کنکور

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org

www.sanjesh.org : سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه از سایت های مهم به حساب می آید. در این سایت برای تمامی مقاطع تحصیلی بخش های اختصاصی در نظر گرفته شده است که فرایند ثبت نام و دیگر موارد از طریق این بخش ها انجام می گیرد.

شروع ثبت نام آزمون دکتری 1400 :

ثبت‌ نام برای آزمون ورودی دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال 1400از روز یکشنبه مورخ 99/09/02 آغاز و در مورخ 99/09/09 پایان می‌ پذیرد . لازم به تاکید است که ثبت‌ نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی : www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت .

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌ تواند در یک کدرشته‌ امتحانی ( بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری )‌ ، ثبت‌ نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

تذکر مهم : ثبت‌ نام برای شرکت در آزمون‌ ورودی دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال 1400 کلیه دوره‌ های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌ پذیر است ؛ لذا داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌ نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن ، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام آزمون دکتری 1400 ، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند .

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری سال 1400

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در زیر سر فصل های مطلب www.sanjesh.org آمده است. برای دسترسی به هر قسمت روی لینک مربوطه در زیر کلیک نمایید.

  1. مقدمه
  2. بخش های اصلی سایت www.sanjesh.org
  3. بخش مقاطع تحصیلی دانشگاه سراسری
  4. بخش دانشگاه ها
  5. بخش آزمون ها در سایت www.sanjesh.org
  6. سیستم پاسخگویی سایت www.sanjesh.org
  7. بخش دسترسی سریع در سایت www.sanjesh.org
  8. بخش پیوند های مرتبط

[sta_anchor id=”1″ /]

مقدمه

www.sanjesh.org : سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه از سایت های مهم به حساب می آید. در این سایت برای تمامی مقاطع تحصیلی بخش های اختصاصی در نظر گرفته شده است که فرایند ثبت نام و دیگر موارد از طریق این بخش ها انجام می گیرد. در ادامه به بیان بخش های مختلف این سایت خواهی پرداخت.

www.sanjesh.org [sta_anchor id=”2″ /]

بخش های اصلی سایت www.sanjesh.org

به طور کلی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org به چند بخش کلی تقسیم می گردد. که از جمله این بخش ها می توان به مقاطع مختلف تحصیلی ، دانشگاه ها و آزمون های تحصیلی اشاره نمود. در ابتدا به صورت تیتر وار به بیان این بخش های می پردازیم تا در ادامه به صورت جداگانه به توضیح در مورد هر کدام بپردازیم. لازم به ذکر می باشد که تمامی این بخش ها از طریق نوار ابزار رنگی که در سمت راست سایت قرار گرفته ، قابل دسترس می باشد. داوطلبان عزیز می توانند این نوار ابزار را در تصویر زیر مشاهده نمایند.

sanjesh.org [sta_anchor id=”3″ /]

بخش مقاطع تحصیلی دانشگاه سراسری

این بخش که شامل سراسری ، کاردانی فنی و حرفه ای ، کاردانی به کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد بیشتر برای آزمون های دانشگاه های سراسری می باشد. به این صورت که تمامی کنکور های دانشگاه های سراسری در این بخش ها قرار دارد. از این رو از جمله کاربرد های این بخش های می توان به ثبت نام آزمون ها ، انتخاب رشته این آزمون ها ، اعلام نتایج ، تکمیل ظرفیت و… می باشد. از این هر داوطلبی برای ثبت نام آزمون مقطع مورد نظر خود در دانشگاه سراسری و یا هر مرحله ی دیگری بایستی به این بخش ها مراجعه نماید.

سایت سنجش [sta_anchor id=”4″ /]

بخش دانشگاه ها

در این بخش دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی قرار داده شده است که برای ثبت نام های بدون آزمون این دانشگاه ها کاربرد دارد. از جمله ثبت نام های که در بخش پیام نور می توان به ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور اشاره نمود. از جمله ثبت نام های مهمی که در بخش علمی کاربردی نیز صورت می گیرد می توان به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی و یا ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اشاره نمود. سایر مراحل این ثبت نام ها از جمله انتخاب رشته ها و یا اعلام نتایج ها نیز از طریق این بخش ها انجام می گیرد.

[sta_anchor id=”5″ /]

بخش آزمون ها در سایت www.sanjesh.org

دیگر بخش مهم سایت www.sanjesh.org می توان به بخش آزمون ها اشاره نمود. این آزمون ها همانگونه که در تصویر زیر می توان مشاهده نمود شامل بخش های زیر می باشد. آزمون های بین الملی ، استعداد درخشان ، TOLIMO ، سایر آزمون های استخدامی ، استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی و عمومی. از پرکاربرد ترین این بخش ها می توان به بخش های TOLIMO ، سایر آزمون های استخدامی و استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی اشاره نمود. که داوطلبان زیادی برای ثبت نام در این آزمون ها و مراحل مختلف آن وارد این بخش از سایت www.sanjesh.org می شوند.

