می توان به بخش دسترسی سریع اشاره نمود. این بخش شامل موارد زیر می باشد که هر کدام دارای کاربردی های مختلفی می باشد که در ادامه به صورت مختصر بدان اشاره خواهیم نمود.

 1. دریافت فایل : در این بخش داوطلبان می توانند تمامی فایل های مربوط به ثبت نام های دانشگاهی ، آزمون های مختلف و… را دریافت نمایند.
 2. سیستم ثبت نام آزمون ها : داوطلبان با کلیک بر روی این لینک به طور مستقیم به به تمامی ثبت نام های موجود در سایت سازمان سنجش دسترسی پیدا خواهند نمود.
 3. سیستم اعلام نتایج آزمون ها : از طریق این لین داوطلبن می توانند بهلینک های اعلام تنایج دسترسی یابند.
 4. سیستم توزیع کارت آزمون ها : با کمک این لینک داوطلبان می توانند به تمامی کارت های ورود به جلسه آزمون دسترسی سریع داشته باشند.
 5. اطلاعیه بخش حفاظت آزمونهای سازمان
 6. خرید کارت اعتباری : با کلیک بر روی این لینک داوطلبان می توانند وارد بخش خرید کات های ثبت نام و شرکت در آزمون ها شوند.
 7. سیستم های مغایرت گیری شده : در این بخش داوطلبان در زمینه اصلاح مغایرت های مربوط به خرید کارت و… استفده نمایند.
[sta_anchor id=”8″ /]

بخش پیوند های مرتبط

در این بخش داوطلبان می توانند به راحتی به سایر سایت های مرتبط دسترسی داشته باشند. از جمله این پیوند ها که در این بخش از سایت www.sanjesh.org قرار داده شده است می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبارسنجی و تضمین کیفیت آموزش عالی
 2. شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور
 3. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 4. مرکز سنجش آموزش پزشکی
 5. آزمون مهندسی حرفه ای
 6. مرکز المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش
 7. سایت پیک سنجش

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫4 نظرها

 1. سلام من میخوام کارت اعتباری برای ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی بخرم ولی از قسمت خرید کارت که میرم چیزی نمیاره. ممنون میشم بگید چجوری میشه خرید

  1. سونیا شیخ عزیز شما می توانید مبلغ ۲۲ هزار تومان هزینه ثبت نام را از طریق واحد یا مرکز آموزشی که می خواهید در آن ثبت نام نمایید پرداخت کنید.

 2. سلام خسته نباشید
  به من گفتن منابع آزمون وکالت رو میتونم از سایت sanjesj.org دریافت کنم ولی متاسفانه نمیدونم از کدوم لینک میشه دریافت کرد. ممنون

  1. سجادی عزیز بعد از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در منو سمت راست روی متفرقه کلیک نمایید و آزمون وکالت را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 11 =