[sta_anchor id=”6″ /]

سیستم پاسخگویی سایت www.sanjesh.org

از ذیگر بخش های سایت www.sanjesh.org که معمولا مورد کاربرد اکثر مراجعه کنندگان به این سایت می شود می توان به سیستم پاسخگویی اشاره نمود. سیستم پاسخگویی همانگونه که در تصویر مشخص می باشد شامل موارد زیر است.

سامانه سازمان سنجش

 1. ورود به سیستم پاسخگویی
 2. سوالات متداول
 3. ارسال درخواست
 4. ارسال انتقادات و پیشنهادها
 5. دریافت شماره پرونده و کدپیگیری

از میان این بخش ها ورود به سیستم پاسخگویی و دریافت شماره پروند و کد پیگیری معمولا بیشترین مراجعه کننده را دارد. در بخش ورود به سیستم پاسخگویی داوطلبان می توانند تمامی شکایات مربوط به آزمون ها را در این بخش ثبت نمایند. البته برای ثبت این شکایات و همچنین دیگر بخش های سیستم پاسخگویی ، داوطلبان بایستی حتما قبلا عضو سیستم پاسخگویی شده باشد. همچنین در صورتی که داوطلبان شرکت کننده در آزمون های مختلف سازمان سنجش بنا به هر دلیلی شماره پروند و کد پیگیری خود را در اختیار نداشته باشد می تواند از این بخش اقدام به صدور مجدد آن نماید.

سایت www.sanjesh.org [sta_anchor id=”7″ /]

بخش دسترسی سریع در سایت www.sanjesh.org

از بخش ها پر کاربرد سایت www.sanjesh.org می توان به بخش دسترسی سریع اشاره نمود. این بخش شامل موارد زیر می باشد که هر کدام دارای کاربردی های مختلفی می باشد که در ادامه به صورت مختصر بدان اشاره خواهیم نمود.

 1. دریافت فایل : در این بخش داوطلبان می توانند تمامی فایل های مربوط به ثبت نام های دانشگاهی ، آزمون های مختلف و… را دریافت نمایند.
 2. سیستم ثبت نام آزمون ها : داوطلبان با کلیک بر روی این لینک به طور مستقیم به به تمامی ثبت نام های موجود در سایت سازمان سنجش دسترسی پیدا خواهند نمود.
 3. سیستم اعلام نتایج آزمون ها : از طریق این لین داوطلبن می توانند بهلینک های اعلام تنایج دسترسی یابند.
 4. سیستم توزیع کارت آزمون ها : با کمک این لینک داوطلبان می توانند به تمامی کارت های ورود به جلسه آزمون دسترسی سریع داشته باشند.
 5. اطلاعیه بخش حفاظت آزمونهای سازمان
 6. خرید کارت اعتباری : با کلیک بر روی این لینک داوطلبان می توانند وارد بخش خرید کات های ثبت نام و شرکت در آزمون ها شوند.
 7. سیستم های مغایرت گیری شده : در این بخش داوطلبان در زمینه اصلاح مغایرت های مربوط به خرید کارت و… استفده نمایند.
[sta_anchor id=”8″ /]

بخش پیوند های مرتبط

در این بخش داوطلبان می توانند به راحتی به سایر سایت های مرتبط دسترسی داشته باشند. از جمله این پیوند ها که در این بخش از سایت www.sanjesh.org قرار داده شده است می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبارسنجی و تضمین کیفیت آموزش عالی
 2. شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور
 3. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 4. مرکز سنجش آموزش پزشکی
 5. آزمون مهندسی حرفه ای
 6. مرکز المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش
 7. سایت پیک سنجش

برای تماس و مشاوره تحصیلی با مشاوران مجرب سبز مشاور با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره سراسر کشور : 75-13-907-909

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره از استان تهران: 84-57-230-909

تماس از طریق همراه اول: 06-11-22-99

برچسب ها

نویسنده سبز مشاور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزی که به سایت سبز مشاور آمده اند. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را درکنار هم داشته باشیم و تمامی سوالات تحصیلی شما را پاسخ دهیم.

‫6 نظرها

 1. سلام من میخوام کارت اعتباری برای ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی بخرم ولی از قسمت خرید کارت که میرم چیزی نمیاره. ممنون میشم بگید چجوری میشه خرید

  1. سونیا شیخ عزیز شما می توانید مبلغ ۲۲ هزار تومان هزینه ثبت نام را از طریق واحد یا مرکز آموزشی که می خواهید در آن ثبت نام نمایید پرداخت کنید.

 2. سلام خسته نباشید
  به من گفتن منابع آزمون وکالت رو میتونم از سایت sanjesj.org دریافت کنم ولی متاسفانه نمیدونم از کدوم لینک میشه دریافت کرد. ممنون

  1. سجادی عزیز بعد از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در منو سمت راست روی متفرقه کلیک نمایید و آزمون وکالت را انتخاب نمایید.

 3. سلام معماری داخلی با کد ۵۸ شاخه فنی حرفه ای پذیرش به دانشگاه چگونه است کنکور یا بدون کنکور؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 12 =